Faraóna mravenci: the nebezpečné a jak se jich zbavit

Únor 2019

Video: MECHANICAL SYNFONICA // FORMAT67.NET (Únor 2019).

Anonim

Позбутися від фараонових мурах можна - треба тільки запастися терпінням і проводити регулярні обробки будинку протягом кількох місяців У людській оселі здавна поселяються безліч тварин і комах, що залучаються доступністю їжі. Ряд з них доставляє масу проблем і навіть стає переносниками інфекцій. До одного з таких видів відноситься домовик або фараонів мураха. Якої шкоди він може принести і як від нього позбутися швидко і ефективно?

Помилка Карла Ліннея

Настільки екзотичне назву мурашкам дав біолог Карл Лінней в XVIII в, так як вважав, що вони родом з Єгипту. Насправді крихітні руді мурашки розміром 2-6 мм мігрували з Індії. Перенесено вони були на судах, які перевозили прянощі з Індії в Європу. Мало хто знає, але до XIX століття в Росії вони не зустрічалися.

Хімічні фабричні пастки або саморобні приманки на основі борної кислоти за 2-2, 5 місяці гарантовано допоможуть забути про проблему будинкових мурах

Ця комаха має яскравий світло-або буро-жовтий колір. Робочі особини досягають в довжину всього 2 мм, а самки - 3-6 мм. Живуть фараонові мурахи колоніями, розміри яких можуть досягати до мільйона особин. Життя кожного мурашки окремо коротке - самці живуть 20 днів, робітники - 60, а самки-королеви - 273 дня.

З яйця доросла особина розвивається за місяць-півтора.

Найкраще себе почувають ці прибульці при температурі 23-30 градусів.Тому найактивніше вони розмножуються влітку. А ось взимку їх чисельність в будинках різко скорочується.

Наші читачі рекомендують!

Для позбавлення від мурашок наші читачі радять відлякувач Pest-Reject. Робота приладу заснована на технології електро-магнітних імпульсів і ультразвукових хвилях! Абсолютно безпечне, екологічне засіб для людини і домашніх тварин.

Детальніше тут …

Не люблять мурахи дріжджі. Поїдаючи суміш з дріжджів і будь-якого варення, мурахи дуже швидко гинуть

Де живуть мурахи

Живуть будинкові мурашки в кімнатах, перекриттях, під плінтусами, під штукатуркою і облицюванням. Їх гнізда можна зустріти не тільки там, а й в шафах, за ящиками, під підлогами. Гнізда розташовуються в важкодоступних місцях, і дістатися до них буває вкрай складно. Вони легко переміщаються по щілинах з квартири в квартиру. Для цих комах немає особливих перешкод здійснювати переміщення між поверхами, тому позбутися їх складно. Найбільше їх в районі кухні, ванній.

Завдяки своїй швидкості розмноження і своєю кількістю вони вкрай швидко заселяють території - нову дев'ятиповерхівку будинкові мурашки заселяють повністю за рік-два.

Чим харчуються мурахи

Вони можуть їсти все. Але найбільш до смаку їм білкові і містять цукор продукти. Найчастіше даних комах приваблюють цукорниці з цукром, печиво, цукерки, мед, молоко, м'ясо (сире і варене), ковбаси. Воліють комахи напіврідкі або рідкі продукти, але не гребують і твердим цукром.

Його вони розм'якшують травними соками.

Соняшникова нерафінована олія є природним відлякує інсектицидом. Для того щоб мурашки не заповзали в ємності з продуктами можна змастити їх краю соняшниковою олією

Без їжі і води мурахи живуть три дні, що варто враховувати при їх знищенні.

Чим небезпечні мурахи

Також як мухи і таргани, фараонові мурахи є переносником інфекції. Вони повзають в сміттєвих відрах, на смітниках, а потім приносять на своїх лапках патогенних мікробів і збудників хвороб на продукти харчування. Експерименти довели, що вони можуть переносити дуже небезпечні хвороби, включаючи чуму, дизентерію.

У нічний час вони можуть повзати по дому. Відомі випадки, коли комаха заповзало під гіпсові пов'язки хворим і доставляло нестерпний зуд і вносячи інфекцію в рани.

Наші читачі рекомендують!

Для позбавлення від мурашок наші читачі радять відлякувач Pest-Reject. Робота приладу заснована на технології електро-магнітних імпульсів і ультразвукових хвилях! Абсолютно безпечне, екологічне засіб для людини і домашніх тварин.

Детальніше тут …

Самим вірним засобом від мурах є борна кислота

Фараонові мурахи в нашому будинку (відео)

Способи боротьби

  • Перед тим як позбутися від фараонових мурах, треба дізнатися їх спосіб життя. Найголовніше для успіху підприємства - знищити гнізда комах. Там знаходяться самки, які відкладають яйця. Але знайти гніздо буває дуже складно, адже воно може перебувати де-небудь під шпалерами, під плінтусом або за шафою, куди доступ обмежений. В цьому випадку треба врахувати, що самок годують робочі мурахи, тому можна отруїти їх тільки якщо знищити самих робітників комах і їжу, яку вони доставляють. Для цієї мети і служать всілякі приманки.
  • Самим вірним засобом від мурах є борна кислота. Вона роз'їдає хітин комахи і вбиває його. Але діє речовина повільно, що і робить його ідеальним засобом - робочі члени колонії встигають доставити кислоту в гніздо і знищити його.

Можна дізнатися про борної кислоти в боротьбі з мурахами.

Також як мухи і таргани фараонові мурахи є переносником інфекції

З 1 чайної ложки борної кислоти і чайної ложки меду або цукру і води готують густу суміш. Її наносять в місця скупчення мурашок і стежки. Незабаром шкідників стане набагато менше, так як почнеться процес отруєння мурашиних маток. Перші результати будуть помітні через тиждень. Борну кислоту або буру можна змішувати з різними наповнювачами, які подобаються мурашкам, - м'ясним фаршем, картопляним пюре, яйцями. З такої суміші формують кульки і розкладають їх по периметру кімнати.

  • Згубні для комах дріжджі. Поїдаючи суміш з дріжджів і будь-якого варення, мурахи дуже швидко гинуть.
  • Також фараонів мураха може бути вигнаний ефірними маслами деяких рослин. Вони не знищують його, але змушують піти, що теж добре. Як відлякують рослин використовуються бузина, перцева м'ята, бадилля помідорів, полин, гвоздика, горіх. Настоєм цих рослин два рази на місяць треба обробляти місця скупчення комах, протирати всі поверхні в будинку і мити підлогу. Можна намазати соком часнику мурашині доріжки.
  • Соняшникова нерафінована олія є природним відлякує інсектицидом. Для того щоб мурашки не заповзали в ємності з продуктами можна змастити їх краю соняшниковою олією.
  • Можна зробити природну пастку - розставити по периметру кухні невеликі ємності з водою, підсолодженою медом або цукром. Комахи будуть заповзати в них і тонути.
  • З хімічних засобів ефективними вважаються «Комбат», «Дихлофос», «Дохлокс», «Раптор», пастки «Raid». Пастки найбільш ефективні, так як діють тривалий час і абсолютно нешкідливі для домашніх тварин.

Рекомендуємо вам прочитати статтю «Вибір виду і особливості використання дихлофосу для боротьби з комахами».

Живуть будинкові мурашки в кімнатах, перекриттях, під плінтусами, під штукатуркою і облицюванням

Хімічні фабричні пастки або саморобні приманки на основі борної кислоти за 2-2, 5 місяці гарантовано допоможуть забути про проблему будинкових мурах. Рекомендуємо дізнатися, чим небезпечні земляні оси.

Треба пам'ятати, що щоб позбутися від муравьишек остаточно, треба одночасно з вищеописаними заходами зробити все, щоб запобігти їх доступ з інших квартир. Для цього треба ретельно замазати всі щілини в плінтусах, в місцях з'єднання стін і підлоги, між дошками. У деяких рецептах радять попередньо промазати щілини гасом.

Ви також можете прочитати статтю «Огляд ефективних методів боротьби з мурахами».

Позбутися від фараонових мурах можна - треба тільки запастися терпінням і проводити регулярні обробки будинку протягом кількох місяців. І тоді про комах в цукрі і в шафах можна забути назавжди. Рекомендуємо дізнатися, як позбавити квартиру від прусаків.