Vlastnosti průběh a léčbu dětské vši

Smět 2019

Video: Temné tajemství Bohémského lesa (Bohemian Grove) Alex Jones 10/2005 CZ tit. (Smět 2019).

Anonim

Воші вважаються досить частим явищем у дітей Воші вважаються досить частим явищем у дітей не тільки дошкільної, а й молодшого шкільного віку. У медичній практиці таке захворювання відоме як "педикульоз". Проблема ця дуже неприємна, і багато хто воліє не звертатися за допомогою до лікаря, а позбавлятися від ектопаразитів своїми власними силами.

Загальні відомості

Воші є невеликих комах, які заселяють волосяну частину тіла дорослої людини або дитини і в якості їжі використовують кров. Такий тип паразитів дуже ненажерливий і схильний до швидкого розмноження.

Воші в якості їжі використовують кров

Найчастіше батьки дивуються, звідки беруться воші на голові у цілком акуратного дитини і чому про захворювання стає відомо, коли кількість паразитів стало критичним. Незалежно від причини появи вошей у дітей, таке захворювання вимагає негайного лікування.

Досить згадати, де дитина провела останні кілька днів, щоб зрозуміти, звідки беруться ці кровоссальні комахи. Особливо часто спостерігається ураження дітей вошами під час літніх канікул, коли діти в масовому порядку відпочивають в санаторіях і дитячих таборах відпочинку. Підвищена скупченість і навіть незначне нехтування правилами особистої гігієни можуть викликати зараження педикульозом не тільки маленьких дітей, але і контактують з ними дорослих.

Справедливості заради слід зазначити, що причини зараження педикульозом можуть бути не настільки очевидні. Зрозуміти, звідки беруться на голові дитини воші, часом буває досить складно. Ось чому в даний час особливо важливо знати всі фактори ризику появи вошей у дорослих і дітей, щоб мінімізувати ймовірність зараження.

Поразка дітей вошами спостерігається під час літніх канікул, коли діти в масовому порядку відпочивають в санаторіях і дитячих таборах відпочинку

Огляд причин

Основні причини поразки дітей педикульозом відомі практично кожному з батьків, який хоч раз стикався з подібною неприємною проблемою. Як правило, воші з'являються як наслідок:

 • тісного контакту дитини з хворими педикульозом дітьми або дорослими;
 • використання засобів особистої гігієни (гребінець або рушники) людини, що має вошей;
 • використання одного з хворою людиною постільної білизни або однієї подушки.

Досить часто спостерігається зараження дітей педикульозом при відвідуванні дитячих колективів, в яких вже є діти з подібними проблемами. Ось чому дуже важливо регулярно проводити профілактичні огляди дітей на предмет виявлення уражень ектопаразитами.

Якщо причини зараження вошами більш-менш зрозумілі кожному, то чого можна очікувати в результаті неправильно або несвоєчасно розпочатого лікування, знають далеко не всі. Якщо з'являються воші у маленької дитини, то ситуація з лікуванням може значно ускладнюватися віковими обмеженнями багатьох високоефективних препаратів, які використовуються для знищення ектопаразитів.

Як позбавити дитину від вошей (відео)

Тим часом, воші дуже часто стають причиною розвитку:

 • різних, в тому числі і досить важких, інфекційних захворювань, які стають результатом занесення інфекції в ранки, залишені після укусів вошей, а також утворені расчесами;
 • складного епідеміологічного режиму, який дуже небезпечний в умовах дошкільних, а також шкільних навчальних закладів;
 • небезпечного захворювання під назвою висипний тиф, яке найчастіше спостерігається в соціально несприятливих умовах.

Прочитавши відповідну статтю на нашому ресурсі, ви зможете дізнатися, як назавжди позбутися вошей в домашніх умовах.

Досить часто розчухи або просто плями і почервоніння виявляються у кореневій частині волосся

Симптоми дитячого педикульозу

Виявити вошей досить непросто. Зазвичай батьки звертають увагу на те, що дитина інтенсивно чеше голову. Однак така ситуація формується тільки тоді, коли кількість ектопаразитів досягло пікової позначки.

В більшості навчальних і дошкільних установ практикуються щотижневі огляди дітей на педикульоз, в результаті чого вдається виявити не більше ніж тридцять відсотків від реально хворих на туберкульоз педикульозом дітей. Така ситуація обумовлена ​​тим, що якщо педикульоз неяскраво виражений, а кровосисних ектопаразитів в волоссі незначна кількість, то виявити їх присутність при поверхневому огляді практично неможливо. Воші чудово маскуються в волоссі, в результаті чого знайти їх можна тільки при ретельному і тривалому огляді.

Як правило, перші симптоми, що дозволяють батькам запідозрити, що у дитини з'явилися воші, не надто виражені, що ускладнює постановку вірного діагнозу.

Зовнішній вигляд гнид схожий з дуже маленькими намистинками білого кольору, які міцно прикріплюються до волосся

 • Наявність вошей у зовсім маленьких діток супроводжується раптовим безпричинним занепокоєнням і примхливістю. Дитина досить сильно нервує, а іноді і зовсім тривалий час не може заснути. Досить часто можна побачити, як малюк крутить головою або намагається почухати її ручками.
 • Навіть поверхневий огляд голови дозволяє виявити червоні цятки на шкірі у верхній частині шиї дитини.Досить часто розчухи або просто плями і почервоніння виявляються у кореневій частині волосся, а також в області за вухами.
 • Результатом укусу комах досить часто стає не тільки найсильніший свербіж, але і алергічна реакція організму.
 • Досить дорослі діти і підлітки відзначають відчуття ворушіння волосся, яке особливо сильно помітно в потиличній області і за вухами.

При огляді вдається виявити дорослих особин або гнид, які є яйцями Ектопаразити і розташовуються не далі ніж п'ять міліметрів від кореневої частини волоса. Зовнішній вигляд гнид схожий з дуже маленькими намистинками білого кольору, які міцно прикріплюються до волосся. При їх роздавлюванні можна почути характерний "клацання". Такий звук допомагає відрізнити гниди від лупи, яка чимось може нагадувати яйця ектопаразитів. При виявленні вошей або гнид слід негайно вжити заходів по їх знищенню.

В даний час фармацевтична промисловість випускає значну кількість препаратів, які мають високу ефективність проти вошей

Способи лікування

В даний час фармацевтична промисловість випускає значну кількість препаратів, які мають високу ефективність проти вошей. В залежності від віку дитини і стану його здоров'я є можливість підібрати оптимальний за принципом впливу і складу препарат:

 • шампуні, що володіють протівопедікулёзним ефектом, для миття голови;
 • мило, що володіє протівопедікулёзним ефектом, для миття голови;
 • лосьйони для миття голови;
 • спрей проти вошей;
 • гребінець для вичісування вошей.

На сьогоднішній день широкого поширення набули такі препарати:

 • "Медіфокс";
 • "Фоксілон";
 • "Меділіс-Супер";
 • "Авіцін";
 • "Педіліе";
 • "Паразідоз";
 • "Хігія";
 • "LiceGuard";
 • "Парані";
 • "Нюда";
 • "Пара плюс";
 • "педікуламі";
 • "А-Пар".

Вас також може зацікавити стаття, в якій ми розповідаємо про те, які існують засоби від педикульозу для дітей і дорослих.

Воші: причини і лікування (відео)

Найбільш дієвими профілактичними засобами і по сей день залишаються дотримання гігієнічних вимог, прищеплення дитині культури дотримання особистої гігієни та проведення регулярних оглядів голови дитини з метою виявлення ектопаразитів.