Jaké jsou důvody pro vzhled chyb v bytě?

Březen 2019

Video: Everything about nozzles with a different diameter (Březen 2019).

Anonim

Постільні клопи нерідко з'являються навіть в сучасних житлових будинках, які оснащені всіма благами цивілізації. Звичайно ж, акуратні і охайні господарі бувають спантеличені, чому паразити обрали для проживання саме їх квартиру, де немає сміття, бруду або домашніх тварин. І як ці паразити проникли в житло? …

Насправді у випадку з клопами абсолютно байдуже, наскільки ретельно підтримується чистота в будинку. Основна і єдина мета і жертва постільних клопів - це людина (іноді - дрібні тварини), тому вони можуть поселятися всюди, де люди проводять темну пору доби.

Щоб уникнути зараження, потрібно завжди бути напоготові і уважно спостерігати за найдрібнішими змінами, які відбуваються в квартирі. Також не зайвим буде періодично проводити профілактику і наносити інсектицид по периметру можливих місць проникнення комах, спілкуватися з сусідами і звертати увагу на стан їх квартири.

До того ж, пропажа клопів в квартиру може бути випадковим, і тут вже тільки від господарів приміщення залежить, чи допустять вони таку випадковість. Тому важливо розібратися, як клопи можуть з'являтися в квартирі, щоб зуміти вчасно убезпечити себе від паразитів в потрібний момент.

Способи проникнення клопів в квартиру

На питання про те, як з'являються клопи в квартирі, складно відповісти однозначно.Все залежить від того, на якому поверсі розташовано житло, чи є паразити у сусідів, не їздили чи господарі в поїздах або чужих машинах останнім часом. Шляхів проникнення клопів в будинок досить багато, тому причини появи клопів в квартирі можуть бути абсолютно різними.

Найчастіше клопи приходять з сусідських приміщень, що особливо актуально для старих будинків. Комахи можуть переповзати через пошкодження стінні перекриття, щілини, або ж по зовнішній стіні будинку.

Також клопи нерідко подорожують по вентиляційних шахтах. Постільні клопи можуть довго (до декількох тижнів) обходитися без їжі зі збереженням активності, тому тривалі переходи для них - не проблема.

Крім того, будова тіла клопа і його невеликі габарити досить сприяють проникненню в дуже маленькі отвори і щілини.

Якщо будинок знаходиться в сільській місцевості, то нерідко постільні клопи можуть перейти до людей від дрібних сільськогосподарських тварин, на яких вони паразитували. Звичайно, товста шкіра кроликів або кіз не так приваблива для цих комах, як людська.

"Підчепити" клопа і перенести його в свою квартиру можна після ночівлі на новому місці. Це може бути як іноземний готель, готель в іншому місті, так і квартира друзів, а також поїзд або вокзал.

Розміри клопа невеликі, тому навіть якщо комаха випадково не встигне втекти в укриття до того, як людина встане і одягнеться, то його присутність на сорочці або штанях ніхто і не помітить.

Окремі причини появи клопів можуть бути досить оригінальними і навіть непередбачуваними.

  • Побутова техніка. Клопи дуже люблять ховатися в затишних місцях, захищених від яскравого денного світла і мають джерело тепла.Часто клопи на день забираються в працюючі системні блоки комп'ютерів, і якщо такий блок переміщається на ремонт або для постійної роботи в нову квартиру, в неї ж проникають і паразити.

Відгук:

"Мені клопів заніс один з клієнтів, який приніс на ремонт системник. Якби я розібрав його відразу і побачив цих тварюк, викинув би і системник, і клієнта. А так він ніч простояв під столом, і клопи розбрелися по квартирі. Довелося через кілька тижнів, коли почали кусати, залити квартиру Катом, а потім порадити Кат і самому клієнту … "

Олег, Санкт-Петербург

  • Ще однією причиною появи клопів в квартирі може бути принесення їх у будинок на своєму одязі. Постільні клопи не можуть прокусити одяг, проте в ній дуже зручно ховатися. Помітити ж кровопийцу можна далеко не завжди через його крихітних розмірів. Тому дуже ймовірно, побувавши в населеній клопами квартирі, принести одного або декількох паразитів до себе додому. Причини появи постільних клопів можуть полягати і в покупці зараженої одягу, що, однак, трапляється досить рідко.
  • Однією з найбільш частих причин появи клопів в квартирі є нова або стара привезена в будинок меблі. Нові предмети меблів, принесені з магазину, рідко бувають зараженими - в магазині комахою просто нічим харчуватися, проте такі випадки теж можливі (приклад - клопи на меблів з магазину Ікея). Набагато частіше житлом клопів виявляється меблі, куплена "з рук" і вже була у використанні. Клопи заселяють її внутрішні поверхні, щілини. Потрібно дуже ретельно перевіряти меблі перед покупкою, причому в першу чергу - середину.

Відгук:

"Якби знали, що принесемо цю гидоту з меблями, навіть не сунулися б на той склад.Ніколи не думала, що клопи в меблів з Ікєї можуть бути. Але як ми зрозуміли, в магазині все було чисто, а зараженим був саме комод зі складу. Вже не знаю, обробляють вони їх чимось чи ні, але навіть така крута меблі можуть бути зараженою. Коротше, перед покупкою оглядайте все уважно ".

Інга, Ставрополь

  • Домашні тварини, птиці. Клопи можуть паразитувати на кажанів, птахів, хом'яків і щурах, якщо у них не дуже довгий і густий покрив вовни. Клопи не п'ють кров кішок або собак, оскільки їх шкіра дуже щільна для цих комах. з цієї ж причини вони не паразитують на великій рогатій худобі.
  • Клопи можуть з'явитися в квартирі разом з випадковою людиною. Якщо в будинку виявляється людина, яка живе в зараженому приміщенні, то він цілком може перенести на своєму одязі клопа. Буває, що після ремонту квартири господарі виявляють популяцію клопів, "залишених" майстрами. Клопи дуже люблять велике скупчення людей, тому вони досить часто мешкають в вагонах-побутових приміщеннях, гуртожитках. Якщо найнята для ремонту бригада проживає в таких умовах, то дуже ймовірно, що клопи спробують переселитися з їх допомогою.

Відгук:

"У мене після виїзду таджиків клопи з'явилися. Причому стільки, що я думала, ремонт доведеться переробляти. Таке враження, що цих хлопців клопи взагалі не турбують. Напевно, в їх матрацах живуть. Довелося ще тиждень заливати квартиру Карбофос, перш ніж квартирантів можна було пускати … "

Олександра, Москва

Зараження квартири клопами з точки зору біолога

Постільні клопи небезпечні ще й тим, що вони дуже швидко розмножуються і розселяються по всьому дому. Навіть якщо в житло занесли всього одну самку, вона може стати родоначальницею нової популяції.Як це можливо?

Самки клопа мають здатність зберігати запліднені клітини в своєму тілі до декількох місяців. Це означає, що вона цілком може дочекатися сприятливих для життя умов і лише потім приступати до народження потомства. На цьому етапі самець вже не знадобиться, так як він зробив свій внесок раніше.

Одна самка з частотою раз в декілька днів відкладає по 5-6 яєць, за своє життя виробляючи на світло до 500 нащадків. З огляду на те, що молоді клопи можуть розмножуватися вже через місяць після вилуплення з яєць, число їх в квартирі росте в геометричній прогресії.

Поки популяція маленька, постільні клопи займають в квартирі зовсім незначну територію. Вони можуть жити, наприклад, між швами матраца або на задній стінці дивана.

Коли число комах збільшується, можна очікувати їх розселення по всьому затишних місцях. Найімовірніше, паразити виявляться на каркасі ліжка, в дивані, за шафами, в побутовій техніці і за полотнами картин.

Якщо ситуація стає критичною, і популяція неймовірно розрослася, комахи шукають способи розширити свої володіння. Вони можуть почати навідуватися в сусідські квартири, в результаті і там з'являться нові колонії.

Розмноження клопів відбувається неймовірно швидко. Буквально за кілька тижнів кількість комах може багаторазово зрости. Особливо цьому сприяє хороший мікроклімат квартири - комфортний для життя рівень вологість, тепло.

Відкладають яйця клопи цілий рік, однак при поганих умовах навколишнього середовища цей процес призупиняється, щоб потім відновитися з колишньою силою.

Ознаки появи клопів в квартирі

Є кілька характерних ознак, які говорять про появу в квартирі шкідливих комах.Також ці ознаки допомагають визначити, що завелися саме клопи, а не блохи або інша живність:

  • Характерний запах зіпсованого коньяку, який має секрет, що виділяється дорослими клопами.
  • Неспокійний сон вночі, відчуття свербежу та повзання комах по тілу. На ранок - велика кількість укусів на відкритих місцях у вигляді доріжок.
  • Бурі цятки крові на постільній білизні. Після укусу постільної клопа кров згортається не відразу і може забруднити простирадло. Крім того, самі ситі клопи можуть бути розчавлені перевертався людиною
  • Фекалії клопів у вигляді темних точок в кутах квартири і під ліжками. Вони можуть бути схожими на макові зерна.
  • Скинутий після линьки хітиновий покрив комах. Саме він кидається в очі першим при огляді зараженої ліжка.

Якщо були виявлені хоча б деякі ознаки присутності клопів в квартирі, потрібно негайно зайнятися пошуками і знищенням паразитів. Боротися з ними далеко не так просто, як запобігти появі клопів в квартирі, і кожен день зволікання зажадає великих зусиль в боротьбі з усе більшою кількістю кровососів.

Звідки беруться постільні клопи в квартирі і як з ними боротися

Як клопи Атакан житла