Do jaké se objeví vši z hlediska lidové vůle

Únor 2019

Video: Biblia kontra "kult maryjny" (Część 1/2) (Únor 2019).

Anonim

Воші - одні з найбільш неприємних людських паразитів. Будь-яка цивілізована людина всіляко намагається захистити себе і своїх близьких від цих комах, однак і сьогодні їх легко підчепити в громадських місцях, дитячих садах і навіть школах. Саме через такого негативного ставлення людей до вошам, народні прикмети практично завжди трактують зараження ними теж як недобре прообраз.

Отже, давайте подивимося, до чого з'являються воші з точки зору народних повір'їв і прикмет.

Прикмети про щастя і нещастя

До чого з'являються воші? Народні прикмети пояснюють це швидким появою справ і турбот, які доведеться терміново вирішувати. До речі, передбачити, наскільки численними будуть ці клопоти, можна за кількістю вошей: чим їх більше, тим гірше.

Є й трохи відрізняється варіант: воші, яких виявили на тілі або в своїй білизні, передрікають своєму "хазяїну" прийдешні невдачі. Побачити ж вошей на відкритих ділянках тіла або навіть особі - до зубожіння господарства, псування майна. Іншими словами, на часі фінансові втрати або великі розтрати.

Можна визначити, що саме пророкують воші і за їх місцезнаходженням на голові. Якщо велика частина вошей зосереджена на потилиці, це означає, що можна не хвилюватися - всі погані події вже минули. Якщо ж воші воліють збиратися в районі лоба, це погано - біди тільки очікують, і потрібно починати готуватися до них вже зараз.

А ось що говорить інша прикмета: якщо з'явилися воші у всієї родини - це може бути ознакою прийдешньої великої біди. Зазвичай це пов'язано зі смертю близького родича, пожежею або пограбуванням. Звичайно, при появі вошей не варто починати панікувати, але краще все-таки дотримуватися підвищеної обережності.

Це цікаво

Деякі народні прикмети стверджують, що можна визначити, звідки прийдуть нещастя. Якщо воші завелися у дівчини, то неприємності у неї будуть від чоловіка. Для чоловіків же ця прикмета діє навпаки, і їм потрібно побоюватися підступу з боку дам.

Є народні прикмети про вошей, пов'язані з дітьми. Одна з них стверджує, що воші заводяться у малюків перед тим, як їх батьки починають відчувати фінансові труднощі. Однак якщо загрожує повне розорення, то воші зникають так само різко, як і з'явилися.

Кілька прийме про причини появи вошей

Поява вошей прикмети нерідко пов'язують з певними діями самої людини. Наприклад, вважається, що воші заводяться у тих, хто любив в дитинстві ласувати вишневим "клеєм". Насправді в вишневому клеї, звичайно ж, немає речовин, які якимось чином могли б спровокувати проблему.

Щоб не завелися воші, прикмети рекомендують ніколи не класти свій головний убір на обідній стіл. Швидше за все, це пов'язано з споконвічним повагою до місця прийому їжі і неприпустимість його "осквернення" сторонніми предметами.

А звідки беруться воші? Народні прикмети старовини запевняли, що ці комахи - невід'ємна частина людини, і живуть вони прямо в його тілі. Коли приходить термін і грядуть якісь події, воші виходять назовні (через шкіру або шишки на голові) і селяться в волоссі.

Насправді, воші просто не можуть жити в людському тілі і виходити з нього. Ці комахи - звичайні паразити, які передаються контактним шляхом від вже зараженого педикульозом людини.

Можна з легкістю знайти прикмети (вони дуже поширені і сьогодні), які говорять, що воші заводяться від нервів і переживань. Багато людей вірять в це, вважаючи появу вошей звичайним захворюванням, що виникають від зниженого на тлі стресу імунітету.

Насправді педикульоз не має до імунітету ніякого відношення і не є інфекційним захворюванням. Якщо людина не контактував з іншим хворим чи зараженими речами, то вошам просто нізвідки з'явитися. Вони не поширюються по повітрю, як мікроби або бактерії.

Воші і погода

Як ми переконалися вище, на питання "до чого з'являються воші" прикмети відповідають по-різному. Що цікаво - не завжди це пов'язано з бідами або нещастями, часом, комахи просто обіцяють зміну погоди.

В більшості джерел вказується, що воші є провісниками дощу і негоди, але ніколи - гарної погоди. Ось кілька народних прикмет про воші і погоду:

  • Воші починають активно повзати по голові і шарудіти - до зливи.
  • Якщо воші повзають по одязі і турбуються - бути поганій погоді і грому.
  • Воші розбігалися - заганяй худобу в хлів (буде дощ).

На замітку

Народное повір'я говорить про те, що воші даються людині для боротьби з власною лінню і небажанням щось робити. До певної міри це справедливо: коли воші з'являються, то волею-неволею доводиться вирішувати питання їх якнайшвидшого усунення за допомогою медичних препаратів.

Добрі прикмети про появу вошей

А чи існують хороші прикмети, якщо заводяться воші?Як виявляється, повір'я не завжди обіцяють тільки вони з'являться чорну смугу в житті.

Здавна вірили, що людина, у якого абсолютно немає вошей, буде нещасний, так як навіть комахи обходять його стороною. Деякі прикмети говорили, що наявність вошей пророкує щастя і багатство, хоча саму комаху і визнавалося «нечистим».

Знайти воша у одного або гостя було хорошим знаком і обіцяло довгі дружні відносини без сварок, розбіжностей і дележек. В побуті навіть існував звичай пошуку цих комах на своїх гостях, що вважалося величезною честю і ознакою особливої ​​прихильності господарів будинку. Поки тривав пошук паразитів, було суворо заборонено приймати їжу.

Також в давнину була поширена приказка: "Вошивий - значить щасливчик". Людей, на яких не жили воші, вважали дуже підозрілими.

А якщо по тілу померлої людини пробігла воша, і це було побачено родичами - значить, помер праведник і його душа прямує прямо в рай. Ще досить часто зустрічаються згадки про воші як символах успішної роботи. Передбачалося, що у гостинного господаря в будинку обов'язково повинні бути воші, як символ достатку.

Хороші прикмети про ці комах, швидше за все, пов'язані з положенням гігієни в минулі століття. Російські люди завжди любили митися в лазні і не гребували цього (на відміну від іноземців), однак найчастіше "миття" влаштовувалася раз в тиждень. В інший час ніякої гігієни, крім умовно і миття рук не було.

При цьому в сільських хатах мешкали великі родини, члени яких нерідко спали буквально "покотом" або на сусідніх лавках. При цьому всі дівчата мали довге волосся, у чоловіків в честі були бороди і кучері до плечей.Природно, якщо хоча б у однієї людини (наприклад, дитини) воші з'являлися, то педикульоз блискавично поширювався по всій родині.

Позбавлятися ж від вошей не поспішали і часто співіснували з ними протягом багатьох років, не знаходячи в цьому нічого поганого. Тільки на початку 20 століття гігієна і медицина розвинулися настільки, що змогли зупинити тотальне зараження вошами.

Більшість народних прикмет про воші виходять з глибокої давнини, тому вони і відображають думку людей тих років. Ось, наприклад, ще кілька цікавих прикмет:

  • Якщо вбивати вошей і не мити потім руки, то будеш помирати в муках.
  • Не можна струшувати крихти на підлогу - заведуться воші.
  • Не потрібно вважати вошей, знайдених у іншого - перекинуться і на тебе.

Інформація, зазначена в народні прикмети, досить суперечлива. Можна використовувати її і робити прогнози на власне майбутнє, а можна ставитися до неї скептично.

У всякому разі, воші зустрічаються навіть в сучасному розвиненому світі, і заразитися ними можна в будь-якому громадському місці. Єдине, що можна сказати з упевненістю: поява педикульозу точно обіцяє фінансові витрати на відвідування лікаря або покупку якісного шампуню або гребеня.

Будьте здорові!

Цікаве відео: що таке педикульоз і всілякі міфи про воші