Jak se vypořádat s švábů v bytě na své vlastní

Smět 2019

Video: Pošta pro tebe | 29. 4. 2018 • Kristýna, Tereza, Pavel • (Smět 2019).

Anonim

Таргани - це серйозна проблема, яка не вирішиться сама собою. Як боротися з тарганами в квартирі? Це можна зробити різними способами. Але перш ніж починати бій з комахами, варто з'ясувати, звідки вони взялися і виявити їх слабкі місця. Тоді боротьба з шкідниками буде успішною.

Потрібно знати, що всі засоби і способи боротьби з тарганами діляться на професійні і народні. Перша група об'єднує виклик дезінсектор і магазинні препарати. А народні засоби зазвичай обходяться дешевше і можуть впоратися з проблемою на перших етапах зараження. Якщо в будинку завелися комахи, варто в найкоротші терміни почати дезінсекцію. Таргани розмножуються з дуже високою швидкістю. Якщо пропустити момент їх появи, вони оселяться в будинку надовго і будуть потрібні більш складні і дорогі кошти.

Підготовка до дезінсекції

Перш ніж викликати фахівців або почати самостійну боротьбу з комахами, потрібно підготувати квартиру.

 1. Насамперед в будинку знаходять все місця, в яких таргани живляться. Слід максимально очистити квартиру від їжі. Комахи можуть харчуватися навіть папером або шкіряними виробами, тому взуття і книги теж краще прибрати подалі. Цей захід допоможе сповільнити розмноження комах. Адже в умовах браку їжі, таргани розмножуються не так швидко.
 2. Потім проводять генеральне прибирання. Чим більше в кутах бруду і пилу, тим затишніше відчувають себе таргани.Чистоту і порядок потрібно підтримувати постійно.
 3. Крім того, варто захистити від комах джерела води. Це можуть бути крани, батареї з конденсатом, калюжки води на кухні, і навіть унітаз. Найпростіше обсипати джерела води борною кислотою. Тоді комахи не зможуть до них дістатися, і дезінсекція пройде ефективніше.
 4. Ще одна важлива попередня міра - з'ясувати, звідки в будинку таргани. Якщо вони біжать від сусідів, то боротьба з тарганами повинна проводитися спільно. Інакше після знищення, комахи знову прийдуть в квартиру.

Визначаємо вид

Для ефективного знищення, потрібно з'ясувати, який вид тарганів оселився в квартирі. Домашні таргани можуть бути чорними або рудими, інші види рідко бувають в будинках. Чорні таргани крупніше, вони зазвичай довше розвиваються, і тому вразливіші для отрут. Руді таргани дрібніше, вони більш витривалі і розмножуються дуже швидко.

Правила дезінсекції

Боротьба з тарганами в квартирі може проходити успішно, тільки якщо дотримуватися деяких простих правил:

 • Магазинні кошти (особливо концентровані і аерозольні) потрібно використовувати строго за інструкцією. Також варто запастися екіпіровкою, рукавичками та респіратором.
 • Потрібно знати, що всі засоби діляться на дві категорії: швидкодіючі і уповільненої дії. Аерозолі, спреї, концентрати і мікрокапсульовані препарати дозволяють вивести більшу частину комах за кілька годин. А гелі, пастки і крейда підходять для профілактики і добивання вижили особин.
 • Найголовніша порада: боротися з комахами терпляче. Навіть після серйозної обробки можуть вижити кілька особин, потрібно терпляче і планомірно знищувати тарганів, поки не загине останній.
 • Якщо комахи біжать від сусідів, потрібно перекрити їм доступ в квартиру, закрити вентиляційні отвори і закрити щілини в плінтусах і на стиках стін.

Ефективна боротьба з комахами передбачає комплексний підхід. Разом з перевіреними магазинними засобами, можна користуватися і народними методами. Тим більше, серед них є цілком доступні і працюють способи. Народні методи простіше застосовувати в домашніх умовах, вони не вимагають спеціальної підготовки і відмінно підходять для профілактики або виведення комах на перших етапах зараження.

Огляд народних способів

Як знищити шкідників народними засобами? Як боротися з тарганами, не використовуючи спеціальні засоби? Далі перерахуємо основні методи боротьби з комахами, які успішно застосовуються і не вимагають покупки дорогих препаратів. Важливо, що найефективніші способи підходять не тільки проти домашніх тарганів, а й проти клопів та інших шкідників.

Популярні способи дезінсекції

 • Найпростіший у виконанні спосіб. Ганчірку просочують пивом або теплою газованою водою (якщо в будинку не водиться алкоголю), а потім залишають на ніч в тому місці, де тарганів бачать найбільш часто. За ніч під ганчіркою збереться велика частина тарганів. Якщо встати на світанку, то їх буде легко зібрати і знищити.
 • Ще один рецепт - це отрута на основі борної кислоти. Змішують картопляне пюре, кілька курячих яєць і пару пакетиків борної кислоти. Точного дозування компонентом для цього рецепта не передбачено. Так як борна кислота сама по собі є сильним інсектицидом, картопля потрібен для зв'язування компонентів, а кілька яєць допоможуть забити запах отрути.Є два варіанти знищення комах цією отрутою. Можна скачати масу в кульки і розкласти їх по квартирі. А можна просто нанести борну кислоту на одного таргана. Він і стане переносником отрути. Вважається, що таким способом можна остаточно вивести комах, але на це буде потрібно більше місяця.
 • Інший рецепт на основі борної кислоти. У складі: кислота, каніфоль і цукор. Підходить для знищення тарганів прямо в гніздах. Щоб рецепт дав максимальний ефект, потрібно спочатку визначити місця гніздування шкідників. Потім потрібно зробити отруту, змішавши всі компоненти отрути. Вийшла сумішшю обробляють гнізда тарганів. Ефект з'являється на другий - третій день.
 • Найпростіший рецепт на основі борної кислоти. Шматки хліба змочують в розчині борної кислоти (1 чайна ложка на склянку гарячої води). Хліб залишають на тарганів стежках.
 • Профілактичний засіб можна зробити їх муки і алебастру. Потрібно взяти компоненти в пропорції 1: 1. Порошком засипають тріщини в плінтусах, щілини та інші важкодоступні місця. Таргани погано переносять цю суміш, і, швидше за все не оселяться в квартирі.

Народні методи відрізняються простотою. Однак, при їх застосуванні, важливо весь час підтримувати чистоту в будинку, а також перекрити шкідників доступ до води. Якщо отруєний борною кислотою тарган, вип'є достатньо води, то його організм нейтралізує отруту.

Інші способи

Є й інші народні методи боротьби з шкідниками. Вони користуються меншою популярністю, так як щодо цих способів немає достовірних даних про ефективність. Проте, їх можна випробувати в домашніх умовах.

Вважається, що дієвий засіб від комах - це валеріана. Її потрібно розлити в тих місцях, де шкідники з'являються найбільш часто. Зазвичай обробляють кухню і місця навколо батарей і труб. А щоб впоратися з великими популяціями шкідників, знадобиться мило. Потрібно зробити водний розчин мила, залити його в пульверизатор і обприскати гнізда. Комахи мають аналогом легких, але газообмін також здійснюється і через шкіру. Тому мильна плівка зробить тарганів менш активними і зупинить їх розселення. Звичайно, це дуже спірне метод. Швидше за все, комахи просто відмиються від розчину і візьмуть ванну. Але є і плюси: таргани будуть хоча б чисті.

Існують і вельми специфічні методи боротьби. Можна завести вдома багатоніжку або гекона. Ці тварини харчуються тарганами і дуже ефективні в боротьбі з домашніми шкідниками. Правда, доведеться морити голодом своїх вихованців, щоб змусити їх полювати.

Контроль за міграцією шкідників

Під час боротьби потрібно не допустити повторного зараження. Найпростіший і найдієвіший спосіб - це виклик дезінсектор. Це особливо актуально для багатоквартирних будинків, в яких комахи переселяються з квартири в квартири по колу. Якщо можливості скооперуватися з сусідами немає, то можна зробити наступне:

 • Перекрити вентиляцію (підійде мелкоячеистая сітка).
 • Як превентивний захід розставити пастки або нанести гель.
 • Тримати вдома нарізаний лимон і мити підлогу засобом з запахом лимона (вважається, що комахи не люблять цей запах).
 • Ретельно закривати їжу, не залишати їжу в відкритому доступі.
 • Закласти все щілини і тріщини.
 • Провести генеральне прибирання.

Боротися зі шкідниками можна самими різними способами: від народних до сучасних.Важливо пам'ятати, що якщо один метод не працює, то варто спробувати інший. І так до тих пір, поки таргани не зникнуть назавжди. А якщо самостійна боротьба не вдалася, розумніше викликати дезінсектор.