Jak zacházet do bytu od vší a hnid

Leden 2019

Video: How to speak so that people want to listen | Julian Treasure (Leden 2019).

Anonim

Якщо будинку виявлено воші, то слід якнайшвидше починати активну боротьбу з цими комахами, адже їх укуси вкрай неприємні, а іноді навіть небезпечні. Але як обробити квартиру від вошей? Є безліч перевірених і ефективних засобів від гнид і вошей.

Який засіб вибрати

Все що застосовуються для боротьби з комахами - шкідниками кошти можна розділити умовно на дві групи: хімічні, а також народні. Кожну категорію варто розглянути окремо.

Хімічні засоби

Багато хто вибирає саме хімічні засоби для знищення вошей і гнид будинку , і це дійсно розумно, адже такі препарати в більшості своїй містять інсектицидні речовини, тобто хімікати, які потрапляють в організм комах і надають на нього згубний вплив, тим самим допомагаючи від них позбутися.

Все хімічні речовини в залежності від форми діляться на кілька видів:

 • Так звані дуст, тобто порошки. Така форма найчастіше вкрай незручна в застосуванні, так як, по-перше, дрібні частинки можуть легко потрапляти в організм тварин або людини, по-друге, обробка квартири і деяких поверхонь (наприклад, постільної білизни) ускладнюється і не є рівномірною і ефективною.
 • Гелі, мазі, креми. При застосуванні даного виду також виникає ряд незручностей, адже обробка речей або постільної білизни ускладнюється. Крім того, вдасться охопити далеко не всі поверхні, а на деяких матеріалах можуть залишатися сліди.
 • Розчини. Зазвичай їх готують з концентратів з додаванням води, після чого переміщають в ємності і розпилюють за допомогою пульверизаторів. Це досить зручно, але все ж доводиться контактувати з хімікатами, причому концентрованими. Хоча воша в будь-якому випадку гине.
 • Спреї та аерозолі. Така форма вважається найбільш зручною, так як готувати нічого не потрібно, а розпорошення дозволяє робити обробку всіх поверхонь, речей, постільної білизни та інших предметом максимально ефективною.
 • Олівці - не найефективніший варіант, так як обробка квартири від вошей напевно не буде повноцінною.
 • При педикульозі застосовуються, в основному, шампуні, вони допоможуть позбутися від шкідників в волоссі.

Перевірені засоби

Найбільш ефективні і перевірені засоби, які допоможуть самостійно знищити вошей і гнид в квартирі:

 1. "Дихлофос" і все його аналоги, такі як "Карбофос". Подібні засоби перевірені не одним поколінням і насправді дуже дієві, але мають один величезний недолік: вони небезпечні для тварин і для людей. Крім того, запах неприємний, різкий і досить стійкий. Але воші в квартирі насправді гинуть і досить швидко.
 2. "Пиретрин", "Пиретрум". Такі засоби дієві і при цьому безпечні, тому що основним їх компонентом є екстракт далматської ромашки, якого воші дуже бояться. Він ефективний проти більшості шкідників, але абсолютно безпечний для тварин і людей.
 3. Препарати на основи пиретроидов - синтетичних аналогів піретринів. До них відносяться такі засоби як "циперметрин", "Алметрін", "Ципі" та інші. Для тварин і людей подібні препарати практично безпечні, так як малотоксичні.Але воші будуть знищені.
 4. "Гет" - популярне і досить ефективний засіб, основним компонентом якого є хлорпирифос. Для всіх теплокровних тварин і людей він абсолютно безпечний, а ось воші в квартирі після його впливу неминуче гинуть. Випускається цей препарат у вигляді концентрованого рідкого розчину.
 5. "Комбат" - засіб у вигляді спрея. Воно дуже ефективно, випускається в двох варіантах: "Combat Multispray" і "Combat SuperSpray". Перший препарат універсальний, другий відрізняється більш вузькою спеціалізацією і застосовується, в основному, для знищення вошей, гнид та інших кровосисних. Діючі речовини різні, але всі вони нешкідливі для людей і, звичайно, тварин. Крім того, запах дуже приємний, так як в складі є і ароматизатори.
 6. "Рейд" - ще одне доступне і досить дієвий засіб, основним компонентом якого є циперметрин - найбільш затребуваний і відрізняється безпекою для тварин і людей інсектицид. Форма зручна, запах не різкий, позбутися від комах вдасться досить швидко.
 7. "Дельта зона". Активна речовина (дельтаметрин) знаходиться в особливій мікрокапсульовані формі, абсолютно безпечною для тварин і людей, але швидко проникає в організм шкідників.
 8. "Лямбда зона". Чинним компонентом в даному випадку є лямбда-цигалотрин. Форма теж мікрокапсульована, тому всі воші у вашій квартирі будуть швидко знищені.
 9. При педикульозі у людини можна використовувати такі препарати як "Нікс", "итакс", "Веда". Такими ж засобами можна здійснити прання білизни і чистку деяких речей.

Народні засоби

Народні засоби також можна використовувати самостійно, але найчастіше обробка менш ефективна, ніж при застосуванні спеціалізованих препаратів.І все ж для комплексної боротьби вони цілком підійдуть.

Народні рецепти:

 • Трави з яскравими запахами, такі як полин, евкаліпт, пижмо і інші. Їх можна використовувати в висушеному вигляді, розклавши на підлозі, а також на предметах меблів. Аромат повинен відлякати гнид і вошей.
 • Можна змішати в рівних пропорціях сіль і соду і отриманим порошкоподібною засобом обробити такі поверхні як стать, ліжко, оббивка крісел, диванів і інших предметів меблів.
 • Може допомогти і звичайна перцева м'ята. Її треба просто розкласти будинку і серед речей, особливо в місцях проживання шкідників.
 • Використовуйте шкірку цитрусових, адже в ній містяться ефірні масла з яскраво вираженими запахами, що відлякують практично всіх комах, особливо шкідників, якими є воші.
 • Деякі застосовують часник, розкладаючи його часточки на підлозі, а також на предметах меблів. Цей різкий і неприємний запах воші також не переносять. А деякі подрібнений часник змішують з пивними дріжджами.
 • Можна спробувати застосувати і соснові тирсу, запах хвойних дерев шкідники теж дуже не люблять, тому вони повинні будуть покинути приміщення.
 • Обробити волосся або ліжко можна оцтом.

Правила обробки

Щоб позбутися від гнид і вошей до квартири, потрібно знати і дотримуватися деякі важливі правила:

 1. Спочатку приміщення слід підготувати. По-перше, потрібно добре помити підлогу, щоб зробити обробку більш дієвою, а також відразу знищити деяку частину шкідників, зібравши їх шваброю або ганчіркою. По-друге, потрібно все текстильні вироби, включаючи предмети постільної білизни і більшість речей, винести з кімнати і випрати в гарячій воді або навіть прокип'ятити.Всі продукти харчування та засоби гігієни з приміщення надаються або ж накриваються щільною плівкою. По-третє, все ворсисті і пористі поверхні треба пропилососити.
 2. Застосовуючи будь-який засіб, вкрай важливо чітко дотримуватися дані в інструкції вказівки, причому як при приготуванні складу, так і при обробці приміщення, постільної білизни і різних поверхонь.
 3. Обробляти квартиру потрібно дуже ретельно, особливу увагу приділяючи місцях, в яких зазвичай комахи живуть або ховаються: вся підлога, ліжко, простору між окремими частинами меблів, під плінтусами, під диванами, ворсисті килими, оббивка м'яких меблів, м'які іграшки і тому подібне.
 4. Під час обробки і деякий час після неї (близько трьох-чотирьох годин) в кімнаті не повинно бути тварин і мешканців.
 5. Через приблизно три години після обробки потрібно провести провітрювання, щоб усунути різкий запах. Відкрийте всі двері і вікна мінімум на годину.
 6. Все поверхні, з якими мешканці часто контактують, бажано протерти. А ось підлогу мити не потрібно, щоб препарат продовжив діяти.
 7. Через тиждень (точна тривалість періоду впливу буде вказана в інструкції) влаштуйте ретельну генеральне прибирання, щоб позбутися від усіх загиблих комах і очистити підлогу і інші поверхні від компонентів препарату.
 8. Приблизно через тиждень після першої обробки потрібно провести другу, щоб позбутися від гнид і вошей, які вилупилися з раніше відкладених вже загиблими особинами яєць. Через приблизно тиждень знову проведіть глобальну прибирання, добре вимивши підлогу і пропилососити всі меблі.
 9. Всі маніпуляції треба проводити, по-перше, в гумових рукавичках, по-друге, в респіраторі або захисній масці. Одяг та взуття після процедури виперіть.

Тепер ви точно зможете позбутися вошей і гнид в квартирі. Шкідники більше не з'являться ні на підлозі, ні на меблів, ні на інших поверхнях в обробленому приміщенні!