Více informací o léčebných zařízení různých hmyzu: důležité nuance

Duben 2019

Video: Myšlenková kontrola a chemtrails - Harald Kautz Vella (Duben 2019).

Anonim

Далі ви дізнаєтеся:

 • Що необхідно враховувати, замовляючи обробку приміщення від комах;
 • Які способи обробки бувають і який з них віддати перевагу;
 • Якими засобами зазвичай проводиться дезінсекція і що про них важливо знати заздалегідь, щоб уникнути неприємних ситуацій;
 • Як потрібно взаємодіяти з професійними службами дезінсекції та на що особливо звернути увагу.

та інші цікаві моменти.

В цілому, грамотно сплановану і якісно проведену обробку приміщень від комах можна охарактеризувати як досить складний і трудомісткий процес. Якщо ж вам здається, що досить просто купити в найближчому магазині Дихлофос і попшікать їм уздовж плінтусів приміщення - що ж, комахи зазвичай це цінують і ще довго радують мешканців своєю присутністю, продовжуючи при цьому активно розмножуватися і окупувати сусідні території.

Зазвичай дезінсекційних обробка приміщення потрібно в тих випадках, коли початковий етап зараження давно вже упущений, так що шкідники або паразити масово розмножилися, привівши до істотного погіршення санітарної обстановки і в цілому до зниження якості життя людей. Втім, в деяких випадках і проти недавно з'явилися "гостей" така обробка також виявляється затребуваною, особливо якщо мешканці спочатку налаштовані скористатися послугами професіоналів і не намагаються боротися з комахами різними народними методами або (не повірите, але і таке буває) змовами і молитвами.

Найбільш часто обробка квартир від комах має на меті знищення наступних членистоногих:

 • тарганів;
 • мурах;
 • клопів;
 • молі;
 • бліх;
 • мокриць.

На замітку

Строго кажучи, мокриці, павуки або, наприклад, кліщі, комахами не є (у комах всього 3 пари ніг). Але в побуті практично завжди і цих членистоногих величають комахами.

Крім того, на промислових складах, в магазинах, на різних підприємствах харчової промисловості та в тваринницьких приміщеннях обробка проти комах проводиться для знищення жуків-кожеедов, точильщиков і хрущів, кліщів, мух, а також проти вузькоспеціалізованих шкідників зберігаються продуктів.

При цьому методи обробки побутових і виробничих (складських) приміщень можуть істотно відрізнятися як по типу застосовуваних засобів, так і за способами проведення дезінсекції. Як правило, дуже великі приміщення обробляються методами фумігації, іноді спеціальними димовими шашками від комах.

В разі обробки житлових приміщень способи проведення дезінсекції можуть бути дуже різними, але, як правило, основної шкоди комах наноситься шляхом розпилення будь-якого ефективного інсектициду (або їх спеціально підібраної суміші) в тонкодисперсном вигляді на можливо більшій площі.

Способи обробки приміщень від комах

Способів обробки приміщення інсектицидними засобами існує кілька. При цьому найбільш часто служби дезінсекції виводять комах наступним чином:

 • Простий аерозольної обробкою - обприскуючи інсектицидними препаратами місця можливого скупчення комах і шляхи їх переміщення. Препарат в цьому випадку розпорошується за допомогою спеціального обприскувача (пульверизатора).Уявіть звичайний побутовий або садовий пульверизатор, і ви зрозумієте, що створюваний при такій обробці інсектицидний аерозоль виходить порівняно крупнодісперсной, а отже, летючість його буває не завжди достатньою для проникнення в різні вузькі щілини і важкодоступні місця. Краще справи йдуть при використанні готових аерозольних балончиків.

 • Методом холодного туману. Цей спосіб схожий на просту аерозольну обробку, але тут розчин інсектициду розпорошується спеціальним приладом настільки дрібними краплями, що вони досить довго перебувають в повітрі приміщення і проникають навіть в ті місця і щілини, які буває досить складно обробити звичайним пульверизатором. Наприклад, такий найтонший аерозоль здатний знищити гніздо клопів, проникнувши всередину дивана або матраца через мікропори в тканини, а також здатний дістатися до тарганів, що ховаються в мікрохвильовці або отворах розеток.

 • Методом гарячого туману. Цей спосіб досить схожий на метод холодного туману, але має на увазі додатковий нагрів инсектицидного аерозолю до температури 50-60 ° С, що збільшує час перебування кошти в повітрі і його дієвість проти комах.

 • фумігації, при якій інсектицид застосовується в газоподібному стані. Застосування сірчаних і перметрінових шашок від комах можна віднести до цього методу. Сьогодні у продажу є інсектицидні шашки для побутового застосування - від тарганів, клопів, бліх та іншої небажаної живності. Іноді буває досить один раз використовувати таку шашку в замкнутому приміщенні, щоб викосити більшу частину шкідників і паразитів, які в ньому влаштувалися.

 • Застосуванням порошкоподібних інсектицидів, які розсипаються в місцях переміщення комах (так звані дуст - назва пішла від давно вже не застосовується пестициду ДДТ).

 • Використанням інсектицидних гелів проти тарганів, мурах і мокриць (професійні дезінсектор використовують такий спосіб хіба що як допоміжний, а проте хоча гелі і працюють повільно, але при виборі якісного препарату досить добре допомагають зводити чисельність, наприклад, тарганів до нуля). По суті, такі гелі працюють як отруєні приманки.

Таким чином, якщо ви плануєте замовити обробку промислового або побутового приміщення від комах і отримати при цьому максимальний результат, то краще орієнтуватися на дезінсекцію методом холодного чи гарячого туману. Великі служби по боротьбі з комахами, як правило, завжди готові надати таку послугу - досить обумовити це по телефону.

Відгук:

"Гарячий туман нам порекомендували знайомі. Замовили обробку на ранок (сказали, що буде довго вивітрюватися). Працівник фірми прийшов, похімічити в квартирі десь з півгодини, взяв майже 5 тисяч і пішов, сказавши, що необхідно почекати кілька годин. Зайшли в квартиру тільки ввечері. Враження - жесть! Запах страшний, правда він вивітрився через тиждень. Спати в цей день не можна було в будинку. Але зате таргани з-під штукатурки обсипалися, як листя з дерева. Ну реально вся підлога була посипана! Ходили і боялися наступити, щоб не размаза ть по підлозі, совком збирали ".

Кушнарьови, Московська обл.

Засоби, якими проводиться дезінсекція

В переважній більшості сучасні інсектицидні засоби для обробки приміщень від комах містять в своєму складі речовини, що відносяться до піретроїдів (перметрин, лямбда-цигалотрин, дельтаметрин і ін.), Або до фосфорорганічних сполук (хлорпирифос, хлорофос, малатион - він же карбофос та ін.). Всі ці речовини впливають на нервову систему комах, приводячи до паралічу, а потім і до загибелі.

Для людини більшість інсектицидних засобів є порівняно малотоксичних, але при необережному поводженні можуть призводити до отруєння - наприклад, при попаданні в дихальні шляхи або травний тракт. Деякі з інсектицидів здатні викликати шкірні роздратування.

На замітку

Перметрин, досить нешкідливий для людини, є досить небезпечним для кішок (першими ознаками отруєння у них є рясна слинотеча і неадекватна поведінка). Тому якщо приміщення обробляється препаратом на базі цього інсектициду, то слід заздалегідь подбати про те, щоб вусатий вихованець не контактував з обробленими поверхнями до моменту вологого прибирання. Не можна допускати і того, щоб тварина поїдало отруєних мертвих або дезорієнтованих комах.

Слід мати на увазі, що дезінсектор зазвичай головною своєю метою ставлять надійне знищення комах в приміщенні, не завжди дбаючи про те, чи сильно пахне застосовуваний препарат і як довго цей запах буде зберігатися після обробки. Відомі випадки, коли мешканцям доводилося просто викидати м'які меблі через те, що вона місяцями зберігала стійкий хімічний запах инсектицидного кошти.

На щастя, деякі сучасні служби дезінсекції самі орієнтуються на препарати з відносно слабким і швидко вивітрюється запахом. Крім того, при замовленні можна заздалегідь обумовити цей момент, уточнивши, що ви згодні лише на обробку слабо пахне засобом.

Якщо ви збираєтеся проводити обробку квартири своїми силами, то корисно врахувати наступні моменти:

 • Аерозольні препарати в балончиках (Дихлофос, Рейд, Комбат і ін.) Дозволяють швидко знищити комах, якщо ви точно знаєте, де розташоване їхнє скупчення. Просто розпорошувати аерозоль в повітря, на підлогу або стіни часто буває неефективно.

 • Концентрат інсектицидів для розведення і подальшого розпилення з побутового пульверизатора (Get, Лямбда Зона, Ксулат Мікро та ін.) Більш економічні, ніж аерозольні препарати в балончиках, і при цьому нерідко більш ефективні, в тому числі і завдяки пролонгованим дії. Такі кошти легко можна купити через Інтернет.

 • Одноразової обробки приміщення не завжди буває достатньо. Наприклад, на яйця клопів більшість інсектицидів не робить отруйної ефекту. Відповідно, при першій обробці загинуть дорослі особини паразитів і їх личинки, а яйця виживуть. Через пару тижнів обробку доцільно повторити, так як це дозволить знищити молодих личинок, які до цього часу виведуться з тих, що вижили після першої обробки яєць.

 • Якщо, наприклад, таргани або клопи продовжують регулярно проникати в приміщення від сусідів, то навіть після ретельної дезінсекції рано чи пізно комахи можуть знову влаштуватися у вашій квартирі. Тому проводити обробку від комах слід спільно з сусідами.

 • Якщо сусіди не йдуть на контакт, то можна звернутися в СЕС, а також вжити захисні заходи, використавши кошти з бар'єрним ефектом (приклад: засобом обробляється вентиляційний хід по всьому периметру, і кожне комаха, перетинаючи оброблену ділянку, неминуче контактує з інсектицидом).

Порядок проведення обробки

Незалежно від того, проводиться обробка від комах силами професійних дезінсектор або руками самих господарів приміщення, в найзагальнішому випадку вона складається з наступних етапів:

 • Підготовка приміщення. Якщо мова йде про житловій квартирі або приватному будинку, в них забезпечується доступ до місць, де можуть ховатися комахи, відсувається від стін меблі; в разі знищення клопів корисно буває заздалегідь зняти постільну білизну. Чисті речі, посуд, дитячі іграшки складаються в поліетиленові пакети і герметично закриваються (потрібно при цьому мати впевненість, що на цих речах немає комах або їх яєць). З складів і промислових приміщень виводяться люди, іноді потрібно відрегулювати вентиляцію таким чином, як того вимагає застосування конкретного засобу.
 • Обробка приміщення препаратом. Якщо це аерозоль (туман, спрей), він наноситься на всі поверхні, меблі та обладнання, за якими можуть повзати комахи, а також передбачувані місця їх укриттів. При використанні гелів або порошків вони наносяться в місцях переміщення комах. Фуміганти просто випускаються в повітря і потім вже самі заповнюють всі кути приміщення.
 • Прибирання приміщення і приведення його в житловий або робочий вид. Зазвичай на цьому етапі потрібна ретельна вентиляція і вологе прибирання.

Коли Ви телефонуєте спеціальних служб дезінсекції менеджер зазвичай попереджає сам, як слід підготувати приміщення, а після обробки дезінсектор пояснять, як навести в ньому порядок. Крім того, деякі компанії пропонують проведення всіх цих робіт силами їх фахівців за певну суму.

Професійна дезінсекція: особливості процедури і взаємодія з фахівцями

Дзвінок професійної служби дезінсекції для обробки приміщення від комах має сенс в таких випадках:

 • коли комах в приміщенні дуже багато, і при цьому немає бажання боротися з ними своїми силами;
 • коли вам здається, що ви вже випробували всі засоби і методи, але нічого не допомагає;
 • коли самостійна боротьба дає ефект лише на місяць-другий, після чого комахи з'являються знову;
 • коли схильність до алергії не дає вам можливості розпорошити інсектицид в квартирі самостійно;
 • і просто в разі, коли ви хочете отримати гарантований результат при мінімальних зусиллях зі свого боку.

У великих промислових будівлях або складських комплексах професійна дезінсекція - це єдиний спосіб ефективного знищення шкідників.

Участь власників приміщення в такій обробці, як правило, обмежується підготовкою його і подальшому приведенні в порядок. Бути присутнім при обробці зазвичай не дозволяється для уникнення отруєння. Якщо ж замовник обов'язково хоче спостерігати всю процедуру, у нього повинен бути з собою респіратор і гумові рукавички.

Все сумлінні фірми зі знищення комах видають замовникам необхідний пакет документів: договір з печаткою і підписом, акт виконаних робіт, касовий чек при оплаті. Завжди ще на етапі виклику служби потрібно уточнювати, які гарантії надає компанія: у багатьох випадках навіть ідеально проведена обробка не дозволяє знищити комах за одну процедуру, і тому через кілька тижнів в приміщенні можуть знову з'явитися клопи або таргани, для винищення яких потрібно повторна обробка (вам потрібно переконатися, що така обробка, якщо вона буде потрібно, буде проведена безкоштовно).

Якщо ж ви заздалегідь не потурбувалися гарантією, то для вас може стати неприємним сюрпризом, коли компанія попросить за повторну обробку ще грошей.

Відгук

"… Ціна була не набагато вище, ніж у інших компаній, а результат відмінний. Клопи здихали прямо на очах, до цього ховалися по всіх щілинах, а тут раптом повилазили. Запах перший час був, але через добу вже вивітрився повністю. Сама обробка зайняла близько сорока хвилин + ще 3 години квартиру тримали закритою. В результаті упоралися за півдня і заплатили всього 2 тисячі з копійками ".

Максим, Красноярськ

Обробка приміщень від комах своїми руками

Мабуть, головне, про що слід пам'ятати при самостійній обробці приміщення від комах - це необхідність дотримуватися строгих правил безпеки : обробник повинен бути одягнений в одяг з довгими рукавами, використовувати респіратор, окуляри і гумові рукавички.На голову потрібно надіти головний убір.

Навіть якщо засіб майже не має запаху - воно не стає від цього менш небезпечним. Навпаки: чи не відчуваючи запаху, легко втратити пильність і надихатися інсектицидною аерозолем. Повірте, коли люди нехтували елементарними правилами безпеки при поводженні з інсектицидами, нічого доброго з цього не виходило, а точніше - траплялися часом дуже нехороші і небезпечні ситуації.

Під час обробки аерозолями і спреями з квартири повинні бути виведені всі мешканці та домашні тварини. По завершенні процедури квартира або будинок закриваються. Зазвичай через 2-3 години в квартирі проводиться вологе прибирання, і в неї можуть повернутися люди.

При самій обробці потрібно особливу увагу приділяти тим місцям в приміщенні, де можуть перебувати комахи. Від того, наскільки скрупульозно буде проведено обприскування ключових поверхонь в будинку, багато в чому залежить ефективність проведеної обробки.

Слід заздалегідь мати на увазі, що комахи в приміщенні можуть з'явитися знову. Вони можуть вивести з відкладених вже загиблими предками яєць, прийти від сусідів або виявитися занесеними в квартиру з новими речами. Тому завжди потрібно бути готовими до необхідності повторної обробки, а також регулярно проводити профілактичні заходи для захисту приміщення від потрапляють в нього одиничних особин.

Що потрібно знати при виборі служби дезінсекції

На відео показаний хороший приклад обробки квартири від комах методом холодного туману