Co je důležité vědět o písečných blech ve vietnamu a thajsku

Březen 2019

Video: You Bet Your Life: Secret Word - Door / Paper / Fire (Březen 2019).

Anonim

Піщані блохи - це досить небезпечні паразити, в деяких місцях свого ареалу створюють серйозну проблему для місцевого охорони здоров'я. На відміну від інших своїх біологічних родичів вони не тільки кусають і смокчуть кров, але і можуть вгризатися в шкіру і приводити до розвитку серйозного захворювання, яке медики називають саркопсіллезом.

Однак слід зазначити, що в Таїланді і В'єтнамі випадки укусів відпочиваючих на пляжі частіше бувають пов'язані не з блохами, а з іншими кровососущими і просто кусающими комахами, яких туристи собирательно називають блохами. Справа в тому, що піщані блохи у В'єтнамі і Таїланді зустрічаються рідко, і описуваних на форумах множинних покусів проводити не можуть. Тому, плануючи поїздку в Південно-Східної Азії, слід добре познайомитися і з самими так званими "пісочним блохами", і з комахами, з якими їх можна сплутати.

Відгук

"Мене блохи гризли тільки у В'єтнамі і тільки на деяких пляжах. Взагалі у них сезонність є, в жовтні їх найбільше. У Таїланді кусали кілька разів на пляжі, але це були мошки. Вони одноденки, зазвичай навіть ні біля моря снують, а біля всяких ставків ".

Ольга, Москва

Як виглядають піщані блохи: докладні фото

Піщана блоха - дрібне паразитичне комаха, родич звичайних для Росії котячих і щурячих бліх. Довжина її тіла - близько 1-2 мм, а ширина - 1 мм.Комаха не має крил і не вміє літати, але при цьому дуже добре стрибає і може за один стрибок переміщатися на відстань 30-35 мм.

Молоді особини піщаних бліх мають темно-коричневий колір покривів тіла, вони блискучі і досить тверді - пальцем розчавити комаха практично неможливо (див. Фото).

Личинки піщаних бліх схожі на крихітних білих черв'ячків. Довжина тіла їх становить 3-4 мм, і живуть вони в траві, в підлогах сільських хатин і в купах сміття.

Самки піщаних бліх істотно відрізняються від самців, так як вважають за краще більш витончений спосіб харчування, ніж прості укуси (про це - див. Далі).

Укуси самців піщаних бліх - це прості червоні точки на тілі, хворобливі в перші кілька годин і сильно сверблячі кілька днів після появи.

На фотографії - типові укуси піщаних бліх, які перестануть турбувати людину через 3-4 дня:

А ось самки піщаних бліх, потрапивши на людину, вгризаються в шкіру і так впираються лапками в тканини, що витягти їх з-під шкіри буває вкрай важко. Тут комаха добирається до кровоносної судини і буквально приростає до нього, постійно підживлюючи кров'ю.

В її тілі починають дозрівати яйця - кілька сотень - і з 2-3 мм паразит збільшується до розмірів горошини. Така самка має тільце білого кольору і переміщатися не здатна. Коли яйця дозрівають, вона вистрілює їх з яйцевода, а саме її тіло трохи спадає і зморщується. Іноді після цього блоха залишає ранку.

На фото нижче показана самка піщаної блохи, напівшаяся крові і витягнута з тіла

людини, а також саме місце укусу:

Відгук

"Я в Таї загримів до лікарні з малярією. Поруч зі мною хлопець лежав, селянин якийсь, у нього штук шість бліх з ніг витягли, таких білих і жирних.Лікар сказав, що якби почалося нагноєння на пальці, він міг би відвалитися. Ще так сформулював, типу самоампутіроваться ".

Олег, Чебоксари

Після проникнення комахи під шкіру людина відчуває сильний біль, тканини навколо піщаної блохи наривають і запалюються. Найчастіше комахи вражають ступні людей, які ходять без взуття, рідше - спину, стегна, сідниці і руки. Найбільш поширене місце проникнення паразита - під нігтями. У місці проникнення може утворитися виразка, а при зараженні вторинною інфекцією може початися генералізоване захворювання.

Нижче на фото представлені приклади заражених людини піщаної блохою:

З огляду на те, що серед російських туристів в Таїланді і В'єтнамі практично не було тих, кого подібним чином заражали піщані блохи, можна зробити висновок, що цією назвою часто називають зовсім інших комах.

Де живуть і як кусають піщані блохи

піщані блохи живуть практично у всіх тропічних країнах, але найбільше їх в країнах Карибського басейну - на Кубі і Ямайці, в Тринідаді і Домінікані - і в Африці.

Піщані блохи в Таїланді зустрічаються рідко, більш численні вони в Індії. Піщані блохи у В'єтнамі кілька більш поширені, але і тут туристів вони практично не вражають, оскільки зустрічаються в основному в сільських районах і нетрях великих міст.

В тих районах, де піщані блохи звичайні, вони зустрічаються практично скрізь: на землі, під камінням, в підлогах жител, в підстилці для тварин на фермах, на пляжах, під деревами. Вони можуть паразитувати на великій кількості тварин - від щурів і кроликів до кішок, собак, кіз та людини, і тому практично скрізь знаходять собі жертву.

Відгук

"Ось на Тобаго мене один раз блохи покусали. Як згадаю, так Здригніться. Чи не на пляжі, а в лісі, на березі річки. Там така розкішна мілину з білим піском була, що я викупався і завалився відпочити. Прокинувся саме від них - гризли, напевно, штук 20 одночасно. Потім ці всі укуси так сильно свербіли, що я залишився відпустку ходив, як вошивий. Дві блохи під шкіру залізли і почали там наривати. Біль була жахлива. У лікарні їх вирізали, сказали, щоб я більше в лісі не купався ".

Ігор, Київ

Але якщо вже сталося так, що піщані блохи покусали, лікування слід починати негайно.

Як лікувати укуси бліх в Таїланді і В'єтнамі

Зазвичай спеціального лікування від укусів бліх не потрібно, але лише за умови, що не відбулося проникнення комахи під шкіру.

 • Сверблячка знімається будь-яким знеболюючим кремом. У Південно-Східної Азії дуже популярний Yellow Balm.
 • В разі появи підозрілих припухлостей на місці укусу слід сходити в лікарню. Можливо, під шкірою оселився паразит. Якщо це просто реакція на укус, припухлість можна знімати гелем Фенистил або Compound Dexamethasone Acetate Cream.
 • При вираженій алергічною реакцією з висипом і підвищенням температури слід звернутися в поліклініку і почати приймати антигістамінні препарати.

Позбутися від піщаних бліх, проникли під шкіру, складно. Деякі намагаються самостійно витягти паразита голкою або ножем, але краще звернутися в поліклініку. Справа в тому, що сама блоха знаходиться в безпосередній близькості до кровоносної судини, і якщо випадково її розчавити, то вміст комахи може потрапити в кров.

Звичайно ж якщо на пляжі почали кусати блохи, є сенс переміститися на сусідній.У В'єтнамі, Індонезії та Таїланді власники готелів знають про проблему паразитів на пляжах і регулярно просівають там пісок. Тому блохи найчастіше кусають саме на диких ділянках.

З ким піщаних бліх можна сплутати (і найчастіше плутають)

Але саме в Таїланді і В'єтнамі за піщаних бліх приймають найчастіше комах, взагалі не мають відношення до цих паразитам. Наприклад:

 • мошок і москітів. Деякі мошки стільки швидкі, що коли вони злітають з поверхні тіла, помітити їх складно, але укуси вони залишають такі, які дуже схожі на блошині.
 • Муравйов, які кусають при випадковому заползании на тіло і придавливанием, наприклад, рукою.
 • Кліщів. Вони можуть пити кров дуже довго і майже завжди безболісно, ​​але після себе залишають великі хворобливі шишки.
 • Клопов, але лише в самих невпорядкованих готелях і бунгало. Клопи залишають множинні сліди укусів, але ніколи не викликають розростання шишок.

Зазвичай піщані блохи кусають відпочивальників тільки за ноги. Для перевірки верхню частину ступень і ікри можна намазати густим шаром крему, і комаха-паразит в ньому загрузне. Після його можна розглянути і з'ясувати, що це за вид.

Заходи безпеки: що робити, щоб блохи на пляжі не покусали?

На доглянутих і чистих пляжах готелів В'єтнаму і Таїланду бліх особливо побоюватися не варто - тут з ними активно борються.

А ось якщо є бажання полоскотати собі нерви (і ноги) на дикому пляжі або в лісі, але не стати жертвою бліх та інших паразитів, слід:

 1. Одягтися. Бажано - в штани, сорочку з довгим рукавом і шкарпетки. На шию добре пов'язати хустку.
 2. Побризкати ноги, руки і шию репелентом з великим вмістом ДЕТА.
 3. Уникати переміщатися по ділянках з високою травою.
 4. Намагатися не наступати в калюжі.

При загорянні на пляжі при перших же укусах слід переміститися на освітлене сонцем місце. Блохи, та й інші паразити, вважають за краще знаходитися в тіні дерев і на пригрів зазвичай не вилазять. Також вони не зачеплять в морській воді.

Приємного вам відпочинку!

На відео - укуси піщаної блохи (або Chigoe Flea). Кадри не для людей зі слабкими нервами

Як правильно обробляти місця укусів комах