Vše o životě a charakteristik vší

Březen 2019

Video: This is Why You Don't SUCCEED - One of the Best Motivational Speeches Ever (Březen 2019).

Anonim

Воші відносяться до загону пухоедових, висмоктують кров у тварин і людей, є переносниками небезпечних хвороб На даний час про воші відомо багато. Вони відносяться до загону пухоедових, висмоктують кров у тварин і людей, є переносниками небезпечних хвороб. При великій кількості паразитів починається епідемія.

Опис вошей

Комахи мають 0, 5-міліметрове сплощене тільце. Крила скорочені, тому що воші ведуть паразитичний спосіб життя. Сегменти грудей з'єднані. Рот забезпечений двома голками-стилетами. Якщо воша не п'є кров, хоботок втягується в головну капсулу. Слина викликає роздратування на шкірі жертви. Відділ стравоходу в процесі смоктання діє як насос.

До волосся комахи прикріплюються за допомогою ніжок з кігтиками. Очі відсутні або мають вигляд двох пігментних плям. Орієнтація в просторі відбувається за рахунок нюху. Тривалість життя - 38 днів. Самка здатна відкласти кілька сотень яєць, з яких через тиждень з'являється потомство.

Поширені види

Скільки видів вошей існує? У ссавців їх буває більше 500 різновидів. На людині живуть лише 2 особи - лобкова і людська. Їх досить просто відрізнити один від одного за зовнішнім виглядом і середовища проживання.

Про воші слід знати, що головний і платтяна особини - НЕ види, а морфотіпи. Вони відрізняються місцем проживання: платтяна - на одязі, головний в волоссі.Якщо їх штучно посадити разом, вони можуть схрещуватися.

Все різновиди вошей мають подібний тип розмноження, що протікає або на тілі господаря або біля нього. Харчування паразитів відбувається виключно кров'ю. Кожна особина здатна призвести укус кілька разів за добу.

Все різновиди вошей мають подібний тип розмноження

Платтяна воша

одежної вошей складно розрізнити з головними. Вони володіють схожим будовою тіла і розмірами. Різниця - забарвлення і місце проживання.

Платтяні паразити живуть на одязі. У волоссі вони проживати не можуть. Часто жертвами комах стають ті, хто рідко змінює одяг або гардероб. Паразити представленої групи кусають безволосі ділянки тіла. Комахи бояться обробки одягу засобами від вошей, чистого тіла, кип'ятіння одягу.

Платтяні паразити живуть на одязі

Ви можете детально дізнатися, чим небезпечні платтяні воші і як від них можна позбутися, прочитавши відповідну статтю на нашому ресурсі.

Головна воша

Бувають і головні воші. Вони зустрічаються навіть у тих людей, у яких з порядком в будинку все добре. Часто заражається волосиста частина голови, рідше борода, бакенбарди. Забарвлення - сірувато-коричневий. Після прийняття їжі колір тільця стає більш темним.

Основна відмінність білизняний від головного воші - місце проживання. Розміри личинок головний особини варіюються в межах від 0, 6 до 2 міліметрів. Довжина дорослих паразитів - 2-4 міліметра.

Розмноження головних особин йде постійно, незалежно від сезону. Оптимальна температура для життя - від 30 до 33 градусів. Гинуть воші при температурі нижче 0 або вище 45 градусів. Без волосся особина існувати не здатна.

До волосся комахи прикріплюються за допомогою ніжок з кігтиками

Лобкова воша

Що таке воші лобкові? Це найбільш дрібна різновид. У довжину паразити досягають не більше 2 міліметрів, личинки - всього 0, 5 міліметрів.

Живуть воші в паху виключно в волосистої частини, але іноді можуть селитися і в пахвових западинах, на віях і бровах. Особина відрізняється масивними лапками. Передача йде переважно через статевий контакт. Лобкова воша - венеричний паразит.

Як позбутися від лобкові воші (відео)

Харчування ектопаразитів

Скільки і що їдять розглядаються паразити? Варто зазначити, що воші не поспішають і не полюють за жертвою. Вони просто захоплюють волосок і надійно прикріплюються до нього, а потім настає бенкет. Людські воші не можуть смоктати кров морської свинки, порося, кролика та інших тварин. Представлена ​​їжа для них отрута.

Дізнатися все про воші вийшло тільки в 19 столітті, незважаючи на те, що паразити старі так само, як людський рід. У цей період люди нарешті дізналися, що паразити не смокчуть, а скоріше кусають жертву. Ротовий апарат у них колючо-сисний, але розгледіти його не так-то просто.

Самки вошей за один присід здатні випити міліграм крові, самці їдять в 3 рази менше. Паразит може харчуватися і вдень, і вночі, якщо йому ніщо не заважає. Деякі воші живуть мало саме через обжерливості. Під тиском надходить в їх організм крові стінки шлунка лопаються і комаха гине.

Особливості розмноження

Розмноження вошей має деякі особливості. Паразити роздільностатеві, але бувають і гермафродити. Самці набагато менше самок. У самки задній кінець тіла роздвоєний, у самця - округлий.На першій парі ніг є великий кіготь.

Самки вошей за один присід здатні випити міліграм крові, самці їдять в 3 рази менше

У самця статеві органи представлені:

 • 2 парами мешковидних насінників;
 • копулятивним органом;
 • семепроводи;
 • семеізвергательним каналом;
 • підрядними залозами.

Статеве отвір розташовується позаду заднього проходу.

У самки органи розмноження:

 • піхву;
 • 5 пятітрубчатих яєчників;
 • клейові залози;
 • 2 коротких яйцевода;
 • непарний яйцепровід.

На спаровування йде від 20 до 70 хвилин. Копуліруют самка після останньої линьки. Формування яєць йде в яйцевих трубочках. Запліднення внутрішнє. Перед початком кладки самка починає активно рухатися, але після знаходження відповідного місця вона зупиняється і відкладає яйце.

Стадії розвитку

Розвиток всіх видів вошей приблизно однаково - дуже стрімко. Вже через 16 діб з яйця, відкладеного самкою, з'явиться нова воша, здатна самостійно відкладати яйця. Якщо зовнішні умови несприятливі, термін розвитку може збільшитися до місяця.

Гнида - перший етап розвитку воші

Живуть паразити до 42 днів. За цей час самка здатна відкласти до 140 яєць. Від лобкової воші може вийти 50 яєць, платтяна різновид здатна дати життя 300 особин. Як правило, життя паразита відбувається на одному місці, але є випадки переміщення (наприклад, з голови однієї людини на іншу).

Які бувають стадії розвитку

Воші - паразити, які мають неповне перетворення. Стандартна стадія личинки у них відсутній. Виділяються наступні етапи:

 • гнида;
 • німфа першого віку;
 • німфа другого віку;
 • німфа третього віку;
 • доросла особина.

Після кожного линяння з одного віку німфа переходить в інший. Линька необхідна для зміни хітинового покриву. Процес линьки триває всього 5 хвилин, а новий покрив утворюється за 45 хвилин. Після останньої линьки личинка стає дорослою самкою і на другу добу починає паруватися і відкладати яйця, велика кількість яких призводить до того, що з'являється епідемія.

Педикульоз (відео)

Небезпека для людини

Небезпека вошей для людини полягає в тому, що вони можуть селитися навіть на людях з благополучних сімей. Навіть дотримання правил гігієни не рятує від паразитів.

Епідемія може початися в будь-який час року як у дітей, так і у дорослих. Але традиційно спалах зараження спостерігається восени. Для дітей воші найбільш небезпечні, так як дитина не має сформованого імунітету. При цьому школярі швидко заражають дорослих.

Основний симптом наявності вошей - свербіж шкіри голови. Причина - слина, яка потрапляє під шкіру. В результаті людина стає дратівливою, наступають проблеми з концентрацією, спостерігається втрата апетиту. Часто людина розчісує голову, і з'являються кірки. Через розчісування можуть випадати волосся, також підвищується ризик занесення інфекції в ранки.

Епідемія паразитів небезпечна і тим, що воші переносять багато небезпечні хвороби. В ранки ж потрапляють продукти життєдіяльності комах. Попадання фекалій в людський організм призводить до алергій, гнійним запаленням, дерматитів, екзем. Часто воші стають переносниками стафілококових інфекцій.

Основний симптом наявності вошей - свербіж шкіри голови

Вас також може зацікавити стаття, в якій йдеться про способи виявлення та особливості лікування педикульозу.

Скільки триває життя

Максимальний термін життя воші - близько 30 днів. В добу самка може відкласти до 10 яєць. Після відкладання через 8 днів з'являється німфа. Через 11 днів можна чекати появи дорослої особини.

Поза голови паразит жити не може. Він протягне рівно стільки, скільки здатний обійтися без їжі. Комаха вузькоспеціалізоване, це означає, життя може вестися лише на тілі господаря.

Отже, поза голови воші існують:

 • при температурі нижче 10 градусів - до 10 днів;
 • менше 2 днів, якщо паразити голодують.

Харчуватися воша може до 4 разів на день.

Як вивести вошей (відео)

Воші - одні з головних ворогів людини. Вони швидко розмножуються і беруть чисельністю. Паразити є переносниками небезпечних захворювань і їх важко вивести з огляду на невеликі розміри. Однак якщо знати слабкі місця ектопаразитів, боротьба пройде успішно.