The nebezpečný můra larvy: vše o svých preferencích a metod detekce

Červen 2019

Video: On the Run from the CIA: The Experiences of a Central Intelligence Agency Case Officer (Červen 2019).

Anonim

Личинки молі є страшним шкідником Моль сама по собі ніяким чином не впливає - страшним шкідником є ​​її личинки. Наприклад, личинка реп'яхової молі знищує садові рослини, личинки платтяна молі - хутро і текстиль, а харчової - продукти. Видів молі багато, тому розглянемо найбільш основних шкідників і способи боротьби з ними.

Личинки харчової молі

Різновиди харчової молі - фруктова, борошняна, круп'яна. За своєю будовою і способу життя вони один від одного практично нічим не відрізняються. А ті відмінності, що є, цікаві лише ентомологам.

Виглядає личинка харчової молі як білуватий, іноді напівпрозорий товстий черв'як розміром в кілька міліметрів. При гарній харчової базі личинки можуть зрости навіть до 2 см. Голова личинки темна. У гусениць є 6 помилкових ніжок, дві з яких знаходяться поряд з головою, а решта - вздовж тулуба.

Чим більше в продуктах жирів і вуглеводів, тим більше зростають личинки

Для домашньої харчової молі відповідними продуктами харчування є:

 • сухофрукти;
 • борошно і крупи;
 • горіхи та насіння;
 • кава і чай;
 • кондитерські вироби, особливо сухе печиво;
 • бакалійні вироби;
 • трави і гриби.

Чим більше в продуктах жирів і вуглеводів, тим більше зростають личинки. Їх ротовий апарат забезпечений могутніми щелепами, тому вони здатні прогризати пакети, фольгу, тверду оболонку насіння і круп.

Розвиток личинки харчової молі триває 4-5 тижнів з огляду на те, що їжа у неї легше обробляється і перетравлюється. При високій температурі навколишнього середовища розвиток йде швидше.

Виробництво харчових продуктiв моль як позбутися (відео)

Після досягнення певного розміру, личинки роблять кокон з павутини і перетворюються на лялечок. Вони темного кольору і мають розмір 6-9 мм.

Ми вам пропонуємо ознайомитися зі статтею, розміщеної на нашому сайті, в якій розповідається про методи боротьби із зерновою міллю.

Після досягнення певного розміру, личинки роблять кокон з павутини і перетворюються в лялечок

Як виявити личинки

Личинки молі ведуть вкрай нерухомий спосіб життя і відразу побачити їх складно. Тим більше що вони можуть зливатися кольором з крупою і борошном, в яких оселилися. Виявити, що продукти заражені можна за такими ознаками:

 • в продуктах з'явилася труха;
 • в провізії чітко візуалізуються склеєні грудочки з павутиною;
 • є сухі скинуті шкурки.

Личинки можуть жити в зерносховищах і потрапляти в будинку разом з продуктами.

Методи боротьби

 • Для позбавлення від харчової молі застосовують пастки "Раптор" і клейкі стрічки.
 • Також можна розкласти по шафах відлякують трави, часник, лавровий лист.
 • Найголовніше - негайне позбавлення від зіпсованих і підозрілих продуктів.

Личинки молі можуть зливатися кольором з крупою і борошном, в яких оселилися

Профілактика

Продукти треба тримати в герметичних ємностях - скляних і поліетиленових щільно закритих банках.

Личинки платтяна молі

Її ж іноді називають килимова або шубна. Платтяна міль сама по собі нічим не харчується, але її личинки здатні знищити за кілька місяців шубу цілком.

Якщо на стелі побачити пурхає моль, треба насторожитися. При цьому моль на стелі - це самець, якщо його вбити, то цей захід не врятує від нападу ненажерливих гусениць, адже самка ховається десь в речах і може бути вже запліднена.

Тому що пурхають на стелі метелики - всього лише сигнал насторожитися і почати огляд речей на предмет виявлення личинок, позбутися від яких потрібно негайно. Можливо при цьому огляді можна буде знайти і кожееда - непримітного жучка, теж має види на хутро і шкіру.

Виглядають вони приблизно так само, як личинки харчової молі. Однак харчуються вони іншими продуктами - що містять кератиновий білок. А він є складовою частиною епідермісу шкіри. Це ж служить їжею для кожееда. Саме тому основна їжа платтяна молі, а також кожееда це:

 • вовняні речі;
 • хутро;
 • шкіра;
 • повсть;
 • килимові покриття з натуральної вовни;
 • меблева оббивка з натуральних матеріалів.

Личинки домашньої платтяна молі споруджують укриття з вовни і волосків хутра

Личинки домашньої платтяна молі також споруджують укриття з вовни і волосків хутра. Позбутися від них можна різними способами. Побачити личинок складно, зате їх наявність видає наступне:

 • плазують по речах метелики молі;
 • діри і потертості на речах;
 • з'явилися на хутрі лисини до міздрі;
 • обламані хутро;
 • труха в пакетах з речами;
 • довгасті кокони на речах.

Личинки домашньої молі розвиваються протягом 2-3 місяців до стадії лялечки. Лялечка схожа на лялечку харчової молі.

Заходи боротьби

Позбутися від платтяна молі не так складно. Необхідно розмістити в шафах спеціальні феромоновими пастки для молі і, що випускаються виробниками, що відлякують препарати.Нафталін вважається минулим століттям - він досить отруйний для людини, має неприємний запах. Не варто розкладати в речах кірки апельсинів - всупереч традиційному думку, це ніяк на міль не діє. На кожееда діють отруйні інсектициди типу "Раптор", "Комбат", "Дихлофос".

Способи боротьби з міллю (відео)

Профілактика

Необхідно постійно провітрювати речі і герметично упаковувати їх на зберігання. Перетряхивая їх, можна позбутися також і від кожееда.

Личинки молі бджолиної

Бджолина міль або бджолина вогнівка вважається страшним шкідником, якого бояться всі бджолярі. Позбутися від неї складно. Бджолина міль проникає у вулик і там відкладає яйця в стільники. Личинки молі бджолиної вилуплюються з яєць на 5-10 добу і мають спочатку довжину 1 мм.

Але дуже швидко личинки молі бджолиної ростуть. Перші три години життя личинка нерухома і харчується медом. Потім вона починає рухатися за допомогою трьох пар ніжок в пошуках основній своїй їжі - переробленого бджолами воску.

Личинка бджолиної молі має брудно-білий колір, темно-жовту голову. Тулуб потовщені спереду, є три пари ніжок. Довжина бджолиної личинки - 1-2 см. Харчується вона медом, воском, пергою, може знищувати бджіл. Кожна особина з'їдає за життя до 1, 5 г воску.

Лялечки розташовуються групами, щільно один з одним. Вони мають жовтий і бурий колір і, як правило, базуються в тріщинах вулика, на рамках. При оптимальній температурі повний цикл розвитку займає близько 3 місяців.

Бджолина міль або бджолина вогнівка вважається страшним шкідником, якого бояться всі бджолярі

Огнівка здатна знищити повністю бджолину сім'ю.

Заходи боротьби

Для боротьби з вогнівкою застосовують спеціальні пастки - скляні банки з квасом. Також необхідно розкривати ходи огневок. Гусениць бджолиної вогнівки можна виганяти з вуликів, стукаючи по рамкам. Позбутися від личинок необхідно, щоб врятувати бджолині сім'ї. І заодно зробити з шкідників цінну настоянку, яку використовують в медицині.

Профілактика

Навколо вуликів риють канавки і заповнюють їх водою, щоб личинки молі бджолиної НЕ переповзали. Так можна позбутися від шкідників.

З огнівки роблять цінну настоянку, яку використовують в медицині

Личинки реп'яхової молі

Цей шкідник садів і городів добре відомий дачникам. Личинка реп'яхової молі схожа на білого черв'яка. Селиться личинка в серцевині рослин, харчуючись нею. Личинка вкрай невибаглива і дуже стійка до заморозків, посух, тому вона спокійно переносить будь-які погодні катаклізми. Якщо город уражається реп'яхової міллю, то рослини можуть бути повністю знищені, а врожаю не буде.

Способи боротьби

Застосовують хімікати для боротьби з городніми шкідниками, обприскуючи ними рослини.

Профілактика

Боротьба з бур'янами, особливо з репейніком і лободою.

Корисні властивості воскової молі (відео)

Личинки молі - страшні шкідники, а й на них знаходиться управа, якщо знати їх переваги і спосіб життя.