Jak se rychle zbavit blech v domě?

Duben 2019

Video: Jak na otravný hmyz v domácnosti (Duben 2019).

Anonim

Від кусючих і настирливих комах в житло людини ніхто не застрахований, але ж блохи не тільки кусають і доставляють дискомфорт, а й переносять два з половиною десятка хвороб, серед яких тиф, сальмонельоз, туляремія, гепатит, енцефаліт і т. д. Як вивести бліх з будинку, повинен знати кожен господар.

Де живуть і як харчуються - відомо

Ці комахи віддають перевагу крові ваших домашніх улюбленців, але в разі загрози голодної смерті можуть харчуватися і вашої, адже кусають вони і людей. А ось їх личинки нікого не кусають, вони харчуються залишками людської їжі, яка почала розкладатися. Проблема в тому, що ці комахи розмножуються швидко, тому позбутися їх не просто.

Для того, щоб знищити всіх кусючих комах, потрібно знати, де вони живуть. Живуть вони не тільки на домашніх тварин, а й в вовняних речах, килимах (причому не тільки з вовни), в щілинах на підлозі (особливо між мостини), а також в районі плінтусів.

Друга категорія бліх, які кусають і доставляють дискомфорт, це підвальні або земляні. Як випливає з назви, живуть вони в підвалах, але можуть оселитися і в будинку на підлозі, а для того, щоб від земляних бліх позбутися, обов'язково обробіть підвал. А ось потрапити в житло вони можуть не тільки на спинах домашніх тварин, які повернулися з прогулянки, а й на людському одязі.

Як позбутися від бліх

Перед тим, як обробити будинок будь-яким із засобів, потрібно провести генеральне прибирання.Якщо ж у вас є підозри на те, що хтось із домашніх улюбленців приніс в будинок кусючих паразитів, можна швидко помити собаку або кота антиблошиний шампунем і капнути на холку інсектицид. Найкраще, якщо це буде фіпроніл. Вибираючи нашийник, враховуйте вагу улюбленця. При найменшому натяку на отруєння або алергію, знімайте його. Якщо момент упущений і комах багато, потрібна буде більш серйозна обробка. Для того, щоб знищити стрибучий паразитів, можна викликати спеціальну службу, а можна постаратися позбутися від них своїми силами.

Рослинні засоби і не тільки

Успішно знищити маленьких кровопивців реально за допомогою рослин. До таких належить полин, пижмо і перська ромашка. Якщо полин і пижмо просто відлякати паразитів, то перська ромашка може їх знищити, адже в цій рослині є піретрини - речовини, які паралізують нервову систему блохи. Цю траву подрібнюють (тільки стебла і листя, причому свіжі) і викладають в кімнатах уздовж всіх плінтусів і на підлозі.

Коли перська ромашка зів'яне - замініть її новою. Спосіб ефективний і нешкідливий, але не дуже практичний. З пижма і полину можна зробити міцний настій: по половині склянки сухих трав заливають окропом і настоюють 12 годин. Після за допомогою ганчірки можна протерти все плінтуса і стіни.

Також можна позбутися від бліх якщо обробити будинок скипидаром. Але у цього способу є великий недолік - скипидар сильно пахне. Але щоб успішно обробити сараї і підвали, цей спосіб цілком підходить. Взагалі, народні засоби підходять для обробки підвальних приміщень більше, ніж для житлових приміщень. Позбутися від комах, які кусають в сараї або підвалі можна за допомогою суміші гасу і скипидару.У підстилки для домашніх тварин потрібно насипати стружок або тирси сосни.

Як використовувати аерозоль

Якщо блохи сильно кусають, потрібно вживати серйозних заходів. Одноразові балончики - ідеальний варіант. Сучасні засоби зазвичай містять перетороіди другого і третього покоління, наприклад, дельтаметрин з циперметрин і перметріном.

  • Зазвичай аерозоль розпилюють по 10 мл. на один метр. Зрозуміло, квадратний.
  • Для того, щоб позбутися від паразитів, які кусають, варто обробити всі місця, де блохи можуть перебувати хоча б теоретично. Це стіни з підлогою, причому краще обробляти стіни на висоту 1 метр від статі, кути, плінтуси, задні частини всіх меблів, санвузли, особливо там, де інженерні комунікації. Також не забудьте обробити всі щілини і килими.
  • Щоб позбутися від комах, які сильно кусають вас і ваших тварин назавжди, потрібно перед початком обробки закрити всі кватирки і двері в будинку. Відкрити їх дозволено тільки через пару-трійку годин після обробки.

Блохи на дачі: порятунок є

На жаль, паразити кусають не тільки в рідному домі, а й на дачній ділянці. Для того, щоб їх там не було, досить вчасно прибирати сміття з ділянки і контролювати вологість, адже блохи дуже люблять місця, де вологість підвищена. Для того, щоб неприємні комахи не знаходили собі місця на дачі, досить вчасно закопувати сміття, наприклад, опале листя і солому, яку використовували для підстилки. Якщо ж комахи кусають занадто інтенсивно, на дачі можна використовувати і застарілі інсектициди, наприклад, дихлофос, хлорофос і карбофос.

Як позбутися від земляних бліх

Влітку можна просто провести обробку полином.Для того, щоб від земляних бліх позбутися всерйоз і надовго, можна використовувати такі засоби, як Сінузан, Ультра-ефек і Хлорпірімарк. Це дуже сильні засоби, які використовуються працівниками санепідемстанцій. Використовувати їх потрібно точно так же, як і всі інші аерозолі. Ще одні ефективним засобом є неостомазан (потрібно вибирати той, який призначений для комах, які повзають). Ампулу цього кошти потрібно розвести в холодній воді (1 літр). Перед тим, як почати обробляти, треба добре промити все підвіконня, підлога і батареї. Після цього беремо вологу ганчірку, змочуємо в засобі і обробляємо всі місця, доступ до яких важкий. Не забудьте також протерти всі стіни.

Для того, щоб убезпечити себе під час операції, надягайте респіратор або просто пов'язку з марлі. Після обробки потрібно обов'язково провести генеральне прибирання.