Všechny švábů žijících v bytech

Březen 2019

Video: CREATING AN ISLAND FOR ANTS! (PALUDARIUM) (Březen 2019).

Anonim

Таргани - це комахи, які не викликають симпатії обивателів. Таргани, що живуть в квартирах, здатні спровокувати напади не тільки страху, а й різних захворювань. Ці маленькі шкідники поселяються численними колоніями в найтепліших і ситних місцях, вибираючи для свого проживання кухонні шафки, труби гарячого водопостачання та опалювальні системи. Позбутися від них дуже важко.

Якщо у вас завелися таргани квартирні, то не помітити їх біля хлібниці, вручений панелі або газової плити просто неможливо. Вони дуже люблять тепло, вологе середовище, велика кількість крихт або залишки їжі. Але не всі види тарганів обгрунтовуються в житло городян.

Американський тарган

З 7, 5 тисяч видів тарганів тільки кілька можуть бути названі мешканцями квартир. Один з них - американський. Ті, хто зустрічається з цим комахами вперше, можуть сплутати їх з прусаками, знайомими всім рудими вусатими шкідниками, які заполоняють квартири, потрапляючи туди по вентиляційних шахтах і через безліч невеликих тріщин і щілин стінах і підлогах. Вивести таких тарганів назавжди народними засобами дуже складно.

Американський тарган дуже схожий на прусака зовні завдяки забарвленню. Але цей вид має досить значні розміри. Великі самці іноді досягають п'яти сантиметрів в довжину. Особливість - здатність літати. Природа нагородила їх активними, добре розвиненими закрилками. Виступаючі за межі черевця кінчики крил роблять їх візуально ще більше. Таке комаха має червоно-коричневе тільце з яскравою жовтою облямівкою на передній спинці, точніше на її верхній поверхні. Самку американського таргана легко відрізнити від самця по довжині крил, які у неї не видно, на відміну від стирчать крилець самця. Позбутися назавжди від таких комах дуже складно.

, яка дорослішає самка періодично линяє, змінюючи при цьому забарвлення і стаючи більш темною. Повторюється линька від 9 до 13 разів, потім настає період статевої зрілості і самка американського таргана готова до відкладання яєць. Через день після того як самка стає сформованої особиною, вона скидає оотеку і повторюється цей процес протягом усього життя самки до п'ятдесяти разів. Це вельми плідні комахи, які здатні сформувати в кожній капсулі при скиданні оотеки близько 16 яєць. Тривалість життєвого циклу цих вусатих шкідників становить приблизно 15 місяців, хоча самці живуть менше. Як їх вивести? Позбутися назавжди від таких тарганів складно. Можна використовувати Дихлофос.

До того моменту як нові особини вилупляться з яєць і розбіжаться по квартирі, проходить не менше 50 днів. Потім триває період статевої зрілості молодих самок, тривалість якого становить трохи більше 900 днів.

Улюблені місця проживання:

 • Ванна.
 • Комори.
 • Теплі підвали.
 • Темні і вологі підсобні приміщення.
 • Місця проходження трубопроводу (особливо під мийкою на кухні).

Вони всеїдні, але перевагу віддають гниючим залишкам їжі. І все-таки їм припали до смаку книжкові палітурки і стара папір, солодощі і крихти, зіпсовані овочі і фрукти, в тому числі сухофрукти, що зберігають у вільному доступі.Як вивести їх? Вигнати таких комах можна народними засобами.

Меблеві таргани

Це маленькі комахи, що досягають в довжину трохи більше сантиметра. Тіло самки помітно ширше, ніж тільце самця. Характерна особливість - світлі поперечні смуги на спинці. Ці комахи прекрасно літають і добре стрибають при появі небезпеки.

На відміну від американських ці крихти мешкають в міських квартирах, ховаючись:

 • За рамами картин.
 • стельовий плінтус.
 • Під стелею.
 • За холодильниками біля двигуна.
 • В світильниках.
 • розетки і вимикачі.
 • На антресолях.

Статевозрілі самки скидають оотеку 14 разів за все своє життя. Кожна така капсула містить до 18 яєць, період випарювання яких становить 50 днів. Процес дозрівання німфи триває близько 160 днів, а доросла самка живе трохи менше року. Як позбутися від них? Вивести їх можна за допомогою різних спреїв.

Їх рідко можна зустріти на кухні або у ванній, так як ці таргани не відчувають гострої потреби у воді. Меблеві таргани харчуються всім тим, що можуть знайти в речовому шафі. Як не дивно, їм припали до смаку синтетичні волокна і речовини типу шпалерного клею. Тому їх можна виявити в ящиках з панчохами або за погано приклеєними шпалерами. Поза будинками такі комахи не живуть. Як позбутися від них? Вивести їх дуже складно. Можна використовувати народні засоби.

Руді таргани

Усім знайомі прусаки давно і міцно влаштувалися в міських квартирах, знайшовши тут і дах, і їжу, і всі умови для комфортного існування. Це найпоширеніший вид тарганів. Вони мають крила, але швидше за планують, ніж літають. А ось стрибають, помітивши небезпеку, вони досить добре.Прусаки з'являються скрізь, де селиться людина.

Їх можна зустріти:

 • В міських квартирах.
 • На дачах.
 • В заміських будинках, призначених для постійного проживання.
 • В комфортабельних котеджах.

Самка рудого таргана злучається з чоловічою особиною і залишає собі на зберігання статеві клітини, які потім використовує для повторного запліднення. Вона скидає оотеку не більш ніж 9 раз за все своє життя, але в кожній такій капсулі перебувати до 80 яєць. Дозріває німфа від 60 до 130 днів, а доросла самка живе близько 10 місяців. Позбутися назавжди від таких тарганів можна за допомогою спеціальних гелів.

Житла рудих тарганів - це теплі і вологі приміщення, в яких завжди можна знайти воду і їжу. Їх можна зустріти:

 • В кухонних шафках.
 • В духовій шафі.
 • На задній панелі газової плити.
 • Під раковиною.
 • В коморах, де зберігають продукти.

Харчуються вони залишками їжі, крихтами, зіпсованими або простроченими продуктами харчування людини. Дуже люблять цукор, сиропи, сухофрукти. Привертають їх борошняні продукти і крупи. Для нормальної життєдіяльності рудим тарганам потрібна вода, тому найбільше їх скупчення можна виявити біля раковин у ванній і в кухні, за унітазом, під ванною, за душовою кабіною, на трубах гарячого водопостачання. Ці шкідники здатні завдати шкоди здоров'ю людини. Вони з легкістю розносять інфекції, переміщаючись по сміттєпроводу і вентиляції з однієї квартиру в іншу, побувавши в підвалах і на звалищах сміття. Вивести таких тарганів можна за допомогою борної кислоти.

Чорні таргани

Мають безпосереднє відношення до синантропним комахою. Це означає, що селяться вони тільки там, де живе людина.Вони менш поширені, ніж прусаки і меблеві таргани, але все ж, досить часто зустрічаються в житло людини. Міські квартири стали для чорних тарганів справжнім притулком, в якому створені всі умови для їх комфортного проживання.

Довжина такої особи досягає 2 сантиметрів, але іноді зустрічаються особини особливо великі, які виростають до 5 сантиметрів в довжину. Забарвлення їх може варіюватися від сірого до вугільно-чорного. Тельці приплюснуті, широке, блискуче. Самці мають більші крила, ніж самки, однак до польотів вони не пристосовані. Їх головна відмітна риса - здатність виділяти неприємний запах, відлякуючи ворогів. Позбутися від них дуже складно.

Харчуються вони залишками їжі, що розкладаються або зіпсованими продуктами. Характерно, що при появі в квартирі прусаків, між цими видами починається справжнє протиборство. У процесі війни руді таргани поїдають яйця, які відкладають самки чорних. Так можна позбутися від чорних тарганів.

Білі таргани

Знаючи, що таргани квартирні мають різне забарвлення, але колір хітинової оболонки змінюється від світлого коричневого до вугільного чорного, люди дивуються або навіть лякаються, зауваживши в квартирі комах білого кольору. Перші особи викликали справжній переляк. Більшість людей вирішили, що це справжні мутанти, але через деякий час все стало ясно.

Після запліднення самки в її організмі утворюється якась капсула, оотека, в якій знаходяться яйця. Скидаючи оотеку, самка залишає кладку яєць, з яких через певний час вилуплюються молоді особини, так звані німфи. Вони дуже схожі на дорослих тарганів, але їх панцир ще не має потрібного ступеня жорсткості і не придбав певний колір.Через декілька годин хітинова оболонка темніє і стає міцною. Такий панцир з хітину не може розтягуватися, і личинка за час зростання і дорослішання кілька разів змінює оболонку, тобто линяє. Скинувши став маленьким і вузьким панцир, личинка на кілька годин знову набуває біле забарвлення. Так як линька проходить у особин одного гнізда в один і той же час, то багатьом людям вдавалося побачити велике скупчення білих тарганів. Так і було вирішено, що білі особини - це окремий вид комах. Вчені дослідники довели, що білі таргани не мають відношення до мутантів і не становлять особливої ​​небезпеки для людини.

Якими б не були таргани квартирні, всі вони представляють певного рівня небезпека для здоров'я людини. Навіть ті види, які не покидають меж квартири, мігрують і переносять безліч інфекцій. Крім того вони здатні стати причиною виходу з ладу побутової техніки, освітлювальних приладів, електроніки. Це говорить про те, що позбутися від цих комах, незалежно від того який їхній окрас, необхідно обов'язково.