Krys blechy v bytě, jejich kousnutí je

Únor 2019

Video: Calling All Cars: A Child Shall Lead Them / Weather Clear Track Fast / Day Stakeout (Únor 2019).

Anonim

Щурячі блохи - паразити, легко пристосовуються до самих різних умов існування. Паразитологи вважають їх одними з найнебезпечніших ворогів людини, і це не дивно: саме через щурячих бліх в історії цивілізації загинуло більше людей, ніж від будь-яких інших членистоногих паразитів.

У той же час по своїй біології блоха щуряча мало чим відрізняється від інших своїх родичів. Саме тому в житло людини вона зустрічається набагато рідше котячих, собачих або власне людських бліх.

Щурячі блохи в квартирі: шляхи проникнення і місця укриттів

Зовні неозброєним поглядом щурячі блохи практично не відрізняються від бліх-паразитів кішок і собак. Тільки під мікроскопом можна розглянути основні відмінності цього виду. Нижче представлено фото щурячої блохи при великому збільшенні:

Власне щурячими блохами називається не один вид, а цілий рід видів паразитичних комах, основними господарями яких є гризуни. З них південна щуряча блоха, сумнозвісний переносник збудника чуми, паразитує на звичайних сірих щурів і деяких інших видах гризунів.

До речі, зовсім не обов'язково блохи у щурів належать саме до роду щурячих бліх. На них можуть паразитувати також людські, кролячі, собачі, котячі блохи і багато інших видів.

Щурячі блохи виглядають так само, як і більшість їхніх родичів: маленьке тіло їх довжиною близько 3 мм сплюснуто з боків і має темно-коричневий колір.Крил у бліх немає, зате їх задні лапки значно довше двох пар передніх. За рахунок них комахи роблять просто величезні для своїх розмірів стрибки: до 30 см після одного поштовху може пролетіти ця крихітка.

Щурячі бліх - тимчасові паразити всіх своїх господарів. Вони не живуть на тілі постійно, але тільки встрибують на тварину для того, щоб вкусити його і напитися крові.

При цьому самі комахи дуже прив'язані до місць відпочинку свого господаря, щоб завжди мати під боком джерело їжі. Як правило, комахи селяться в гніздовий підстилці в норах щурів, ховрахів, піщанок, бабаків, і тут же відкладають свої яйця.

На замітку

Крім щурячих паразитів в житло людини - частіше в приватні будинки - проникають мишачі блохи. І знову ж таки, особливої ​​різниці між цими комахами немає, і кусають вони однаково боляче і неприємно. Ось тільки у великих містах в квартирах мишачі блохи практично ніколи не зустрічаються.

Личинка щурячої блохи розвивається в гнізді господаря, харчуючись гниють залишками трави або вовни. При можливості личинки охоче вживають в їжу екскременти дорослих бліх, які зберігали велику кількість неперетравленої крові. На фото нижче показані яйця і личинки бліх:

Щурячі блохи в квартирі поселяються при наявності місць зі скупченням сміття і бруду. Саме тут, за плінтусами, під старими давно не стирається килимами їх личинки можуть цілком успішно розвиватися, а дорослі блохи без проблем кусають людину.

Укуси щурячих бліх болючі і майже завжди добре помітні. У цих комах немає ферменту, який надає знеболюючу дію, і тому вже при укусі людина відчуває сильний біль. Саме місце укусу дуже сильно свербить, опухає, а у чутливих людей біля нього розвивається алергічна реакція, здатна прийняти генералізований характер з підвищенням температури тіла і збільшенням лімфатичних вузлів.

На фото видно множинні укуси щурячих бліх у дорослої людини. Діти реагують на них ще гостріше:

Як правило, саме укуси щурячих бліх видають присутність цих паразитів в квартирі. Дуже часто ці комахи зустрічаються в будинку, де живуть домашні гризуни - миші, декоративні щури, хом'яки.

Але і без них блохи будуть відмінно почувати себе, якщо зможуть регулярно кусати людини, кішку або собаку. Тому як тільки укуси щурячих бліх були виявлені, паразитів потрібно негайно шукати і знищувати, щоб не допустити їх розмноження.

Чим може бути небезпечна щуряча блоха

Разом з людської, котячої і собачої блохами щурячі можуть викликати пулікоз - досить поширений вид дерматіческого захворювання, що є реакцією саме на укуси бліх.

Симптоми укусів щурячих бліх досить характерні для всього сімейства цих комах взагалі:

  • пухлина в місці укусу
  • рясні суцільні висипання
  • сильне свербіння
  • поява виразок у роті і горлі
  • підвищення температури тіла
  • головний біль і легкі розлади нервової системи.

Якщо хоча б кілька з цих симптомів почали з'являтися після укусів щурячих бліх, необхідно звернутися до лікаря. Самостійне лікування тут небажано, оскільки такі симптоми свідчать про розвиток алергії. Ніколи не можна передбачити, чим вона закінчиться - наслідками можуть бути навіть нервові розлади і анафілактичний шок.

Але головна небезпека щурячих бліх - це збудники хвороб, які потенційно здатні подорожувати в організмі паразита. Серед них - чумна паличка, спори сибірської виразки, збудник енцефаліту і бруцельозу, сальмонельозу та сонної хвороби.

Крім того, щурячі блохи переносять величезну кількість яєць глистів. Тож не дивно, що кожен укус блохи може стати свого роду ін'єкцією цілого набору сторонніх біологічних агентів, до деяких з яких у людини може і не бути імунітету.

Це цікаво

Вчений, який окреслив південну щурячу блоху - ту саму, через яку в Середньовіччі вимерла третина населення Європи - Чарльз Ротшильд. Він був банкіром, а ентомологією займався, як хобі. Помер він, страждаючи енцефалітом і зважившись на самогубство. Можливо, одна з досліджуваних їм бліх і стала причиною його зараження смертельною хворобою …

Методи боротьби з паразитами

Позбутися від щурячих бліх в приміщенні нескладно, але клопітно. Дорослі комахи гинуть при обробці поверхонь аерозольними інсектицидами типу Раптора або Комбата, личинок крім такого методу можна знищувати спеціальними засобами - дуст і мікрокапсульовані препаратами типу Get, які застосовуються проти тарганів і мурашок.

Найбільш ефективним методом боротьби з щурячими блохами є виклик спеціальних служб дезінсекції. Працівники таких компаній використовують в своїй роботі дуже потужні професійні інсектициди, однієї обробки квартири якими досить для повного знищення всіх паразитів.

Вивести бліх у щура або іншого домашнього гризуна нескладно: для цього можна використовувати засоби від бліх для кошенят або цуценят - спреї, краплі на холку, шампуні. Важливо тільки правильно підбирати концентрацію, щоб не перевищити допустиму норму для тваринного певної маси.

Ефективні препарати проти щурячих бліх

Для боротьби з щурячими блохами найчастіше використовують:

  • аерозольні засоби - як для обробки приміщення, так і для виведення бліх у домашніх вихованців.Для першої мети служать Комбат, Raid, Raptor, Меділіс Ціпер, Карбофос, Мікрофос, Тетрікс. Для другої - спреї Hartz, Frontline, Advantage.
  • Інсектицидні дуст, якими труяться личинки - Пиретрум, Фас, дуст Чистий дім.
  • Шампуні, з якими купаються вихованці - Mr. Kiss, Чистотіл, Frontline і інші.
  • Краплі для тварин на холку - наприклад, Stronghold, Hartz, Барсик.

Як можна захистити себе від бліх

В тих же випадках, коли волею-неволею доводиться опинятися в місцях, які загрожують нападом бліх, слід використовувати спеціальні засоби захисту від паразитів. Найбільш ефективні і широко поширені з них аерозольні репеленти на основі речовини ДЕТА - потужного інсектициду, здатного відлякувати не тільки бліх, а й кліщів.

Крім того, підвищити рівень захисту від бліх можна, одягаючи на виїзди на природу штани по щиколотку і намагаючись не перебувати довго біля місць ночівлі тварин або нір гризунів. Подорожуючи ж в тропіках (де щурячі блохи також численні), слід уникати поселятися в занадто вже дешевих готелях, часто кишать паразитами.

Жителі багатоквартирного будинку страждають від укусів бліх