O blýskách z papoušků: od příznaků po léčbu

Únor 2019

Video: Lietanie na Pionieri (Únor 2019).

Anonim

Нерідко до власників потрапляє вже заражений блохами папуга Блохи асоціюються зазвичай з собаками і кішками. Заводячи хвилястих папужок, мало хто може собі уявити, що і у них можуть бути блохи. Проте, блохи бувають у всіх тварин, включаючи людину. І обійти цю проблему папуг і інших пернатих ніяк не змогла.

Звідки беруться блохи

Шляхи потрапляння бліх в квартири, де тримають хвилястих папуг, можуть бути абсолютно різними. Але, як правило, вони потрапляють в будинку точно також, як собачі блохи. А саме:

 • паразити потрапляють через вентиляційні шахти;
 • зараження йде з підвалів або горищ;
 • приносяться ззовні разом з речами;
 • зараження відбувається від інших птахів.

Найбільш часто блохи з'являються в квартирах на перших і останніх поверхах. Блохи у папуг можуть з більшою ймовірністю з'явитися в квартирах на верхніх поверхах, розташованих під горищем, де люблять ховатися голуби. У природних умовах ці птахи можуть бути носіями бліх.

Блохи у папуг за своїм виглядом і будовою нагадують собачих

Нерідко до власників потрапляє вже заражений блохами папуга, особливо якщо хвилястих папуг купували на пташиному ринку. Зараження птахів відбувається у вольєрах розплідників один від одного.Скупчена життя папуг є одним з факторів ризику.

Наші читачі рекомендують!

Для позбавлення від бліх наші читачі радять відлякувач Pest-Reject. Робота приладу заснована на технології електро-магнітних імпульсів і ультразвукових хвилях! Абсолютно безпечне, екологічне засіб для людини і домашніх тварин.

Детальніше тут …

Ворог в обличчя

Блох в природі існує велика кількість видів. Вони паразитують на тваринах, людині, птахів. Але треба знати, що, як правило, блохи, які живуть на собаках, що не поселяються на птахах, і навпаки. Існують собачі і пташині блохи. Не варто побоюватися пташиних бліх. Вони ніколи не оселяються на людину і не кусають його. Точно так же блохи, що паразитують на людях, не чіпають птахів.

Блохи у папуг за своїм виглядом і будовою нагадують собачих. Вони мають сплющене тільце і три пари ніг, задня з яких найбільш розвинена і довга. У довжину пташині блохи досягають 5 мм, але частіше за все вони набагато дрібніше - близько 1 -2 мм. Колір комах - коричневий.

Живе блоха всього два тижні. Але за цей час вона встигає відкласти велику кількість яєць. Живуть блохи в гніздах птахів. Блохи досить високо і далеко стрибають, тому відселення птахів особливого толку не має.

Блохи не живуть постійно на тілі папуг, навіть якщо вони і є. Папуга є джерелом харчування, але не місця проживання. Найчастіше паразити ховаються в вольєрах птахів, в клітинах, в килимах і плінтусах.

Блохи не живуть постійно на тілі папуг, навіть якщо вони і є

Чим небезпечні блохи

Блохи аж ніяк не безневинні. Крім того, що вони викликають у птахів свербіж і псують їм настрій, вони можуть викликати небезпечні ускладнення і хвороби.

Блохи переносять:

 • туляремію;
 • чуму;
 • гельмінтів та інших паразитів;
 • збудників різних інфекційних хвороб.

Укуси бліх виснажують птахів, викликають у них недокрів'я, нервові розлади. Якщо бліх багато, то птахи стають ослабленими і сприйнятливими до різних хвороб. Молоді птахи можуть навіть загинути. Саме тому потрібне обов'язкове лікування бліх у папуг.

Укуси бліх виснажують птахів, викликають у них недокрів'я, нервові розлади

Діагностика

На жаль, іноді досить важко визначити, чи є у папуги паразити, в тому числі блохи. Справа в тому, що хвилястих папужок відрізняє рухливий спосіб життя і любов до постійної чищенні пір'їнок. Тому дуже важко зрозуміти - птах чистить пір'ячко з охайності або тому що її турбують блохи.

ЗВЕРНІТЬ УВАГА!

Для швидкого позбавлення від бліх є всього три дієвих варіанти:

 • Виклик служби дезінсекції (дорого);
 • Купівля електронного відлякувача (1390 рублів);
 • Хімічні засоби (сумнівний ефект).

  Детальніше тут …

  У папужок, на відміну від собак, на шкірі не видно роздратування, почервоніння, расчесов. Тому дуже часто блохи у пернатих виявляються тоді, коли їх стає багато.

  В цьому випадку птах привертає увагу тим, що стає надмірно неспокійною, свербить про прути клітки, багато кричить. Власників повинен насторожити той факт, що у птаха починають випадати пір'я, яких в надлишку можна виявити на підлозі клітки.

  Якщо всі ці симптоми в наявності, то, швидше за все, у папуги є блохи, і пора звернутися до ветеринара і починати лікування.

  Позбавлення від бліх

  Як у випадку з будь-якими паразитами, боротися з блохами треба комплексно, діючи по всіх фронтах.Для того щоб вивести бліх гарантовано, треба зробити:

  • ретельну обробку і чистку клітини;
  • обробку пір'я і шкіри папугу.

  Для лікування папуг застосовуються як хімічні аптечні засоби, так і народні способи.

  • Одним з найдієвіших засобів вважається «Фронтлайн». Щоб вивести їм бліх, його треба наносити точково на шкіру. Вкрай важливо не потрапити засобом на пір'я птаха. Інакше пір'я почнуть мокнути і псуватися. Аналогом «Фронтлайн» є «Івамек».
  • Набагато простіше і швидше вивести бліх, якщо вони є, засобом «Пірен-Д». Воно абсолютно нешкідливе для птиці і не псує пір'я - їм просто оббризкують папужки з пульверизатора.

  Хвилястих папужок відрізняє любов до постійної чищенні пір'їнок

  • Також можна влаштовувати ванночки для папуг, використовуючи інсектицидні засоби і антиблошиний шампунь. Ванночка повинна мати комфортну для птиці температуру не вище 35 градусів. Купаючи птицю, треба підтримувати її голову, щоб вона не потрапила в розчин. Щоб не постраждати від кігтів папужки, краще надягти товсті шкіряні рукавички.

  Перед тим як оселити птаха в клітку, житло треба повністю ретельно вимити содово-оцтовим розчином з господарським милом. Найкраще викинути гніздо і придбати нове.

  Причиною поганого самопочуття птиці може бути кліщ, принесений тваринами, що мають доступ до вуличних прогулянок. Про те, як виявити і витягти підшкірного кліща без шкоди для здоров'я, ви можете дізнатися тут.

  Можна влаштовувати ванночки для папуг, використовуючи інсектицидні засоби і антиблошиний шампунь

  Профілактика

  Хвороба простіше не допустити, ніж її лікувати. Це з повним правом відноситься і до педикульозу.

  • Профілактика появи бліх проста - кожну нову птицю перед тим, як поселити до решти, треба обробити від бліх.
  • В пташиній клітці можна викласти підстилку з листя і стебел полину. Її запах відлякує паразитів, і в той же час полин абсолютно нешкідлива для птахів.
  • Клітку треба чистити регулярно і ретельно, а гніздовий будиночок періодично міняти.
  • Час від часу можна влаштовувати для папуг ванночку з золи. Це одне з найбільш дієвих профілактичних засобів проти різних пернатих паразитів, в тому числі і бліх.

  Вивести бліх у хвилястих папужок та інших пернатих вихованців можна. Але треба запастися терпінням і проводити лікування регулярно.

  Методи боротьби з блохами (відео)