Žijí blechy na veřejnosti a mohou kousnout?

Smět 2019

Video: Slacker, Dazed and Confused, Before Sunrise: Richard Linklater Interview, Filmmaking Education (Smět 2019).

Anonim

Усім відомо, що блохи зазвичай живуть на тварин. Але чи можуть вони жити на людях? З'ясуйте це!

Чи можуть ці комахи жити на людях?

Отже, чи живуть звичайні блохи на людину? Такі комахи належать до тимчасових ектопаразитами. Вони харчуються кров'ю своїх господарів, якими є теплокровні істоти. Є кілька різновидів таких шкідників, і одна з них - це блохи людські. Вони вважають за краще кусати саме людини, він є для них переважним джерелом їжі. Але це не означає, що тваринам дані комахи не страшні, якщо людей поруч немає, то вони можуть кусати інших теплокровних.

Те ж саме можна сказати і про котячих, собачих, курячих і інших блохах. Вони цілком можуть нападати і людини, якщо інших джерел їжі поруч немає, вона їм життєво необхідна. А так як дані паразити харчуються кров'ю, то зрозуміло, що вони можуть не тільки бути на людину, а й активно його кусати.

Але чи можуть блохи бути на тілі свого господаря постійно, тобто жити на ньому? Ні. Вони є тимчасовими ектопаразитами, тобто переміщаються на потенційне джерело їжі тільки для того, щоб отримати чергову порцію крові. Далі вони залишають тіло і починають готуватися до відкладення яєць, а саме шукати затишні місця. Шкідники, що харчуються кров'ю домашніх тварин, зазвичай залишають кладки в підстилках, будках і інших предметах, іноді в них же живуть.

Людські блохи можуть залишати яйця в одязі і меблів. Там же вони зазвичай знаходяться і практично живуть до наступного "навали" на людину. Але воно відбудеться в будь-якому випадку, так як ці комахи можуть обходитися без їжі лише добу.

Як блохи потрапляють на людей?

Розглянуті паразити можуть досить високо стрибати завдяки потужним заднім лапам і за рахунок цього переміщатися на значні відстані. Тому для зараження може не знадобитися прямий і тісний контакт.

Собачі або котячі блохи переміщаються на людей з тварин, причому як з бездомних (носіями найчастіше є саме вони), так і з домашніх. Людські паразити передаються від бомжів, неблагополучних людей. У квартиру вони можуть потрапити з підвалу (деякі різновиди живуть на мишах і щурах), а в будинок - проникнути з двору, наприклад з сараю (реалізація худоби та птиці теж можуть бути носіями таких шкідників).

Як розпізнати бліх?

Як зрозуміти, що на вашому тілі є або були блохи? З'ясувати це можна за кількома ознаками:

  • Розпізнати сліди присутності бліх можна по укусів, адже вони не можуть довго жити без крові і неодмінно будуть її отримувати. Вони можуть локалізуватися майже на будь-яких частинах тіла: руках, волосистої частини голови, шиї, спині, ногах, животі. Виглядають укуси як червоні плями з невеликими бордовими точками приблизно посередині (це місця проколів шкірних покривів) і можуть супроводжуватися неприємними симптомами: печіння, гіперемією, сильним свербінням, набряком. Якщо укуси були численними і викликали алергічну реакцію, то вірогідні лущення, інфікування шкіри з - за сильних расчесов і подальшій появі гнійників, злиття окремих плям в великі ділянки почервоніння.
  • Якщо вам пощастить, ви зможете побачити і самих комах. Блоха має видовжене і приплюснуті з боків тіло і три пари лап (задні найпотужніші і довгі, вони використовуються для стрибків). Забарвлення варіюється від світлого до темно - коричневого. Розміри невеликі, вони не перевищують 2 - 3 мм.
  • При бажанні можна розглянути і яйця бліх. Людські шкідники відкладають їх у білизні, одязі і меблів, а котячі або собачі зазвичай в підстилках, іграшках. Виглядають вони як дрібні білуваті крупинки.

Чи небезпечні ці комахи для людини?

Чи можуть блохи не тільки жити на людях, але і завдавати їм шкоди?

  • По - перше, перед укусом вони не впорскують надають анестезуючу дію речовини, тому жертва відчуває прокол шкіри і відчуває неприємні відчуття або біль.
  • По - друге, такі комахи можуть бути переносниками серйозних захворювань: гепатиту, висипного тифу, чуми або енцефаліту.
  • По - третє, укуси можуть спровокувати розвиток важкої алергічної реакції, і якщо вони будуть численними, це може довести аж до набряку Квінке або навіть анафілактичного шоку.

Як захистити себе?

Як не стати жертвою бліх? Захистити себе від таких паразитів на 100% практично неможливо, адже вони не вибагливі у виборі джерел їжі, можуть переміщатися на значні відстані і проникати в квартири і будинки майже безперешкодно. Але щоб знизити ймовірність зустрічі з "непрошеними гостями", намагайтеся обходити стороною смітника і інші місця скупчення бродячих тварин, не допускати контактів з бездомними собаками або кішками, а також уважно оглядати одяг по приходу додому з вулиці. Також можна використовувати всі можливі засоби захисту - репеленти.

Якщо блохи все ж виявлені на людину, то негайно починайте боротьбу. Використовуйте спеціальні інсектицидні засоби проти паразитів. Причому обробляйте не тільки тіло, а й приміщення, а також домашніх тварин, якщо вони є.

Тепер ви знаєте, що блохи не можуть жити на людях, але зате можуть кусати їх і навіть завдавати шкоди здоров'ю.