Opatření k předcházení vši u dětí

Smět 2019

Video: Archiv ČT24 - Důsledky socialistického hospodářství (Smět 2019).

Anonim

Які заходи включає профілактика вошей у дітей? Не варто думати, що воші - це доля людей з неблагополучних сімей або без певного місця проживання. Вони можуть з'явитися практично у кожного, це факт. І щоб уникнути такої неприємності, потрібно дотримуватися простих правил.

Трохи про механізм передачі

Щоб зрозуміти, як убезпечити дитину, потрібно дізнатися про механізм передачі вошей. Найбільш поширений шлях - це контактний, при якому шкідники переміщуються з уже зараженої людини на поки здорового. І якщо новий господар в самий найближчий час нічого не зробить, то воші почнуть розмножуватися.

Деякий час розглядаються комахи можуть жити і поза тілом людини, але в будь-якому випадку на предметах або просторах, що оточують його, наприклад, на меблях в будинку або квартирі, на одязі, аксесуарах, постільній білизні і так далі. І тому побутовий шлях зараження (тобто через предмети загального користування) також можливий.

Варто розуміти, що розмноження вошей, гнид та інших подібних шкідників здійснюється досить швидкими темпами, і це може сильно ускладнювати лікування. Так що щоб уникнути вкрай неприємних і делікатних проблем слід з'ясувати і дотримуватися правил профілактики.

Як уникнути появи вошей у дитини

Профілактика педикульозу полягає в дотриманні простих заходів профілактики:

 1. Щоб захистити дитину від вошей і гнид, намагайтеся уникати відвідування громадських і людних місць і тим більш тісних контактів з оточуючими.Наприклад, якщо вам потрібно сходити в магазин, то виберіть час, в яке в такому закладі буде найменше народу.
 2. Щоб уникнути появи вошей або гнид ні в якому разі не давайте нікому головні убори, аксесуари, одяг та постільну білизну, предмети і засоби особистої гігієни дитини. А якщо ви були змушені зробити це, то все речі після використання іншою людиною очистіть.
 3. Якщо дитина відвідує дитячий садок, то, по-перше, намагайтеся робити йому досить тугі зачіски, наприклад, коси, які зведуть до мінімуму проникнення у волосся шкідників (це стосується дівчаток), по-друге, кожен день після відвідин навчального закладу ретельно прочісують кожну дрібну пасмо окремо і уважно оглядайте голову.
 4. Якщо ваша професія пов'язана з необхідністю постійно і досить тісно контактувати з людьми з різних верств населення (в тому числі бездомними, ув'язненими та безпритульними), то обов'язково носіть головний убір і використовуйте на робочому місці змінний одяг (її слід регулярно міняти і ретельно чином прати). В іншому випадку ви можете заразити свою дитину.
 5. Для профілактики гнид і вошей дотримуйтесь банальні і загальновідомі правила особистої гігієни: регулярно купайте дитини, а також мийте голову, причому ретельно і бажано не рідше двох або трьох разів на тиждень, використовуючи якісний шампунь.

Рекомендації педіатрів

Щоб не підхопити вошивість слід:

 1. Якщо ви прийшли в перукарню, то попросіть майстра при вас ретельно обробити всі прилади, які він буде використовувати, адже на них також цілком можуть залишатися особини або ж личинки вошей або гнид.
 2. Намагайтеся не давати чаду приміряти чужі речі, адже вони цілком можуть бути місцем проживання гнид, вошей і інших самих різних комах. Якщо необхідно здійснити примірку одягу в магазині, то попередньо добре огляньте її, особливо в місцях дрібних деталей і складок. Після покупки все речі бажано випрати. А головні убори краще приміряти на одноразову шапочку або, в крайньому випадку, на звичайний поліетиленовий пакет. І не варто думати про те, що це буде приводом для сміху продавця, від таких простих дій залежить ваше здоров'я.
 3. Якщо в сім'ї є заражений людина, то, перш за все, негайно почніть лікування, використовуючи перевірені та ефективні засоби. В даний час є можливість придбати сучасний і дієвий шампунь без різкого запаху. Але і народні засоби також можуть бути ефективними. Крім того, обмежте його контакти з іншими членами сім'ї. А все його речі щодня мийте, стирайте і по можливості обробляйте спеціалізованими засобами, так як на них також можуть залишатися воші.
 4. Якщо ви вже провели повноцінне лікування і використовували ефективний шампунь або інші засоби, не варто розслаблятися, адже навіть якщо дорослі особини гнид і вошей загинули, на волоссі або шкірі голови цілком могли залишитися яйця, з яких через деякий час вилупляться нові комахи. І щоб уникнути рецидиву лікування потрібно повторити через деякий час (про це, до речі, написано на упаковках більшості сучасних засобів).

Народні поради

Основні правила:

 1. Регулярно здійснюйте заміну і прання натільної і постільної білизни, головних уборів, одягу (в тому числі і верхньої).Якщо на них мешкають особини гнид або вошей, за допомогою таких заходів ви зможете їх знищити і уникнути поширення по своєму тілу і голові. Для прання, до речі, бажано використовувати концентровані засоби.
 2. Головні воші найбільш поширені, тому регулярно розчісуйте дитячі волосся, причому робіть це з особливою ретельністю, використовуючи гребінець з частими зубцями.
 3. Профілактика, спрямована проти появи гнид або вошей може включати в себе використання засобу, за допомогою якого здійснюється лікування. Наприклад, це може бути шампунь. Дітям і людям, які належать до груп ризику, рекомендується використовувати подібні засоби один раз в тиждень, це дозволить звести до мінімуму ймовірність зараження.
 4. Якщо ви плануєте відвідування лазні з дитиною, то бажано не використовувати шапочки і простирадла, що надаються в таких закладах, краще мати свої власні. Це дозволить бути впевненим в тому, що річчю до вас не користувався заражений людина, і на ній не присутні воші.
 5. Якщо ви змушені зупинитися в готелі, хостелі або готелі, попросіть нове чисту білизну. І в будь-якому випадку після перебування в такому закладі ретельно вимийте, використовуючи шампунь проти таких комах як воші або інші подібні миючі засоби.

Корисні поради

Кілька рекомендацій, які дозволять вживати заходів, спрямованих проти шкідників, і звести до мінімуму ризик зараження:

 1. Засоби профілактики (наприклад, сучасний шампунь) повинні завжди бути в арсеналі. Навіть якщо ви вважаєте, що лікування та профілактика не будуть потрібні, все ж краще перестрахуватися.
 2. Якщо ви проживаєте в гуртожитку, то ризики поширення такого шкідника як воша зростає в рази.І в такому випадку профілактиці слід приділяти особливу увагу.
 3. Не варто думати, що у вашого чада воші точно не з'являться, від педикульозу, на превеликий жаль, не застрахований ніхто.
 4. Пам'ятайте, що воші можуть жити не тільки в особистих речах або на тілі, а й в житло, наприклад, на предметах меблів, на підлозі. Так що якщо навіть ви провели лікування або підозрюєте наявність шкідників, то зробіть обробку квартири.

Якщо ви будете дотримуватися всі перераховані вище прості правила, то зможете убезпечити себе і своїх близьких і рідних від такої неприємної і делікатної неприємності як педикульоз. Будьте уважнішими і відповідальніше, нехай пам'ятка допоможе вам в цьому!