Mohou být na nervy dítěte vši?

Červen 2019

Video: To raise brave girls, encourage adventure | Caroline Paul (Červen 2019).

Anonim

Воші вважаються досить неприємними паразитами, іноді покінчити з ними дуже важко. Деякі стверджують, що воші з'являються від стресу. Але чи правда це, чи міф, чи є цьому наукове підтвердження?

Воші на нервовому грунті міф чи реальність?

Є кілька теорій, за якими ці паразити заводяться на голові людини від нервів:

  • Якщо людина веде гуляща спосіб життя, не миється, постійно піддається стресам, то ймовірність мати таких друзів на голові дуже велика.
  • Є теорія, за якою воші і яйця є у кожної людини, вони просто сплять в голові і ніяк себе не проявляють. Особа навіть не підозрює про їхнє існування, поки не піддасться стресу. Ці дрібні бридкі жучки це відчувають і активізуються, починають ворушиться, при цьому голова починає страшно свербіти.
  • В період стресу активно виділяється піт, в тому числі на голові і нерви дають про себе знати, це так званий сигнал для вошей, вони тоді з'являються на голові і активно розмножуються.
  • Якщо багато нервувати, особливо через дрібниці, на голові може з'явиться шишка, в якій можуть жити ці паразити.

Теорії появи різні, але всі вони далекі від правди. Це повинні розуміти всі, у кого є така проблема. Вчені давно дослідили цей факт і визначили всі причини появи вошей і стресу серед цих причин немає.

вшак вважається паразитом дрібного розміру, вона не може літати і стрибати, вона тільки може повзати.Через це вона не може взятися нізвідки. Зараження може відбутися тільки від інфікованої людини, який є носієм комах через близький контакт: під час загальних занять, поцілунків, обіймів, ігор. Є можливість заразиться педикульозом і через речі, це можуть бути гребінця, рушники, шпильки і одяг.

Чи можуть на нервовому грунті з'явитися воші у дорослого?

У дорослого воші тільки від стресу з'явиться не можуть, це доведено науково. При стресі вироблення поту значно збільшується, це і викликає свербіж шкіри голови, який є першою ознакою педикульозу. Тому і деякі люди вважають, що причиною появи паразитів є стрес.

У дитини

У дитини, так само, як і у дорослого з'явиться вошей від стресу не може. Нижче будуть перераховані причини, за якими дитина може заразиться педикульозом.

Від чого з'являються воші на голові - причини появи вошей у людини

Основними причинами зараження педикульозом вважаються:

  • Користування загальними предметами гігієни. Одна гребінець на двох, особливо це стосується дитячих садків, шкіл та таборів. При використанні подушки, коли діти їх часто міняють місцями, використання одного рушники, носіння чужої одягу, головних уборів. Таким чином передаються дорослі особини і гниди.
  • Тісний фізичний контакт. Таким способом можна заразиться всюди. Найчастіше це дитячі сади і школи, діти часто грають один з одним в тісному контакті.
  • Можна підхопити таких комах при відвідуванні громадських саун або лазень, в дешевих готелях і навіть в транспорті, особливо в годину пік.

Симптоми вошей

Визначити звідки взялися воші практично неможливо, період інкубації і проживання в новій шевелюрі становить близько двох тижнів, ще через два тижні самка почне відкладати яйця.Якщо в волоссі з'являється гнида, людина не здатна це відчути, вона зовсім маленька, тільки через тижні три можна її відчути під пальцями.

Характерні ознаки педикульозу:

  • Висип на задній поверхні шиї, сліди від укусів.
  • Поява в волоссі гнид, особливо за вухами і на шиї, це жовтуваті крихти розміром 1 міліметр які добре прикріплені до волосся.
  • Головною ознакою педикульозу є свербіж. Воші виділяють зі слинних залоз секрет, який при укусах не дає крові швидко згортатися, це роздратування і викликає свербіж.

Часто педикульоз плутають з іншими хворобами, які викликають свербіж шкіри голови. До цих хвороб відносять псоріаз, дерматит, алергію і невроз. Розглянемо їх симптоми, щоб запам'ятати відмінності.

Псоріаз

Сверблячка з'являється при сильному стресі і швидко проходить, у хвороби спостерігається хвилеподібний перебіг. Якщо ще пацієнт не знає свого природного діагнозу, у нього може бути підозра на педикульоз.

Дерматит

Дерматит не має відношення до таких комах, він супроводжується лущенням і свербежем шкіри голови. Така хвороба не передається.

Алергія

Алергія може з'явиться під час стресу і супроводжуватися сверблячкою, який є головною причиною появи комах.

Невроз

На нервовому грунті людина може просто чухати голову, і через це здається, що напали воші.

При виявленні у себе або дитини будь-яких ознак, хоч віддалено нагадують педикульоз, слід негайно провести огляд голови та звернутися до фахівця.