Může se vši objevit nervózně?

Březen 2019

Video: Bajka Świnka Peppa Playmobil ❄ Zabawa na śniegu ❄ Peppa i George zgubili się w zaspach - po polsku (Březen 2019).

Anonim

Тільки від нервів, без інших причин і зараження від інших людей воші на голові з'явитися не можуть. Існуючі уявлення про те, що яйця або самі воші дрімають в шкірі голови, поки людина спокійна, а починають порпатися і викликати свербіж тільки при нервовому збудженні, є псевдонауковими міфами, нелогічними і не підтвердженими жодними дослідженнями.

Проте, домисли про те, як з'являються воші на нервовому грунті, широко поширені, причому не тільки в провінційній місцевості, а й серед міського, цілком освіченого населення. Ставитися до цього слід як до пережитку народних повір'їв.

Втім, уявлення про те, чи можуть воші з'явитися на нервовому грунті, в деякому відношенні навіть має зв'язок з наукою.

Відгук

Ніколи не розуміла, коли бабуся розповідала, звідки беруться у людини воші на нервовому грунті. Як би людина не нервував, самі-то воші - комахи, і просто так вони не з'являться. Але в університеті саме так і сталося. Я розлучилася з коханим, зі скандалом і сльозами, сильно переживала, запустила навчання, і почалося. Свербіла вся голова, я грішила на алергію, спати не могла, а потім почала виявляти гнид. Пару раз на подушці знаходила самих вошей, і мені довелося їхати до батьків на тиждень труїти цю гидоту гасом. Тепер я розумію, що воші від стресу - це цілком реально.

Алена, Миргород

Як з'являються воші на голові насправді?

Фахівці-паразитологи вже давно з'ясували, як з'являються воші на голові та інших частинах тіла. Єдиний шлях потрапляння вошей на голову або тіло людини - пряме перенесення з іншої людини. Зазвичай таке зараження відбувається при близькому спілкуванні, поцілунках, обіймах, статевих актах, іграх, боротьбі.

Можливий також перенесення вошей через засоби гігієни та догляду за волоссям - гребінця, рушники, гумки для волосся, шпильки. Однак такий спосіб більш рідкісний і значущої ролі в поширенні вошей не грає.

На замітку

Лобкова воша може також передаватися в стоячих водоймах по воді - все воші стійкі до гіпоксії і не гинуть у воді протягом двох діб. Відомі випадки зараження дітей лобковими вошами в Індії при купанні на громадських пляжах річок в бідняцьких районах.

Платтяна воша, більшу частину життя проводить на одязі і білизні, може з цим одягом і поширюватися за умови, що носять одяг декілька чоловік. Навіть головна воша може передаватися через хутряні шапки.

Існує думка, що не відкидається вченими, що людина в стані емоційного збудження більш привабливий для вошей. Ці паразити орієнтуються в першу чергу із запахів, а у нервувати людини більш активно працюють потові залози і він видає більш міцний і сильний аромат.

Однак, з огляду на малорухливість вошей і нездатність їх до польоту, реакцією їх на запах нервувати людини можна пояснити тільки перенесення їх з одного господаря на іншого, але ніяк не мимовільне поява. Тому навіть якщо залежність ймовірності передачі вошей від нервів і є, то на поширенні цих паразитів вона позначається дуже слабо.

Головна ж народна теорія про те, чи можуть завестися воші на нервовому грунті, має в своїй основі такі положення:

  • у спокійну людину воші і їхні яйця дрімають в голові, ніяк себе не проявляючи.
  • Воші від стресу з'являються, реагуючи чи на думки в голові, то чи на постійне виділення поту, і відразу після появи починають активно харчуватися і кусати людини.

нелогічно в такий теорії багато.

По-перше, вона не пояснює, як спочатку воші виявляються в голові і звідки вони беруться на нервовому грунті. Адже у спадок вони не передаються, а якщо переносяться від іншої людини - чому завмирають на час?

По-друге, сьогодні відомо, що воші не можуть голодувати більше кількох діб. Відповідно, сон їх в голові протягом довгих років - це науковий нонсенс.

І, нарешті, незрозуміло, чим нервує людина виявляється настільки більш привабливим джерелом їжі, ніж спокійний, що на останньому воші навіть не можуть активно харчуватися.

На замітку

Ця теорія має кілька варіантів. Серед них - поява на голові шишки, в якій копошаться воші. Нібито, навіть фотографії таких шишок є. Це - теж вигадка: воші не можуть поселятися під шкірою людини. Однак найчастіше іншого паразита - підшкірних кліщів плутають з підшкірними вошами.

Очевидно, що подібні теорії - своєрідні атавізми народної картини світу, які поступово відживають свій вік. Однак через їх існування багато людей використовують неправильні способи боротьби з паразитами і навіть сприяють їх поширенню.

Воші від стресу: воші чи це?

Інша відповідь на питання, чи з'являються воші від нервів, лежить зовсім в іншій площині: воші від стресу - це зовсім не воші, а звичайна алергія або дерматит на нервовому грунті.

Дійсно, поява вошей на нервовому грунті легко можна сплутати з ознаками будь-якого шкірного захворювання на голові, що видає себе сверблячкою. Наприклад, для псоріазу характерний свербіж з хвилеподібною інтенсивністю прояви. Найсильніше він видає себе саме в моменти емоційного збудження. І до того, як досвідчений дерматолог точно діагностує саму хворобу, хворому може здаватися, що у нього з'явилися воші на нервовому грунті.

Дерматити теж можуть з'явитися на нервовому грунті, і воші до них не мають ні найменшого відношення.

Іноді за появу вошей на нервовому грунті може бути прийнята короста, збудником якої є зовсім не воші, а кліщі. Правда, короста частіше локалізується на руках і на тілі, а й на голові кліщі теж можуть поселятися. Ось вони-то і живуть в самій шкірі, не з'являючись зовні і викликаючи сильний свербіж при своїх переміщеннях. Зрозуміло, короста теж не з'являється від нервів.

Відрізнити коросту від педикульозу (зараження вошами) можна по появі свербіння на тій частині тіла, яка покрита волоссям, а також по відсутності гнид на волоссі і видимих ​​точок укусів.

На фото нижче видно сліди присутності вошей - не важливо, на нервовому грунті з'явилися розчухи навколо укусів або просто від сверблячки:

На іншому фото - рука людини, зараженого коростяних кліщів:

Однак з'ясувати, чи можуть бути воші від нервів, чи ні, недостатньо для людини, котрий страждає від них. Йому потрібні конкретні вказівки до дії.

Як лікуватися при зараженні вошами?

З якими б причинами ні пов'язувалося поява вошей - на нервовому грунті або дійсно через передачу від іншої людини - лікування потрібно починати негайно.

В особливо запущених випадках шкіру голови, покусану і сверблячу, можна обробляти заспокійливими бальзамами або лосьйонами.Але першу чергу при зараженні вошами потрібно знищення самих паразитів. Зникнуть вони - пропадуть і ознаки захворювання.

Боротися з вошами досить клопітно, але нескладно. Раніше голову зараженого обробляли гасом і надягали на неї пакет на кілька годин. Воші від цього гинули. Сьогодні для цих же цілей використовують спеціальні шампуні з отрутами від вошей, токсичними для комах, але нешкідливими для людини.

Досить ефективними є також спеціальні гребені проти вошей, якими вичісують і дорослі комахи, і гниди. Однак якщо за допомогою гасу або инсектицидного шампуню можна позбутися вошей за кілька годин, то з гребенем доведеться повозитися кілька днів.

Для боротьби з лобковими вошами використовують спеціальні мазі і шампуні. У всіх випадках боротьби з вошами досить ефективним заходом є сбривание волосяного покриву, особливо влітку, коли голова піддається активному опроміненню сонячними променями.

Ще кілька міфів про воші

Міф про те, як воші з'являються від нервів - не єдиний, пов'язаний з цими паразитами. Існує ще кілька досить живучих повір'їв, в які велика кількість людей вірять охочіше, ніж в доведені біологами факти. Наприклад, багато хто переконаний, що воші і гниди - це різні комахи. Насправді ж гниди - це яйця вошей в спеціальних оболонках.

Доводячи, чи бувають воші від нервів, деякі знавці переконано пояснюють, що воші з'являються з бруду на самій голові або в будинку. Ці теорії близькі до тих, які сповідували ще в античній Греції, і сьогодні наука переконливо доводить, що самозародівшейся з бруду воші не можуть.

Є навіть теорія, що воші - це своєрідні ракові клітини, які можуть з'явитися в організмі на нервовому грунті і загинути тільки зі смертю організму господаря.Ця казка настільки ж безглузда, наскільки й страшна. І, нарешті, дуже популярні в народі змови від вошей. Багато цілителі переконані, що спеціальних заклинань буде досить, щоб позбавити хвору людину від паразитів. Очевидно, що звідки б воші на тілі або голові ні з'явилися, одними лише заклинаннями їх прогнати буде неможливо.

Деякі міфи про воші, а також особливості боротьби з цими паразитами