Bites prádlo vši

Březen 2019

Video: Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier (Whole Show) (Březen 2019).

Anonim

За своїми симптомами укуси білизняних вошей багато в чому схожі на укуси інших кровосисних паразитів людини, але є у них і свої особливості. В основному укуси білизняних вошей специфічні саме по відчуттях людини, і на фото розглянути явні їх відмінності від укусів, наприклад, бліх або клопів складно.

Важливо

білизняних вошами в народі називаються воші платтяні - особлива форма головних вошей, які більшу частину часу проводять в складках одягу людини, а на його тіло переповзають тільки для того, щоб насититися кров'ю. Яйця вони також відкладають на одязі, і внаслідок нездатності голодувати тривалий час зустрічаються в основному у людей, довго не знімають, які не змінюють і не стирають одяг. Саме платтяні воші можуть кусати людини за спину, руки, ноги і боки тіла - ні лобкова, ні головна воша на це не здатні.

Як правило, підозра на укуси білизняних вошей виникає у людей, які виявили на своєму тілі незвичні зудять поразки, що нагадують укуси комах. Їх завдання - з'ясувати, хто їх покусав і які заходи потрібно приймати в терміновому порядку.

Давайте розглянемо основні симптоми укусів білизняних паразитів, щоб відразу зуміти ідентифікувати їх і вжити заходів раніше, ніж воші почнуть представляти серйозну загрозу хорошому самопочуттю.

Як виглядають укуси вошей

Укуси білизняних вошей виглядають практично так само, як і укуси лобкових або головних їх "родичів".Кожен укус - це невелика червона сверблячі припухлість, зазвичай добре окреслена і знаходиться окремо від інших ділянок ураженої шкіри. У центрі кожної такої папули добре помітна червона точка - слід отвори, через яке паразит смоктав кров.

На фото нижче представлені самі білизняні воші в момент укусу:

А на наступному фото - окремі укуси білизняних вошей:

При укусі воша впорскує в ранку слину, що містить знеболюючі речовини, завдяки чому сам укус досить безболісний і може викликати тільки відчуття несильного поколювання. Нижче представлено ще кілька фотографій, на яких видно, як кусають білизняні воші:

Відгук

"Після тижня у батьків в селі ми почали підозрювати, що кусають нас зовсім не комарі. По-перше, самих комарів в будинку не було, та й репелент ми включали регулярно. А вранці все одно все сверблять, по тілу укуси червоні, навіть там, де всю ніч ковдру було. При цьому вночі ні нас, ні дитини начебто нічого не турбує. Почали розбиратися і з'ясували, що вся ліжко заражена вошами. Причому тільки на одному дивані, на якому папа дивиться телевізор. Про і дрібні, у всіх складках сидять. Ми відразу відвезли і це ліжко, і білизна з інших ліжок в хімчистку в райцентр, весь будинок обсипали піретрумом, матраци і подушки вижарілі на сонці, і начебто після цього нас нічого не турбувало ".

Анна, Орел

Укуси білизняний воші локалізуються найчастіше в тих місцях тіла, до яких прилягають складки одягу. Зазвичай це поперек і область біля пупка, плечі, шия, верхня частина спини, пахово-стегнова складка, пахви. Однак укуси паразитів можуть розташовуватися і на інших ділянках тіла, аж до литок ніг і передпліч.

Укуси білизняних вошей через деякий час стають досить болючі і викликають сильний свербіж.

Нормальною є мимовільна реакція людини розчесати місце укусу, проте при знаходженні їх слід себе контролювати і не розчісувати, щоб уникнути інфікування подряпин.

Симптоми педикульозу і відчуття хворого

При великій кількості білизняних вошей їх укуси викликають хворобу, яка називається педикульозом. Симптоми її значно більш обширні і виразні, ніж ознаки одиничних укусів:

 • Червоні сухі висипання по всьому тілу, навіть на тих ділянках, на яких немає укусів. Ця висип свербить і при розчісуванні заподіює біль. На фото представлені еритематозні висипання, спровоковані укусами білизняних вошей:

 • Виникаючі екскоріації - невеликі місцеві самоушкодження шкіри у вигляді невеликих рубчиков. Вони схожі на загоюються подряпав укуси, але можуть виникати і там, де воші не кусали взагалі. На місці екскоріацій пізніше з'являються досить глибокі рубці.
 • синюшність пігментні плями в місцях укусів. Це - досить характерний симптом, рідко розвивається навіть в результаті алергічних реакцій на укуси інших комах.
 • В місцях із скупченням слідів укусів з'являються фурункули і виразки, при відсутності лікування переростають в пиодермию. На фото нижче - запущена піодермія, викликана укусами білизняних вошей.

 • Симптоми "хвороби бродяг" - загрубленіе, потовщення шкіри, надмірна її пігментація і потемніння.

Однак симптоми педикульозу характерні зазвичай для людей, роками не позбавляє від білизняних вошей і живуть в антисанітарних умовах - бродяг, біженців, ув'язнених у таборах в тропіках.Розвитку педикульозу передують такі явні і неприємні симптоми нападів паразитів, що при наявності можливості людина позбавляється від вошей ще до розвитку серйозних ушкоджень.

Як відрізнити укуси вошей від укусів інших комах

Укуси білизняних вошей багато в чому нагадують укуси інших комах, і одиночну папулу легко сплутати з укусом, наприклад, постільної клопа. Але якщо дивитися на картину в цілому, то можна знайти і відмінності:

 • Від укусів клопів укуси білизняних вошей відрізняються відсутністю явних ланцюжків з ранок. Кожен клоп за час годування намагається зробити кілька укусів на відстані в кілька сантиметрів один від іншого. Кожна ж воша кусає тільки в одному місці, і ніяких ознак порядку в розташуванні ранок на тілі немає.
 • Від укусів бліх укуси вошей можна відрізнити їх безболезненностью. Укуси бліх саме в момент кровососания дуже чутливі і нагадують прокол шкіри голкою. Укуси вошей починають чітко відчуватися лише через деякий час після того, як паразит вже покине ранку. До того ж, сліди бенкету бліх також подекуди вишиковуються в характерні короткі доріжки, чого при укусах вошей не буває практично ніколи.
 • Укуси кліщів добре відрізняються від укусів білизняних вошей розмірами - після відкріплення кліща зазвичай залишається велика і тверда шишка, схожа на набряк. До того ж, кліщ звичайно ссе кров від декількох годин до декількох діб, і його легко можна виявити на місці укусу. Воші харчуються від сили кілька хвилин.
 • Найлегше сплутати укуси вошей з укусами комарів. Однак на укусах комара зазвичай не буває видно слід отвори, як у вошей. До того ж, білизняні воші кусають тільки під одягом, і якщо симптоми покусів, схожі на зображені на фото нижче, з'явилися в місцях, закритих піжамою або нічним білизною, це, швидше за все, були саме білизняні воші.

Іноді укуси вошей примудряються сплутати з коростою (викликається коростявими кліщами). Однак при корості взагалі не буває видимих ​​слідів проколу шкіри, і такі помилки зазвичай відбуваються при корості на тих місцях, які не видно жертві - на шиї, під лопатками, між сідниць.

Небезпека укусів вошей

Такі небезпеки укусів вошей, як піодермія і можливість розвитку гнійних захворювань - не єдині потенційні неприємності. Історія і паразитології свідчать, що значно небезпечніші переносяться вошами захворювання, серед яких:

 • висипний тиф
 • поворотний тиф
 • окопна лихоманка.

Ці хвороби свого часу були причинами загибелі багатьох тисяч людей по всьому світу, сьогодні ж від них страждає населення тільки найбідніших країн, що розвиваються.

Це цікаво

Воші є одними з господарів риккетсий - бактерій, що викликають велику кількість досить схожих одне з іншим захворювань. У тропічних країнах воші переносять хвороби, малознайомі жителям помірного пояса, і тому повний список переносяться ними інфекцій досить широкий.

Перші симптоми захворювань, викликаних більшістю переносяться вошами інфекцій - підвищення температури, головний біль, нудота, лихоманка. Якщо такі симптоми виникають через кілька тижнів після сильних покусів вошами, слід в обов'язковому порядку звернутися до лікаря.

Засоби для обробки укусів вошей і зняття хворобливих відчуттів

Зазвичай випадкові і поодинокі укуси білизняних вошей не вимагають обробки і проходять без наслідків через кілька днів.

При серйозному зараженні паразитами і розвитку педикульозу для позбавлення від сверблячки слід застосовувати:

 • Перекис водню - нею обробляються найсвіжіші укуси з ще незагоєною ранкою від проколу.В першу чергу така обробка важлива для дезінфекції уражених ділянок шкіри.
 • гідрокортизону мазь, що перешкоджає розвитку алергічних висипань.
 • Бальзам "Рятувальник" або звичайна в'етнамская зірочка, здатні вгамувати свербіж і зменшити розміри самих папул.

При появі гнійничкових висипань, висипу на тілі або інших симптомів педикульозу необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Самолікування - особливо при помилково поставлений діагноз - може бути небезпечним і здатне погіршити ситуацію.

Зараження вошами і способи позбавлення від цих паразитів