Detaily ložního vši

Únor 2019

Video: The Nicaraguan Revolution (Únor 2019).

Anonim

Такого виду паразитів, як постільні воші, в природі, строго кажучи, не існує. Так зазвичай називають в народі воша головний або воша платтяну (білизняний), яку випадково знаходять на ліжку. Ці комахи - кровоссальні паразити, що відносяться до одного виду, але до різних його формах.

Головна воша постійно живе на голові, а платтяна - на одязі людини. На ліжку обидва паразита виявляються абсолютно випадково і довго тут існувати не можуть. Однак саме рідкісні випадкові зустрічі дали привід в народі назвати воша постільної.

На замітку

Людські воші не можуть голодувати більше доби, а їх личинки - більше кількох годин. Відповідно, воша, що потрапила на ліжко - практично приречений смертник, оскільки їй ще потрібно дожити до наступного візиту людини до ліжка. І якщо платтяна воша вирішує цю задачу, поселяясь на одязі тих людей, які ніколи не переодягаються (бродяги і різні декласовані елементи), то головна воша цю проблему вирішити не змогла. Саме тому головна воша лише зрідка зустрічається в найдешевших готелях і гуртожитках, де падає випадково з голів заражених постояльців.

Постільні воші: як вони виглядають

Постільна воша - дрібна комаха з довжиною тіла від 0, 5 до 3 мм, в залежності від віку і стадії розвитку. Паразит не має крил і переміщається тільки повзаючи. Більш того, його лапки погано пристосовані для ходьби або переміщення по плоскій поверхні: кожна лапка воші несе закруглений коготок, завдяки якому комаха може триматися на пучку волосся (див.фото):

Саме тут, на волоссі тіла людини або волокнах вовняного одягу воші і проводять більшу частину часу. На поверхню тіла вони сповзають раз в декілька годин для того, щоб проколоти шкіру і напитися крові.

Це цікаво

Платтяна (білизняна) воша, яка проводить більшу частину часу на одязі, за багато століть еволюції помітно змінила свою морфологію і пристосувалася до чіпляння за тканини і шкіру. Проте, при переселенні платтяних вошей на голову вони за кілька поколінь звикають до первинних умов проживання.

Постільні воші виглядають малопривлекательно. Вони мають витягнуте черевце і маленьку голову. Колір їх тіла - світло-сірий, майже білий, але після годування, коли черевце наповнюється кров'ю, воша стає червоною або бурою.

На фото нижче - постільні воші на місці укусів:

На наступному фото видно, як виглядають постільні воші під мікроскопом:

Це цікаво

Лобкова воша має форму тіла, відмінну від такої у постільній воші. Її черевце значно коротше, а лапки - більш потужні. На ліжку лобкова воша практично ніколи не зустрічається. Фотографія лобкової воші показана нижче:

Основні ознаки постільних вошей, що дозволяють відрізнити їх від інших паразитів:

 • дрібні розміри
 • прозорі покриви тіла
 • малорухливість
 • витягнуте черевце.

Личинки постільних вошей дуже схожі на дорослих комах і зовні відрізняються від них тільки розмірами. Вони також харчуються кров'ю і живуть разом з дорослими комахами. До того, як стати дорослою вошью, личинці потрібно три рази перелиняти.

Постільні воші кусають людину в будь-який час, головне - щоб саме тіло людини було поруч. Нижче представлено фото укусів постільних вошей - вони дуже нагадують такі у постільних клопів, але відрізняються тим, що воші ніколи не залишають ланцюжка з кількох укусів:

Яйця постільних вошей прикріплюються до складкам одягу людини і у виняткових випадках - до самої ліжку, на якої часто і регулярно сплять люди. Укладена в спеціальну капсулу для прикріплення до волосу, таке яйце називається гнидою. На ліжку і одязі його знайти неймовірно складно через його білого кольору і крихітних розмірів.

На фото видно постільна воша і її яйце на пальці.

На замітку

Вошей на ліжку і їх укуси часто плутають з іншими паразитами. Наприклад, сита постільна воша виглядає, як блоха, за винятком того, що не може стрибати. Але ще частіше вошами називають дрібних личинок клопів, теж напівпрозорих з крапелькою крові в черевці. Саме клопів зі значно більшою ймовірністю можна зустріти в ліжку - це їх звичне середовище проживання, на відміну від вошей, які на ліжку зустрічаються лише зрідка. І якщо вже були виявлені "воші в ліжку" - під матрацом або на корпусі - це гарантовано клопи. Воші туди просто не доповзли б.

Воші на ліжку: що вони тут роблять?

Воші - це постійно живуть на тілі людини ектопаразити, тобто такі паразити, які не проникають всередину організму. Своєю прихильністю до тіла людини вони відрізняються від інших паразитів: блохи, кліщі, клопи живуть і розмножуються в квартирах і природі, але на людину забираються тільки щоб погодувати. У вошей весь цикл розмноження відбувається на волоссі і тілі людини.

Головна мета присутності вошей на тілі людини - харчування. Їх єдина їжа - кров, для отримання якої вони роблять укус, проколюючи шкіру своїми щелепами у вигляді тонких стилет, і смокчуть кілька мікрограмів крові за одне годування. Незважаючи на мініатюрні розміри, укуси постільних вошей більш болючі, ніж, наприклад, укуси комарів, і виглядають як невеликі шишки з отвором в центрі.

На фото нижче - укуси постільних вошей на тілі.Подібні поразки властиві випадків, коли вошей дуже багато.

На ліжку воші зустрічаються вкрай рідко і тільки як виняток. Тут виявляються тільки особини, випадково впали з тіла або голови, і постійних популяцій, що розмножуються в ліжку, не буває.

Проте, якщо на ліжко, на яку впала воша, ляже чоловік, паразит перебереться на його тіло і знову приступить до звичного способу життя.

Масово воші на ліжку не зустрічаються, і навіть кілька особин в одному ліжку можуть з'явитися тільки в тому випадку, якщо на ній переночував сильно заражена людина.

Якщо ж ви знайшли багато "вошей" в ліжку - то, швидше за все, це личинки постільних клопів.

Чим небезпечні постільні воші?

Окремі укуси постільних вошей - не найбільша неприємність. Особливо небезпечними вони стають при великих кількостях, коли масові укуси викликають у людини педикульоз - комплекс симптомів, схожий на шкірне захворювання. Педикульоз зазвичай супроводжується:

 • висипом на тілі
 • появою гнійників і рубчиків
 • синюшними пігментними плямами
 • огрубіння шкіри.

В особливо запущених випадках при педикульозі з'являються виразки і фурункули, може розвиватися піодермія з симптомами будь-якої тяжкості.

Але ще більш небезпечні воші тим, що переносять збудників декількох смертельних захворювань, серед яких найбільш відомі висипний і поворотний тиф. Сьогодні ці хвороби зустрічаються в основному в країнах, що розвиваються, але при цьому своєї небезпеки вони зовсім не втратили.

Але і в цілому воші завжди псують якість життя людини. Постійний свербіж від укусів, неохайні волосся з гнидами, ураження шкіри не дають людині нормально себе почувати і відштовхують від нього оточуючих.Тому на випадок можливого зараження паразитами потрібно завжди знати, як вивести постільних вошей.

Способи позбавлення від постільних вошей

Для боротьби з постільними вошами на вкритих волоссям частинах тіла використовують зазвичай спеціальні шампуні, аерозолі або лосьйони від вошей типу Ніттифором, Nit Free, Пара-плюс. Ними обробляються волосся і заражені ділянки тіла, по можливості - на кілька годин загортають в поліетилен, а потім промиваються.

Раніше для цих же цілей використовували гас і оцет, але сучасні засоби значно ефективніше і менш агресивні по відношенню до шкіри людини.

Позбутися від постільних вошей на голові можна також за допомогою спеціальних протипаразитарних гребенів. Однак слід пам'ятати, що такі пристосування вимагають витратити кілька днів на порятунок від вошей - за допомогою періодичного їх вичісування з волосся.

На замітку

Прості гребінця, навіть густі, вошей і гнид НЕ вичешут. Протипаразитарні інструменти мають відстань між зубцями, приблизно рівну товщині декількох волосся, а також жорсткі негнучкі зубці. Це дозволяє їм зачіпати навіть гнид, з чим не справляються звичайні гребені.

Спеціально обробляти ліжко від вошей потрібно в пральній машинці при максимальній температурі. Вже при 55 ° С воші гинуть протягом півгодини, а при додаванні инсектицидного шампуню - ще швидше.

В більшості випадків обробка ліжку від вошей не потрібно - досить зняти її і просто винести на вулицю на добу. Комахи за цей час загинуть від голоду. Після цього ліжко досить просто випрати.

Дуже важливо обробити ліжко після вошей в той же день, коли проводиться боротьба з паразитами у самих мешканців квартири.Це зменшить ризик можливого вторинного зараження.

Але замість того, щоб вивчати, як позбутися від постільних вошей, значно раціональніше застосовувати заходи профілактики і захисту від зараження ними.

Профілактика попадання вошей в будинок

Воші потрапляють в будь-яке приміщення або ліжко тільки з зараженим людиною. Самі переповзти або приїхати на комплекті постільної білизни вони не можуть.

Практично виключені випадки потрапляння вошей в приміщення з самої меблями - за той час, що перевозиться диван або ліжко, воші просто перемрут з голоду. Тому кращими способами профілактики потрапляння вошей в будинок буде:

 • Уникнення візитів людей або дітей, що живуть в сумнівній санітарної обстановці.
 • Перевірка друзів дітей, які приходять в будинок. Зазвичай при серйозному зараженні гниди на голові у дитини видно неозброєним поглядом.
 • Обов'язковий карантин після відвідування дешевих готелів, гуртожитків, хостелів - при підозрі на зараження вошами бажано кілька днів мити голову інсектицидною шампунем і стежити за станом шкіри голови.

Завжди слід пам'ятати, що захист будинку і ліжка від вошей починається з захисту самих себе. Тому найоптимальнішим буде виключити власні контакти з сумнівними персонажами, випадкові статеві зв'язки і спілкування з неблагополучними підлітками. Так з великою ймовірністю зараження вошами можна уникнути.

Позбавляємося від вошей за допомогою гребеня - інструкція

Корисне відео: звідки беруться воші і як з ними правильно боротися