Jak jsou kleště, photos

Smět 2019

Video: Motex® NEW MX-5500 Loading & Maintenance Instructions (Smět 2019).

Anonim

Щорічно вчені виявляють все більше видів кліщів Кліщі відносяться до загону Acarina, клас Павукоподібних. Всього налічується близько 40 тисяч видів паразитів, багато груп до кінця не вивчені. Щорічно вчені виявляють все більше видів кліщів.

Основні різновиди

Виділяється кілька основних типів кліщів.

Іксодовиє - найбільші представники. У довжину їх тіло досягає 2, 5 сантиметрів. Самки відрізняються плодовитістю. Вони здатні відкласти до 17 тисяч яєць. До групи входять аграсовие і іксодові кліщі. Аграсовие комахи мають м'які покриви. Іксодові - володарі твердих щитків.

Панцирні кліщі - грунтові комахи. Харчуються рослинними залишками.

Комірні кліщі - дрібні паразити з гризучими хеліцерами. Живуть в грунті і с / г продуктах.

краснотелкі. Личинки - паразити, дорослі комахи - хижаки. Представлений вид часто вражає ссавців, рептилій і птахів.

Особливості розмноження

Регулярність розмноження кліщів безпосередньо залежить від зовнішніх умов. Самець може запліднити декілька самок, потім він помирає. Запліднення кліщів йде до того моменту, як вони починають смоктати кров у тварин і людей, але після запліднення паразити починають активно харчуватися кров'ю. Триває процес в продовження 7 днів.

Самка здатна відкласти кілька тисяч яєць. Личинки самі шукають собі господаря, потім, наситившись кров'ю, вони відпадають на грунт. Там вони линяють і перетворюються в німф. Потім їм знову доводиться присмоктатися до тварини, щоб стати імаго.

Принципи харчування

Як правило, кліщі харчуються кров'ю дрібних звірів - мишей, землерийок, полівок. Деякі види паразитів вважають за краще харчуватися залишками рослин.

З 48 тисяч кліщів лише невелике число - паразити. Багато комахи віддають перевагу крові гниють рослини чи останки тварин. Ряд кліщів - хижаки.

Житла

Кліщі люблять вологу, тому часто зустрічаються у вологих лісах з помірною затінення. Зустріти комах можна і на дні ярів, в заростях верб, на берегах потічків.

В ряді випадків паразити концентруються на стежках, лісових доріжках. В даний місце їх приваблює запах тварин. Іноді комахи стрибають на людей з беріз, верб, тополь, дубів і кленів.

Небезпека для людини

Основна небезпека кліщів для людини - переносяться ними хвороби. Йдеться про такі недугах, як:

  • кліщовий енцефаліт;
  • ку-лихоманка;
  • тиф;
  • ерліхіоз;
  • туляремія і інші.
  • Представлені хвороби дуже небезпечні. У ряді випадків кліщ може завдати шкоди городникам і сільському господарству.

Цікаві факти

  • У кліщів зустрічаються випадки омовампірізма. При цьому голодна особина харчується кров'ю ситого особини.
  • Розмір самого маленького кліща складає всього 0, 08 міліметрів.
  • Самка здатна відкласти від 1000 до 3000 яєць. Через 7 тижнів личинки видираються на стебла рослин і залишаються там до тих пір, поки не знайдеться господар. Потім вони стрибають на нього і смокчуть кров протягом 4 днів. Далі личинка залишає хазяїна, линяє і перетворюється в німфу. Німфа теж шукає господаря, кров'ю вона харчується в продовження 6 днів. Далі німфа падає на землю і стає імаго.
  • Самка іксодових паразита їсть набагато більше, ніж самець.Розмір ситого паразита набагато значніше, ніж голодного. Сита самка в 150 разів більше голодної.

Кліщі живуть поруч з нами і підчепити їх простіше простого. Але не всі комахи так небезпечні, як здаються на перший погляд. У будь-якому випадку паразит не впивався в шкіру моментально, і якщо проводити регулярний і ретельний огляд тіла, неприємності можна уникнути. Улюблені місця для укусів паразитів - ніжна шкіра в області пахв, паху і шиї. Представленим місцях слід приділити підвищену увагу при огляді на наявність паразитів.