Nebezpečné kousnutí mravenců a jak s nimi zacházet

Leden 2019

Video: Our Miss Brooks: Connie the Work Horse / Babysitting for Three / Model School Teacher (Leden 2019).

Anonim

Домашніх мурашок відносять до чи не до самих жирних і шкідливим комахою. Вони псують продукти і меблі, розносять інфекцію по квартирі, їх укуси викликають свербіж шкіри і роздратування. Укус мурашки здатний викликати анафілактичний шок у людей, схильних до алергії. Укуси домашніх комах досить болючі і рідко обходяться без наслідків.

Факт! перед атакою домашній мураха розкриває щелепи на 180 градусів, утримуючи їх в напрузі. Мураха кусає, розслабляючи частина ротових м'язів, після чого його щелепи миттєво замикаються за принципом капкана.

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ! У боротьбі з мурахами наші читачі радять відлякувач Pest-Reject. Електромагнітна і ультразвукова технологія зі 100% ефективністю справляється з мурахами, тарганами, клопами та іншими комахами. Абсолютно безпечне, екологічне засіб для людини і домашніх тварин. Детальніше тут …

Симптоми укусу

Зовнішній вигляд укусу мурахи

Домашні комахи на тілі людини пересуваються швидко, тому місця мурашиних укусів можуть бути знаходиться на віддаленій відстані один від одного. Найчастіше пухирі від комах можна виявити на гомілках, ліктях і області тазу. Коли мураха кусає, потерпілий відчуває незначний біль, як при укусі комара. На ушкодженому місці швидко утворюється невелика припухлість і почервоніння.

При укусі залози домашніх мурах виділяють мурашину кислоту, яка по суті є сильною отрутою. Укус одного комахи не завдає шкоди людині, ситуація зі здоров'ям різко змінюється при множинних укусах. Не можна самостійно робити висновки про стан потерпілого. Особливо небезпечно затягувати з медичною допомогою, якщо постраждала дитина. Перш за все, потрібно уважно оглянути його.

При укусах мурах з'являються такі симптоми:

 • почервоніння шкіри;
 • припухлість;
 • больові відчуття;
 • свербіж шкіри;
 • запаморочення;
 • нудота;
 • набряклість.

Алергічна реакція при укусі

При настанні алергічної реакції спостерігається яскраво виражені симптоми серцевої аритмії. Підвищується кров'яний тиск, мова потерпілого стає плутаною і невиразною. Можлива короткочасна втрата свідомості. Якщо на даному етапі не вжити заходів, то вона може впасти в коматозний стан. Основними ознаками алергічної реакції є:

 • прискорене серцебиття;
 • ускладненість дихання;
 • блідість;
 • несвідомий стан.

Видимі ознаки настання алергічної реакції можна діагностувати неозброєним оком. Якщо загрозливі симптоми на обличчя, слід негайно звернутися до лікаря. При зверненні до медичного закладу перше, що слід зробити, це повідомити, коли саме був укушений потерпілий. Це допоможе усунути первинні ознаки розвивається токсичної реакції.

Досить важко діагностувати укуси мурах у дітей дошкільного віку. Під час укусу виникає сильний біль, на яку малюк реагує плачем. Шкіра у дитини тонка і ніжна, тому на ній швидко з'являються червоні пухирі.Не можна дозволяти дитині розчісувати уражене місце, не бажано робити водні компреси, це викличе ще більше роздратування шкіри. Слід негайно продезинфікувати місце укусу, після чого необхідно показати дитину лікарю.

Факт! Мурашина кислота, що виробляється залозами комахи, фактично є його єдиним зброєю. Мураха здатний вистрілювати нею на відстань до 30 см. Небезпечно, коли вона потрапляє в очі, тому що це може викликати сильний опік сітківки.

Наслідки укусів

В невеликих кількостях мурашина кислота не здатна завдати шкоди організму людини. При досягненні високої концентрації її в крові може розвинутися гостра алергічна реакція, небезпечна важкими ускладненнями. Іноді на тлі алергічної реакції розвивається набряк Квінке, супроводжуваний сильним здуттям слизової. Особливо небезпечний набряк гортані, який може спровокувати смерть від задухи.

Іншим небезпечним ускладненням є алергічна кропив'янка, ознаками якої є поява великих червоних пухирів в місцях укусів. Висипаннями на шкірі організм реагує на мурашину кислоту. Пухирі на тілі можуть мати різні розміри і форму. Потерпілий починає розчісувати місця укусів, чого не можна робити ні в якому разі, оскільки так можна занести інфекцію. Роздряпавши місця запалюються, утворюючи гнійні ранки.

Лікування укусів

Перш за все, слід залишити місце скупчення комах, щоб уникнути повторних укусів. Потім необхідно зняти з тіла мурах. Часом це зробити досить важко, оскільки мурахи кусаються, затискаючи шкіру масивними щелепами. Після позбавлення від комах тіло слід оглянути на предмет виявлення пухирів.

Після укусу комахи уражене місце слід продезінфікувати перекисом водню або спиртовмісної рідиною. Це запобіжить випадкове проникнення інфекції. Частково зменшити набряк і заспокоїти шкіру допоможуть антигістамінні препарати. Їх слід приймати всередину протягом декількох днів.

Факт! Місце укусу болить через те, що в ранку потрапляє мурашина кислота, яка діє як подразник. Щоб послабити біль, потрібно змастити ранку нашатирним спиртом, який є лугом, що нейтралізує кислоту.

Добре допомагають впоратися з сверблячкою і роздратуванням народні засоби. Ефективно знімає набряки і біль харчова сода. Суміш з соди і води слід робити в пропорціях 1 чайна ложка на кілька крапель води. Сумішшю слід намазати уражене місце і залишити так на 6 -7 хвилин.

Лікувальними властивостями володіє сік зі свіжого листя алое. Свіжозрізані гілки рослини слід розім'яти виделкою. Отриману таким чином суміш за допомогою шматочка марлі накладають на уражене місце. Якщо засіб не допоможе, можна спробувати докласти до місця, що зудять часточку лимона.

При перших ознаках розвивається алергії не варто покладатися на самолікування. Токсикологічна реакція організму на укуси мурах є небезпечним станом. Якщо нічого не робити, можливі ускладнення аж до летального результату. Тому в даному випадку слід негайно звернутися за медичною допомогою.