Co dělat, když je domácí potkan uhačen do smrti?

Smět 2019

Video: Jak si ochočit potkany (Smět 2019).

Anonim

Домашня щур, якої забезпечується повний догляд, є милим і нешкідливим створенням. Але все ж трапляються випадки, коли ці тварини кусають людину до крові завдяки своїм дуже гострим зубам. Що робити після такого укусу, чи можна чимось заразитися, і чи варто робити щеплення? Дана тема хвилює багатьох людей, які тримають вдома щурів, особливо якщо є дитина.

Вкусила щур що робити - чим небезпечний укус щура

Багатьох батьків хвилює питання - укус щура чим небезпечний для дитини? Незважаючи на те, що подібні гризуни є переносниками таких страшних захворювань як сказ або правець, до домашніх тварин цей факт в більшості випадків не має ніякого відношення. Але рану все ж обробляти необхідно, щоб не потрапила звичайна інфекція.

Вся справа в тому, що у щурів дуже тонкі зуби і при укусі проколи дуже глибокі і тонкі, в результаті шар шкіри швидко затягується і кров не завжди встигає вимити потрапили мікроби в рану.

Зазвичай домашні щури кусають людину за палець або за ном, тобто за виступаючу частину тіла, яку найлегше проколоти. Дуже часто вони бувають агресивними і кусаються в період вагітності або коли у них є дитинчата, тим самим захищаючи своє потомство. У цей період їх життя краще взагалі не брати гризунів на руки, і тим більше не давати дітям.

Що робити, якщо вкусила домашня щур до крові - лікування

Після того, що сталося укусу насамперед необхідно видавити якомога більше крові з рани і обробити її перекисом водню або іншим антисептичним засобом.Незважаючи на те, що тварина домашня, потрібно стежити за станом постраждалої людини.

Зазвичай все проходить само без будь-яких наслідків, але може піднятися і температура. Тому при будь-якому проявилася симптом потрібно відразу викликати лікаря для призначення відповідного лікування аж до щеплення.

Якщо не ваша вкусила декоративна щур що робити в такому випадку? Потрібно обов'язково дізнатися в яких саме умовах утримується тварина, чи має контакт з землею, кусала воно своїх власників і які були результати після цього у них. Відповіді на ці питання зможуть допомогти визначитися з тим, що варто звертатися в клініку або самостійно провести місцеве лікування.

Укус домашньої щури наслідки

Кожна людина може по-різному реагувати на укуси гризунів. У одних прокол заживає швидко, у інших дуже повільно, у третіх можуть виникнути ускладнення. Тому при укусі ніколи не слід зупиняти кров, а краще навіть видавити її якомога більше, так як зі слиною гризуна може потрапити інфекція.

Наслідки можуть проявитися не відразу, тому потрібно негайно звернутися за лікарською допомогою, якщо на наступний ранок стає гірше, а саме:

  • піднялася висока температура;
  • з'явився головний біль або біль в м'язах;
  • запалилося уражене місце.

Небезпека укусу полягає в тому, що якщо тварина прийшла в будинок із зоомагазину зовсім недавно, існує висока ймовірність зараження крові серйозними захворюваннями, при яких без відповідної щеплення і подальшого лікування не обійтися.

Що робити, якщо вкусила дика щур

Найбільш небезпечними для людини вважаються укуси диких гризунів.Тому в будь-якому випадку необхідно показати рану лікаря, а до цього негайно почати самостійне опрацювання ураженої ділянки шкіри. Після того, як кров перестане йти необхідно змастити рану перекисом водню або хоча б добре промити милом. Цим можна убезпечити себе від потрапляння сторонньої інфекції в кров. На відміну від домашніх гризунів, дикі завжди мають справу з смітниками і іншими брудними місцями, тому ризик зараження досить великий.

Щур вкусила кішку що робити?

Дуже часто щури кусають котів, захищаючись від їх нападу. Якщо така сутичка сталася і виявлено місце проколу, треба відразу ж обробити рану, як і людині, перекисом водню. Після чого краще звернутися до ветеринарної клініки для подальших дій. Якщо у кішки є щеплення від сказу, щур вже її не заразитися цим захворюванням, але може заразити інших. Тому лікар точно визначить, що робити далі.

Якщо ж з яких-небудь причин немає можливості звернутися в клініку за ветеринарною допомогою, крім постійної обробки рани необхідно давати антибіотик Офлоксацин 2 рази в день протягом 5 діб. Уражене місце змащувати мазями, які також містять у своєму складі місцевий антибіотик.

Щур вкусила собаку як лікувати?

На вулиці під час прогулянки часто може виникнути непередбачена ситуація, коли дикий гризун кусає собаку. Уражене місце і біля нього якомога швидше обробляється перекисом. Подальше лікування проводиться так само, як і для людини, а саме: рана постійно обробляється антисептичної маззю і додатково ставляться уколи антибіотиків, щоб уникнути небезпечного зараження.Наявність у собаки щеплення від сказу вбереже її від небезпечного захворювання.

Як виглядає укус щура у кішки і собаки?

Щурячий укус однаково виглядає як у собак, так у котів, при цьому симптоми можуть проявлятися по-різному. Кішки більш сприйнятливі і симптоми зараження небезпечними хворобами з'являються в цей же день, у собак можуть з'явитися через 48 годин після пошкодження шкіри.

Гризун завжди залишає три проколи від своїх зубів, один з яких трохи більше за розміром. Якщо при укусі додатково стався розрив шкірного покриву, такі рани в обов'язковому порядку зашиваються в клініці. Якщо правильно обробляти рану і слідувати всім розпорядженням лікаря, пошкодження проходить через кілька днів. Сьогодні в арсеналі ветеринара є безліч дієвих засобів, як зовнішніх, так і внутрішніх, тому одужання улюбленого вихованця проходить швидко.