Fotografie různých švábů

Březen 2019

Video: Geography Now! Germany (Březen 2019).

Anonim

Мало кому не відомо, як виглядає домашній тарган. Кожна людина кілька разів в житті зустрічав їх, і напевно встигав намилуватися на їх тропічних родичів на різних виставках або в тераріумах.

Проте, навіть відомих і популярних прусаків варто докладно розглянути на фотографіях, щоб ненароком не переплутати перше завойовників квартири з випадковими гостями з вулиці. Крім того, саме на фото можна детально розглянути різницю між видами тарганів і стадіями їх розвитку.

Фото тарганів домашніх: всі види і стадії розвитку

Найпоширенішими в житло людини є три види тарганів: рудий, він же прусак, чорний і американський. У тропіках в будинку заповзають і більш екзотичні друзі людини, але назвати їх синантропними видами складно.

Довідка

синантропних вид тварини або рослини - це вид, який в умовах міста, села чи житла людини відчуває себе краще, ніж в дикій природі. Іноді такі види в природі не зустрічаються зовсім. Приклади - хатні горобці, щури, постільні клопи, фараонові мурахи. Не варто плутати синантропні види з видами, прирученими людиною - собаками, кішками або голубами.

Звичайний рудий тарган відомий практично кожному жителю північної півкулі. На фото представлені кілька дорослих особин цього виду:

Зверху на фото - самець, знизу - самка з яйцем (оотекой). У самок трохи ширше і щільне черевце, самці ж дуже стрункі і більш рухливі.

Личинки прусаків відрізняються від дорослих розмірами, трохи щільнішим статурою і відсутністю крил. Забарвлення личинок теж дещо відрізняється від такої у дорослих комах: через все тулуб від голови до кінця черевця у них проходять дві довгі чорні смуги. У дорослих комах від цих смуг залишаються тільки дві рисочки на головогруди. На фото добре помітні ці елементи забарвлення:

Це цікаво

Рудий тарган має більше назв, ніж будь-яка інша комаха. Найбільш часто його називають Прусак - ця назва закріпилася з часів наполеонівських воєн, коли вважалося, що тарганів в Росію завезли з Пруссії.

А ось німці навпаки кличуть цих комах "російськими тарганами". У нас їх нерідко називають ще "танчики", "Стасик", "Тарік" і "трамвайчиками".

Відразу після виходу з яєць личинки дуже малі, не перевищують міліметра в довжину, і мають практично прозоре тільце. Однак уже через кілька годин після появи на світло у маленьких тарганів твердне хітиновий покрив, і вони стають трохи темніше. На фото нижче представлені молоді личинки таргана поруч з вагітною самкою:

На замітку

Таргани, як цвіркуни, клопи і тля - комахи з неповним перетворенням, і личинки їх виглядають, як маленькі копії дорослих особин. За це вчені називають личинок німфами, щоб диференціювати таку стадію розвитку від типових личинок у жуків або метеликів. Дорослі ж таргани, як і інші комахи, по-науковому називаються імаго.

Пильно придивившись, на кінці черевця кожного комахи можна помітити два невеликих придатка. Вони називаються церками і свідчать про загальну примітивності тарганів взагалі - у більш еволюційно розвинених комах церки відсутні.

Саме церки - надійний спосіб відрізнити таргана від клопа. На фото таргана під час макрозйомки видно кінець його черевця, а на фотографії нижче - кінець черевця постільної клопа:

Чорні таргани відрізняються від рудих забарвленням і розмірами. Прусаки дійсно маленькі поруч з дорослими особинами чорних побратимів, ледве досягаючи половини довжини їх тіла. На фото можна оцінити розміри імаго цього виду:

Як видно з фотографії, в забарвленні чорного таргана присутній тільки вугільний колір. У німф цього виду є коричневі поперечні смужки, що окреслюють сегменти черевця. На фото добре помітна різниця в забарвленні імаго і личинки:

У самок чорного таргана дуже короткі крила і широке черевце. У самців же крила майже закривають все черевце. Проте, літати чорні таргани не вміють, тільки самці здатні далеко стрибати і з допомогою махів крилами збільшувати довжину стрибка. На фото зліва - самець, праворуч - самка:

На замітку

Прусак також не вміє літати, але якщо падає зі стелі або великої висоти, може махати крилами і в певній мірі керувати падінням. Серед тропічних видів тарганів зустрічаються такі, які літають дуже добре і можуть злітати ночами на світло ламп.

Американський тарган - менш "одомашнений", ніж чорні і руді. Він може жити в лісах і на полях, але потрапляючи в умови міста, легко переходить на харчування людською їжею і активно розмножується.

Саме з людиною і його вантажами цей вид поширився по всьому світу і вважається сьогодні космополітом. На фото представлені імаго "американця", у якого самка лише небагато чим щільніше самця:

… а тут - німфи різного віку:

У тарганів не буває гнізд, але вони вважають за краще збиратися групами в найбільш комфортних місцях.Виявивши такий притулок, людина може прийняти його за гніздо тарганів або колонію тарганів, і навіть подумати, що в такий колонії присутній матка зразок бджолиної. Це не так: ніякої організації в цьому поселенні немає.

Відео-кадри з різними тарганами

Яйця тарганів: на що вони схожі?

Розмноження тарганів досить специфічно. Вони не відкладають окремі яйця, як більшість інших комах, але упаковують їх в спеціальну камеру - оотеку, яку самка носить на кінці черевця. На фото видно оотека прусака:

Самки різних видів різний час носять оотеки. У прусаків цей період становить 20-30 днів в залежності від температури в приміщенні. Причому практично відразу після відкладання оотеки з неї виводяться личинки.

У чорних тарганів "вагітна" самка відкладає оотеку через приблизно тиждень після початку її розвитку, і 2-3 тижні яйця розвиваються без нагляду. Цим користуються прусаки, які поїдають оотеки чорних тарганів і таким чином винищують їх. Можливо, з цієї причини рудий тарган витіснив чорного з квартир.

На фото видно набряку чорного таргана:

У багатьох тропічних видів тарганів самки не тільки носять оотеку до кінця такій своєрідній вагітності, але і кілька днів оберігають і доглядають за німфами. У них оотека зазвичай дуже м'яка, біла і довга.

Для прикладу на фотографії представлена ​​оотека мадагаскарського таргана:

Незвичайні таргани, що зустрічаються в квартирах

З незвичайних тарганів увагу людини в квартирі залучають в першу чергу білі таргани. Це не альбіноси, а просто тільки-тільки стали дорослими німфи.

В перші години після скидання хітинового покриву вони мають м'яке біле тільце, яке поступово твердне і набуває кольору, характерний для імаго.У цей період комаха намагається перебувати в затишному місці, але іноді все ж впадає в вічі.

Кожен тарган раз в житті буває білим. На фотографії нижче - білий прусак:

На півдні Казахстану, в Туркменії і Узбекистані в житло людини може зустрічатися коричневий і трохи більший туркменський тарган. Його дуже люблять террариумист за те, що він не може повзати по склу. На фото - невелика група комах:

А наступне фото демонструє попелястих тарганів, які називаються ще єгипетськими:

Вони цікаві тим, що здатні, як терміти, харчуватися деревиною та папером. Живуть на Близькому Сході, Півночі Африки і в Середземномор'ї.

І звичайно, не можна не помилуватися окремими тропічними тарганами - знаменитими мадагаскарських:

… банановим, тими самими, які добре літають:

… і гігантськими:

… щоб переконатися, що навіть такі начебто неприємні сусіди по планеті можуть бути надзвичайно красивими і цікавими.

Чому від тарганів не вдається позбутися

Гігантські шиплячі мадагаскарські таргани