Boj nábytek můra a její larvy v bytě

Leden 2019

Video: DIY Room Decor! 10 DIY Room Decorating Ideas for Teenagers (DIY Wall Decor, Pillows, etc.) (Leden 2019).

Anonim

Моль меблева - комаха, яке тисячоліттями завдає шкоди майну людини - кожен бачив не одну зіпсовану нею річ. Тому боротьба з цим шкідником в житло повинна вестися постійно.

Моль меблева як виглядає і яка буває

На сьогодні назва «меблева міль» не більше, ніж збірна. Так як в домашніх умовах живе не один вид шкідника і практично кожен в меблів (найчастіше в шафі). Але у кожного виду є своя «спеціалізація», тобто улюблений вид їжі, якою є шерсть, килими, бавовняні вироби, зерно. Відповідно до своїм перевагою шкідник отримав назву, тому поруч з людиною живе комаха різновиди якого іменуються, як килимова, шубна, зернова, платтяна. І тільки один з цих видів називався меблева міль, який через схожість був об'єднаний з платтяна.

Вся меблева моль представляється людині, як невеликий непоказний метелик, але саме так вона виглядає на протязі останнього етапу свого життя. Причому літаюча моль меблева не приносить шкоди, її головне завдання за короткий проміжок часу відкласти яйця і загинути, на це йде від 8 днів до декількох тижнів. Метелик не може харчуватися, так як у неї нерозвинений ротовий апарат, крім того літаюча меблева міль не може перетравлюють їжу.

Зовнішній вигляд метелика всіх різновидів даного шкідника схожий - це комаха, що не перевищує 9 мм в довжину, складені крила мають вигляд трикутника.Розфарбування в домашніх умовах зазвичай непоказна, але може відрізнятися, наприклад, горностаєва моль має цілком барвистий, тобто виглядає вона привабливо. Але як виглядає дане комаха (всі її різновиди) не настільки важливо, позбутися від нього вийде тими ж способами.

Шкода приносять личинки шкідника, яких бачило зовсім небагато людей. Зовні вони виглядають, як звичайна невелика гусениця. Вона не в силах далеко і швидко пересуватися, тому кожне яйце самкою відкладається в місці, де є їжа (хлопчтобумажная одяг, оббивка меблів, килим, інше вовняне виріб). Личинки окремо не приносять багато шкоди, але велика їх кількість псують товарний вигляд речей і навіть знищують їх. Тому боротьба в домашніх умовах ведеться, коли комаха перебуває в формі личинки, від яких позбутися цілком реально і в той же час клопітно, незалежно від того які види меблевої молі живуть в житло.

Від чого заводиться меблева моль

Хоча меблева моль вміє літати, але на далекі відстані вона не пересувається, тому в домашніх умовах вона може завестися тільки в формі личинки або яйця. Це означає, що в житло шкідник може потрапити з ураженої меблями, особливо це стосується вживаних предметів. Також личинки, яйця опадають в квартиру, будинок разом з одягом, килимами, найчастіше куплених з рук або в магазинах секонд-хенду. Харчовий вид шкідника переноситься з борошном, зерновими продуктами харчування, їжею для тварин. Причини появи меблевої молі бувають і інші, але всі вони схожі - личинки, яйця потрапляють ззовні. Тому боротьба з шкідником в домашніх умовах повинна починатися з моменту, коли новий одяг, тканину, меблі, килими потрапляють в житло, в такий час позбутися від личинки найпростіше.

Боротьба з меблевої міллю - як знищити меблеву міль в домашніх умовах

Зараз боротьба з даними шкідником в домашніх умовах ефективно проводиться за допомогою таких методів:

1. Термообробки - взимку від личинки, яйця, метелики можна позбутися заморожуванням, так як комаха гине, коли температура нижче нуля градусів. Також боротьба в домашніх умовах буде успішною при підвищенні температури вище 35 ° С, тобто, щоб знищити шкідника досить річ прогріти влітку на вулиці. Ефективність підвищить ультрафіолет, який личинки, інші форми не виносять. Найзручнішим методом є прання при температурі вище 50 ° С;

2. Механічна обробка - щоб позбутися від личинки річ досить витрусити, так як вона погано утримується в ній. Це стосується вовняний, бавовняної одягу, килимовий, шубний вид шкідника, також не втримаються в своїх укриттях. Боротьба за допомогою за допомогою такого методу не витратна, зручна, причому не важливо, як виглядає комаха, від якого людина зібрався позбавлятися;

3. Хімічна обробка - боротьба за допомогою сучасних аерозолів, інших засобів дозволяє досить ефективно, безпечно позбутися комахи;

4. Ультразвукова обробка - це найсучасніший засіб, за допомогою якого можна позбутися від комахи.

Засоби від меблевої молі ефективні

Якщо квартира вже сильно вражена таким шкідником, то без хімічних засобів обійтися не вийде, якщо власник житла не використовує їх відразу, то вони будуть далі харчуватися, ушкоджуючи речі. Найбільш ефективними при сильному зараженні є аерозолі Раптор, Рейд, також довели свою успішність засіб «Секції проти молі».

На ранніх стадіях можна використовувати найбільш економічні хімзасоби: таблетки, пластини, термін їх використання до півроку. Прання при високих температурах (близько 50 ° С) також є успішним способом боротьби. Багато хто знає, як виглядає нафталін, але потрібно розуміти, що він служить тільки для відлякування літаючої форми комахи, тобто личинки, яйця від його впливу не гинуть. Використовуючи майже будь-який народний метод людина отримає той же результат, що і від нафталіну - запахи пижма, інших гостро пахнуть рослин повиганяєш літаючого шкідника, але личинки будуть існувати далі.

При використанні хім. коштів потрібно дотримуватися запобіжних заходів, особливо, коли обробка відбувається на кухні.

Як позбутися від меблевої молі в домашніх умовах

Позбутися від шкідника завжди легше на початкових етапах ураження житла. Тому боротьба повинна вестися з моменту можливого попадання личинки, яйця в будинок і для цього не так важливо, як виглядає меблева (кімнатна) моль. Досить неухильно виконувати заходи профілактики, для чого будь-яка потрапила в будинок річ, яка може становити їжу для комахи повинна бути пропарений, випрана при високих температурах. Також можна боротися за допомогою заморожування, вивішування речей на вулиці в жарку, сонячну погоду. Цими методами легко позбутися комахи при будь-яких стадіях ураження, крім епідемії. При великій кількості шкідника в квартирі боротьба в домашніх умовах повинна вестися за допомогою ефективних аерозолів, інших хімічних засобів, так як тільки вони дозволять швидко позбутися від личинки.

Зазначеним чином потрібно робити з одягом в міжсезоння, наприклад, з зимовим одягом влітку і тд.При своєчасному виконанні таких профілактичних заходів дане комаха просто не буде заводитися в будинку. Для профілактики можна використовувати різні рослини (пижмо, лаванду, герань, інші), які розміщуються в шафах, тумбочках. Будь-яке опис свідчить, що літаюча моль просто не захоче перебувати поруч з ними, неважливо як вона виглядає.