Jak poznám, zda je kočka nebo kočka blechy

Smět 2019

Video: 5. díl - Jak chránit psa proti klíšťatům a blechám | Vše o psech (Smět 2019).

Anonim

Як дізнатися чи є у кота блохи? Багато хто вважає, що паразити нападають тільки на бездомних тварин, але насправді це не так. Цілком можуть з'явитися блохи у домашньої кішки. І щоб убезпечити свого вихованця, з'ясуйте основні шляхи зараження, а також дізнайтеся правила боротьби і заходи профілактики.

Можливі шляхи зараження

Отже, як визначити звідки беруться блохи у кота або кішки, що живе вдома? Є кілька можливих шляхів зараження:

 • Якщо вихованець регулярно виходить на прогулянки, то ризики зараження зростають в рази. По - перше, блохи можуть переміщатися з інших тварин, особливо з безпритульних. По - друге, вони можуть жити в підвалах, на смітниках, в загальному, там, де можна знайти нових потенційних господарів. І якщо кішка випадково виявиться в одному з таких місць, то такі комахи цілком можуть переміститися на її тіло.
 • Особливо багатьох цікавить питання, звідки беруться блохи у кота або кішки, яка не виходить на вулицю і постійно знаходиться виключно вдома. В цьому випадку зараження могло статися у ветеринарній клініці. У такі установи часто приносять безпритульних тварин, і вони цілком можуть бути зараженими паразитами.
 • Якщо кішка регулярно бере участь у виставках, то на таких заходах ризики появи шкідників також збільшуються в кілька разів, адже далеко не всі господарі приділяють належну увагу захисту від паразитів.А багато хто навіть не підозрюють про те, що їх вихованці вже заражені.
 • Зараження цілком може статися під час поїздки в громадському транспорті. І навіть якщо кішка знаходиться в спеціальній перенесенні, блохи можуть потрапити на її тіло через наявні в корпусі отвори.

Популярні

Найпопулярніші з можливих заражень:

 • Якщо ви проживаєте в приватному будинку, то блохи цілком можуть проникнути в житло. Наприклад, їх можуть принести випадково забрели на ділянку безпритульні коти або собаки. Крім того, існує кілька різновидів розглянутих комах, і серед них зустрічаються віддають перевагу таких господарів як кури або представники великої рогатої худоби. А якщо врахувати, що блохи прекрасно стрибають і мають можливість переміщатися на значні відстані, то можна зробити висновок, що вони цілком можуть проникнути в ваш будинок з сараю або прибудинкової ділянки.
 • З такою проблемою часто стикаються жителі квартир, розташованих на перших поверхах багатоквартирних будинків. У багатьох під'їздах є підвали, в яких можуть жити як безпритульні тварини, так і щури. Відповідно, в таких зонах неминуче з'являються і блохи, і вони нерідко в пошуках нових господарів відправляються в довколишні квартири, причому можуть досягати другого і навіть третього поверху.
 • Джерелом зараження цілком може бути і сам господар. Так що якщо у вашого кота раптом з'явилися блохи, але він не залишав межі будинку, а ваша квартира знаходиться на верхніх поверхах, то уважно розгляньте свою одяг. Ймовірно, блохи потрапили на неї, коли ви проходили повз безпритульної тварини або місця скупчення паразитів.
 • Якщо до вас в гості недавно приходила людина, також має домашнього вихованця, то причиною появи паразитів могло стати саме ця тварина, адже ви не можете гарантувати, що воно оброблено і є абсолютно чистим.

Як розпізнати, що у кішки блохи

Тепер ви знаєте, звідки беруться блохи. Але важливо з'ясувати і основні симптоми зараження такими паразитами:

 1. Зверніть увагу на поводження кота. Якщо він став неспокійним, примхливим і агресивним, відмовляється від їжі, не підходить до господарів і часто свербить або вгризається в певні ділянки свого тіла, то це може бути пов'язано з хворобливими укусами, потрібно його перевірити.
 2. Уважно розгляньте тіло вихованця. При наявності паразитів ви виявите і їх укуси. Вони можуть виглядати як невеликі плями з маленькими червоними крапками в центрі. У разі алергічної реакції можуть спостерігатися також великі ділянки почервоніння, припухлість, набряклість, гіперемія. А якщо тварина буде сильно розчісувати сліди, то це може призвести до інфікування тканин, що супроводжується утворенням гнійників і виразок.
 3. Якщо ретельно оглянути шерсть вихованця, то можна побачити і самих паразитів. Вони мають невеликі розміри, тіло однієї дорослої особини сплюснуто з боків, зазвичай забарвлене в темно - коричневий колір. Характерними рисами є збільшене в порівнянні з головою черевце, а також довгі і потужні задні кінцівки, за допомогою яких комахи здійснюють стрибки.

Як боротися з блохами

Якщо ви виявили у кота бліх, то негайно починайте з ними боротися. Для цього придбайте спеціальний препарат, до складу якого входять інсектициди, знищують паразитів.

При виборі і використанні кошти дотримуйтесь правил:

 • Зверніть увагу на форму випуску. Зазвичай зустрічаються препарати у вигляді крапель на холку, спреїв, лосьйонів, а також шампунів. Шампуні, як правило, більш безпечні, але краплі та спреї прості в застосуванні і зазвичай більш дієві, так як мають пролонгований ефект (їх частинки залишаються на поверхні тіла, а не змиваються).Але концентрація інсектицидів в них вища, що при неправильному використанні може привести до інтоксикації.
 • Враховуйте вік свого домашньої тварини. Наприклад, кошенятам підходять далеко не всі кошти.
 • Стан здоров'я вихованця. Якщо недавно він переніс будь - яке захворювання, то застосовуйте максимально щадний засіб, концентрація інсектицидів в якому буде мінімальною. Також підійдуть препарати на натуральній основі. Теж саме відноситься і вагітним і годуючим кішкам.
 • Перед використанням обов'язково ретельно вивчіть інструкцію, щоб з'ясувати оптимальні дозування і інші важливі стосуються застосування моменти, такі як спосіб і кратність нанесення, необхідність повторної обробки.
 • Чи є у кішки блохи уникайте потрапляння складу на слизові оболонки кішки.

Профілактичні заходи

Щоб ваш вихованець не заразився блохами, потрібно дотримуватися нескладних заходів профілактики:

 1. Намагайтеся уникати контактів улюбленця з безпритульними тваринами.
 2. Якщо кішка виходить на вулицю, то регулярно обробляйте її проти бліх в профілактичних цілях. Також можна придбати і використовувати спеціалізований нашийник, що відлякує комах.
 3. Проводьте обробки вихованця після відвідування масштабних заходів і громадських місць, наприклад, ветеринарних клінік, виставок, магазинів. Також варто наносити інсектицидний препарат і після кожної поїздки в громадському транспорті.
 4. Приходячи з вулиці, оглядайте свій одяг, щоб вчасно виявити потрапили на неї шкідників.
 5. Якщо ви живете на першому поверсі або в приватному будинку, то, по - перше, завжди закривайте двері, по - друге, усуньте всі щілини (через них блохи теж можуть проникнути в житло).

Тепер вам відомо, звідки беруться блішки, а також як уникнути їх появи у кішки.