Spreje a aerosoly od štěnice: jaké lék je lepší?

Leden 2019

Video: RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ 25. DÍL 24.6.2012 (Leden 2019).

Anonim

Аерозоль і спрей від клопів принципово один від одного відрізняються не сильно: і те, і інше засіб являє собою рідкий розчин инсектицидного речовини, яке при розпилюванні в приміщенні потрапляє в дихальні шляхи клопів або на поверхні, з якими комахи будуть контактувати.

Спреї та аерозолі від клопів відрізняються один від одного формою випуску і ступенем готовності до використання:

 • Спреї - в готової до застосування формі зазвичай не продаються, а являють собою концентрати, фасовані в невеликі флакони по 50-100 мл (для побутового використання) і каністри (для промислового застосування). Для обробки приміщення такої концентрат потрібно розбавляти водою і розпорошувати за допомогою спеціальних пристроїв. У побуті для цього використовуються прості пульверизатори від побутової хімії, а в професійних службах - генератори холодного туману і аерозольні установки.
 • Аерозолі від клопів - вже розведені до потрібної концентрації розчини інсектицидів, залиті під великим тиском в балони для розприскування з клапаном. Ці кошти працюють за принципом "купив і працюй" і не вимагають ніякої попередньої підготовки.

Багато спреї від клопів - це кошти професійної дезінсекції. Їх використовують на СЕС, в службах боротьби з комахами, в сільському господарстві. Як правило, вони більш ефективні і економічні, ніж аерозолі, оскільки в них використовуються найбільш дієві інсектициди без поправки на безпеку і простоту їх застосування.

Аерозолі проти клопів - це практично завжди кошти для побутового застосування, яке виготовляються з урахуванням простоти використання і максимальної безпеки при застосуванні непрофесіоналом. Ці кошти оптимально підходять для виведення клопів в будинках і квартирах силами самих мешканців.

Однак сьогодні існує безліч спреїв, призначених для застосування самими господарями приміщень, а також аерозолів для професіоналів. З усього цього різноманіття для кожної конкретної ситуації потрібно зуміти вибирати найбільш підходящий засіб, про що давайте й поговоримо докладніше.

Відгук

"Клопи у нас були тільки один раз на знімній квартирі. Краще, звичайно, з таким більше не зустрічатися. Я коли один раз їх побачила, кілька ночей спати не могла. Ми, напевно, всі помилки, які можна було скоїли. Почали труїти Машенькою і якимось порошком, думали малою кров'ю звільнитися. Ці всі олівці і порошки не працюють проти клопів, в кращому випадку дають перепочинок на пару днів. Єдине, чим їх надійно можна вивести - це хороший аерозоль. Нам вдалося всіх клопів вивести Раптор від повзаючих комах, але при цьому н вітальню у нас пішло 3 балона, на дитячу 2. Найдивніше, що клопи при обробці вилазили з взагалі непередбачуваних місць. Наприклад, вони були в комп'ютері у сина і на книжковій полиці, тому обробляти в квартирі потрібно реально все ".

Тетяна, Воронеж

Засоби для професійного і побутового застосування: особливості та характеристики

І серед спреїв, і серед аерозолів є препарати, які орієнтовані на користувачів з різним рівнем підготовки.

Тим, хто ніколи раніше не труїв клопів самостійно, з спреїв можна звернути увагу, наприклад, на концентрати Get, Кат, Доброхім Мікро, Дельта-Зона і деякі ін., А з аерозолів - на Раптор, Комбат, Дихлофос-Нео, Чистий Будинок … Всі ці кошти призначені для домашнього використання, і при роботі відповідно до інструкції досить безпечні.

Відгук

"Клопов у нас довелося труїти Гетом, тому що їх було занадто багато і був ризик, що звичайний Комбат не впорається. Купували флакон в Інтернет-магазині, благо до нас він дійшов за два дні. Одного такого флакона вистачає на всю квартиру, якщо його правильно розвести. у нас не було розпилювача, тому довелося купувати в судовому магазині новий. Цікаво, як клопи відчувають цю речовину. Я тільки почав обробляти плінтус з одного боку, а вони вже почали вилазити з іншого, причому їх було так багато, що я аж здивувався, що ми не так і сильно від них страждали. Ми спеціально вирішили на два дні поїхати на дачу, щоб квартира постояла цей час і ефект був більш виражений. Але ось коли ми повернулися, то в кімнатах був справжній треш. Дохлі клопи валялися всюди, навіть на кухні та у ванній. два рази довелося витрушувати мішок з пилососа, поки всіх їх прибрали, а потім ще пару годин вимивали квартиру і прали весь одяг. Загалом, Гет від клопів працює класно, але на таку боротьбу потрібно витратити час і сили ".

Аркадій, Калуга

Професійні ж кошти вимагають дотримання підвищених заходів безпеки в роботі, але надзвичайно ефективні. До таких засобів належать, наприклад, Тетрікс, Сінузан, Клоповерон. Застосовувати їх без підготовки досить ризиковано, але вони ж в більшості випадків гарантують виведення клопів за один раз.

Спреї від клопів: асортимент засобів, правила застосування і ефективність

В спреях від клопів застосовується широкий спектр сучасних високоефективних інсектицидів.Найбільш популярні серед них малатион, перметрин і його похідні (циперметрин, дельтаметрин, тетраметрін), хлорпирифос, фентіон, піперонілбутоксід і ін. Всі ці речовини вражають нервову систему клопів і призводять до швидкого паралічу і смерті паразита.

Деякі з спреїв у вільному продажі відсутні, і використовують їх тільки спеціальні служби дезінсекції. Такий, наприклад, Клоповерон - він випускається у вигляді порошку, який для застосування потрібно розводити у воді.

З тих же препаратів, які можна купити в магазинах або через Інтернет, користувачі найчастіше купують:

 • Кат - німецький концентрат для спрею, що реалізується в невеликих флаконах по 70 рублів за флакон. Головний діючий компонент - інсектицид фентіон. Для обробки однокімнатної квартири потрібно буде купити 15-20 флаконів, вміст кожного з яких розбавляється половиною літра води і за допомогою побутового пульверизатора розпорошується на поверхні, за якими можуть переміщатися клопи.

 • Тетрікс - один з найпотужніших спреїв, призначений, взагалі кажучи, для професійної обробки приміщень. Одного флакона на 250 мл вистачить для знищення клопів в двох 2-кімнатних квартирах. Препарат має дуже сильний і неприємний запах, квартиру після його використання слід ретельно провітрювати. В цілому, не рекомендується використовувати даний препарат непрофесіоналам.

 • Кукарача - аналог Тетрікса, адаптований для побутового застосування. Проте, сильний неприємний запах оригіналу препарат зберіг.

 • Get - мікрокапсульовані засіб на основі хлорпирифос, що зберігає високу ефективність протягом декількох тижнів після нанесення на поверхні.Надає контактну дію і знищує навіть тих клопів, які просто пробігають по вже висохлому препарату. Не має запаху і дуже зручний в застосуванні.

 • Сінузан - ще один препарат, більше орієнтований для застосування професійними службами дезінсекції. Огидно пахне і по ефективності може зрівнятися з Тетріксом.

 • Карбофос - один з найстаріших і відомих препаратів для розведення водою. Реалізується як в рідкому вигляді, так і у вигляді порошку для розчинення. Володіє контактним дією і знищує як дорослих клопів, так і їх яйця. Карбофос - дуже недорогий і доступний препарат. Після обробки поверхні довгий час зберігають неприємний запах.

Концентрат для спреїв перед використанням потрібно розбавити водою в такому співвідношенні, яка вказується в інструкції. Потім отриманий розчин заливається в пульверизатор, наприклад, від звичайного засобу для миття вікон і розпорошується в місцях можливого перебування і переміщення клопів.

На замітку

Професійні дезінсектор заливають готовий розчин в установку для створення холодного туману і просто наповнюють все повітря в приміщенні препаратом. Після цього засіб в будь-якому випадку осяде на всіх поверхнях і проникне туди, де ховаються клопи.

При побутовому застосуванні будь-яких інсектицидних спреїв необхідно використовувати респіратор (в крайньому випадку - марлеву пов'язку), а також гумові рукавички і спеціальну шапочку для волосся. Обробляти можна тільки приміщення, з якого видалені всі люди і тварини. Перед обробкою спреями від клопів в приміщенні бажано відсунути від стін меблі і зняти зі стін килими.

Після обробки потрібно витримати паузу в декілька годин, щоб дати спрею подіяти, а потім провітрити приміщення і провести в ньому вологе прибирання.

Відгук

"Перший раз ми зіткнулися з клопами, коли відпочивали у батьків. Не знаю, як так, або їх клопи взагалі не кусають, або вони не відчувають, але ось для них цих паразитів ніби немає. А нас в першої ж ночі почали дошкуляти. Ми не хотіли псувати собі відпочинок і вирішили викликати дезінсекцію. Хлопці відпрацювали добре, клопів вивели, але я дізнався у них назву препарату, яким вони труять клопів - Тетрікс. Коли клопи з'явилися у нас на новій квартирі, я вирішив потруїти їх сам. Тетрікс купити складно. Він продається у великих бутлях саме для дезінсектор в. Якось я знайшов два невеликих флакона, а й ті були дорогі. Але ось найнеприємніше - це його запах. Він по-справжньому огидний, навіть після розведення у воді. Весь час, поки обробляється квартира і потім варто до збирання, речі цим смородом просочуються. але головне, що засіб дійсно працює. Клопи від нього дохнуть відразу, деякі навіть не встигають вилізти з дивана. Я на час збирання відправив дружину з дітьми гуляти в місто, але сам траванулся і у мене довго боліла голова. На всю роботу потрібен був день, поки підготував меблі, обробив, почекав пару годин, вимив квартиру. В цілому і по грошах і по часу краще викликати дезінсектор ".

Олег, Санкт-Петербург

Аерозолі і їх ефективність

В аерозольних балонах розчин інсектициду змішується зі зрідженим газом, що забезпечує постійний тиск всередині балона незалежно від кількості витрачених коштів. За тим же принципом працюють балончики з дезодорантом - трубка від клапана в них завжди доходить до дна балона, що забезпечує захоплення тільки розчину інсектициду при натисканні на сам клапан.

з огляду на те, що аерозолі розробляються д я побутового застосування, в них зазвичай додають різні ароматизатори, а з інсектицидів використовують найбільш безпечні для людини.Як результат - аерозолі від клопів зазвичай поступаються за ефективністю спреям, і в разі сильного зараження приміщення клопами обробку від паразитів потрібно проводити неодноразово.

Зазвичай від клопів застосовують такі аерозолі:

 • Дихлофос-Нео і Дихлофос-Еко. Ці кошти не мають нічого спільного з традиційним радянським дихлофосом, і містять в якості діючих речовин перметрин і піперонілбутоксід. Препарати не мають сильного запаху і при максимально ретельній обробці надійно знищують клопів.

 • Раптор від повзаючих комах, що має приємний запах м'яти. Від клопів зазвичай потрібно як мінімум дві обробки Раптор з інтервалом в два тижні - цей аерозоль не знищує яйця, через що через кілька днів після першої обробки в квартирі з'являються дрібні личинки клопів.
 • Є також аерозоль Раптор для професійного знищення клопів, орієнтований, незважаючи на свою назву, для побутового застосування. Ефективність його також не надто висока.

 • Комбат від клопів - більш-менш ефективний засіб, що випускається в двох варіантах - з запахом м'яти і з ароматом лимона.

Обробка приміщення аерозолями проводиться так само, як і при використанні спреїв. При роботі з цими засобами людей і тварин з квартири також краще видалити.

Оскільки аерозолі від клопів спочатку створюються з акцентом на мінімальну токсичність для людини, саме їх рекомендується використовувати для обробки житлових приміщень, шкіл, лікарень та дитячих садків.

Завжди слід пам'ятати про те, що один балон аерозолю в боротьбі з клопами - це зазвичай дуже мало. Як правило, для ефективної обробки однокімнатної квартири буде потрібно не менше 5-6 балонів, і швидше за все, таку обробку доведеться повторювати не раз.

Спрей або аерозоль: що і як вибрати?

При виборі засобу завжди слід пам'ятати про безпеку застосування кожного і звертати увагу на різні нюанси. Тим же Тетріксом, наприклад, не можна труїти клопів без спеціальних засобів індивідуального захисту, а Сінузан залишить після себе такий запах, що номер в готелі кілька днів після його застосування не можна буде використовувати для прийому туристів.

Як правило, якщо потрібно обробити битовки, дачі, курники, сезонне житло або времянки, застосовують спреї з таким розрахунком, щоб до моменту експлуатації приміщення запах вже вивітрився. Втім, завжди є можливість застосовувати препарати з мінімальним рівнем запаху, наприклад, той же Get або Доброхім Мікро.

Не варто помилятися, порівнюючи безпосередньо ціни спреїв і аерозолів. Так, 50-мл флакон концентрату спрею Дельта-Зони коштує близько 600 рублів, а 300-мл балон дихлофосу-Нео приблизно 60 рублів. Така різниця може відразу відлякати від спрея економного борця з паразитами. Але в дійсності при правильному розведенні флакон Дельта-Зони знищить клопів в 1-2 двокімнатних квартирах, а балон дихлофосу - в кращому випадку на одному зараженому дивані.

В будь-якому випадку, при виборі засобу від клопів перевагу слід віддавати побутовим спреям - Get, Дельта-Зоні, Ксулату, потім - аерозолям типу Дихлофос-Нео або Раптор, і тільки потім - професійних засобів.

мікрокапсульовані препарати і їх особливості

мікрокапсульовані препарати відрізняються від інших спреїв особливою формою введення інсектициду в розчин: діюча речовина тут утворює мікрокапсули, які після розпилення кошти осідають на поверхнях і навіть після висихання зберігають здатність приклеюватися до лапок і тіл клопів.Оскільки використовувані в цих засобах інсектициди володіють контактною дією, вони проникають крізь покриви тіла клопа в його організм і починають діяти на нервову систему паразита.

З мікрокапсульованих засобів найбільш відомі Гет (Get), Ксулат, Дельта-Зона, Лямбда-Зона і деякі ін. Всі вони стоять в середньому дорожче простих інсектицидних спреїв.

Безпека: що важливо пам'ятати при покупці і застосуванні спреїв і аерозолів

Купуючи спрей або аерозоль від клопів, завжди слід уважно читати інструкцію на упаковці препарату. На ній зазвичай вказуються всі запобіжні заходи, яких слід дотримуватися при використанні конкретного засобу.

Універсальних правил безпеки при застосуванні інсектицидних спреїв і аерозолів кілька:

 • Не можна допускати попадання засобу на шкіру, слизові оболонки і в дихальні шляхи. Навіть з відносно безпечними аерозолями необхідно дотримуватися цього правила.
 • З оброблюваного приміщення необхідно видаляти всіх тварин і людей. Особливо чутливі до інсектицидів кішки - той же перметрин для них надзвичайно токсичний.
 • Весь оброблений текстиль необхідно ретельно вистіривается, в самому приміщенні потрібно проводити вологе прибирання після цькування клопів.
 • При появі будь-яких симптомів отруєння при використанні спреїв і аерозолів від клопів необхідно відразу ж звернутися до лікаря.

До того ж, якщо в оброблюваному приміщенні є акваріум, на час обробки його потрібно накрити покривним склом і вимкнути в ньому компресор - риби дуже чутливі до отрути від комах.

Часті питання

Чи можна обробляти спреями і аерозолями одяг в шафах?

Так, можна і навіть потрібно - клопи часто селяться серед стопок старих речей. Важливо тільки після обробки випрати весь одяг, а шафа ретельно вимити.

Я бачила в продажу якийсь китайський жовтий балончик від клопів, мені його дуже хвалили, але на ньому все по-китайськи та відгуків про такий засіб ніде немає. Чи можна його використовувати від клопів?

Можна, але тільки на ваш страх і ризик. Чи не відомо, які інсектициди містяться в балончику і наскільки засіб токсично для людей. Як показує практика, в китайських засобах в ряді випадків використовуються дуже потужні, іноді - заборонені у нас речовини. Застосування такого препарату може хоча і дати хороший ефект від клопів, але бути небезпечним для здоров'я. Уважно читайте в описі, чи немає в складі кошти ДДТ (DDT) - якщо ця абревіатура є, препарат точно не варто купувати.

Чи можна замінити аерозолі та спреї від клопів порошками? Адже вони добре допомагають від тарганів …

Ні, порошки від клопів в більшості випадків не врятують - ці кошти розраховані на те, що комахи (ті ж таргани або мурахи) з'їдають їх або бігають по ним. Клопи не можуть їсти нічого, крім крові, а ховаються зазвичай прямо біля місця годування - під матрацами і в ліжках, де розсипати порошки складно. Тому такі кошти від клопів будуть марні.

Корисне відео про вибір засобу для боротьби з клопами

Приклад приготування розчину для спрею шляхом розведення концентрату Get