Jsme zjistit, kde a jak žít štěnice

Březen 2019

Video: 1991-0328 Mahavira Puja Talk, Perth, Australia, subtitles (Březen 2019).

Anonim

Як і будь-які паразити, клопи дуже невибагливі до умов проживання. Все, що їм потрібно - це доступність корму і більш-менш стерпний температурний режим для життя.

Єдиний корм постільних клопів - кров людини і лише через брак її - кров дрібних домашніх тварин: птахів і гризунів. А температура, ідеальна для життєдіяльності і швидкого розмноження клопів збігається з комфортною температурою для людини, це 25-30 ° С. Саме тому шукати, де живуть клопи, слід там же, де найкраще себе почуває їх головна жертва - спляча людина …

Житла постільних клопів

Про те, де живуть постільні клопи, можна здогадатися вже з одного тільки їх назви: найчастіше вони поселяються саме в ліжку. Простору під матрацами ліжок, щілини в диванах, особливо - мають складну форму, старі діряві подушки, різні ліжка з великою кількістю отворів і щілин в каркасах - ідеальні місця поселення цих паразитів. Тут їм буквально "рукою подати" до головного джерела корму, і тут же вони відчувають себе в найбільшій безпеці.

Це цікаво

Як і більшість скритножівущіх комах, клопи мають інстинкт ховатися в тих місцях, в яких вони можуть стикатися з двома поверхнями одночасно, і черевцем, і спиною. Це створює у них відчуття повної безпеки. У природі вони знаходять такі місця під камінням і корчами, в квартирі людини - за плінтусами, в щілинах м'яких меблів і між книгами.Завдяки дуже плоскому тілу клоп може пролізти в якусь щілину, яка може здатися зовсім недоступною для кого б то не було.

Крім того, в спальнях зазвичай підтримується оптимальний і стабільний температурний режим. Хоча клопи здатні нормально існувати в діапазоні температур від + 15 ° С до + 40 ° С, різкі перепади температур створюють для них відчуття стресу.

В затишних же спальнях, а особливо - під матрацами, простір вентилюється слабо, завдяки чому зберігається постійна температура. Тому там клопи живуть в комфорті.

Проте, ліжка і дивани - не єдині місця, в яких клопи охоче проводять дні, линяють і розмножуються. Якщо вони поселяються в квартирі, їх слід шукати також:

 • за плінтусами і загнутими кутами лінолеуму
 • під паркетом
 • за шафами і інший щільно приставлена ​​до стін меблями
 • під килимами
 • в одязі в шафах
 • меду книгами на полицях
 • за картинами
 • в тумбочках і комодах
 • в різної побутової техніки (в ній клопів приваблює підвищена температура близько кольорів і компресорів)
 • клопи живуть навіть в розетках
 • під підвіконнями, особливо - близько радіаторів
 • під оббивкою меблів.

Окремо слід сказати про платтяні шафи. Багато перед обробкою квартири замислюються, чи живуть клопи в одязі і чи варто її обробляти.

Однозначно можна сказати, що обробляти одяг потрібно: висить на тремпелях клопи облюбовують рідко, але іноді окремі особини і рухливі личинки можуть жити і тут. Якщо після обробки залишити живими хоча б кілька комах, через певний термін кількість клопів в квартирі відновиться.

А ось на питання, чи живуть клопи в подушках, можна однозначно сказати - не живуть.Вони дуже великі, щоб проникнути крізь тканину до самого пуху. Зате під наволочкою паразити цілком можуть жити.

Саме через таку "універсальності" клопів позбавлення квартири від них вимагає тотальної обробки всіх поверхонь і максимуму речей.

Але незалежно від того, в чому саме живуть клопи, образ і терміни їхнього життя завжди приблизно однакові.

Скільки живуть клопи?

Середня тривалість життя постільної клопа складає 10-12 місяців. Клопи, що мешкають в холодних приміщеннях в середньому при більш низькій температурі, живуть трохи довше - до 14-15 місяців. У тих же, які населяють приміщення з середньою температурою близько 30 ° С, термін життя скорочується до 8-10 місяців. Але і розвиток їх яєць і личинок, а також загальна швидкість відкладання яєць збільшується.

Це цікаво

Збільшення тривалості життя при загальному зниженні температури повітря в місцях проживання властиво всім тваринам, і людині в тому числі. Клопи в природних популяціях іноді доживають до півтора років. Але при цьому всі вони виявляються більш дрібними, ніж їх теплолюбні побратими.

З усього періоду життя близько місяця-двох йде у клопа на личиночную стадію, під час якої він не може розмножуватися. Решту терміну самці працюють як активні плідників, а самки - як безупинний конвеєри по виробництву яєць.

Говорячи про те, скільки живуть постільні клопи, не можна не згадати про їхню здатність переживати періоди з несприятливими умовами для життя …

Як клоп переживає нестаток кормів: трохи про анабіоз

Постільні клопи - типові паразити. Як і всі паразити, вони відмінно пристосовані до переживання голодних періодів. Наприклад, коли господарі квартири їдуть на кілька тижнів або виставляють меблі на вулицю.

Без їжі клопи впадають в стан, що віддалено нагадує анабіоз. Більшість процесів в їх організмі сповільнюються, і вони здатні пережити майже річну голодування. Особливо підвищуються їх шанси на виживання, якщо така голодування супроводжується зниженням температури повітря.

На замітку

В схожий стан, що нагадує заціпеніння, постільні клопи впадають при зниженні температури. Тому винесення зараженого дивана або матраца на мороз в мінус 5 - мінус 10 ° С нічим для клопів не страшний - вони на час закоченеют, а потім знову Отта і з підвищеним апетитом накинуться на їжу. Вб'є їх тільки температура в мінус 22 ° С або нижче.

Така тривалість допустимих голодовок збігається з термінами життя клопів інших видів без їжі. Наприклад, водяні клопи і клопи-водоміри впадають в анабіоз в зимову пору року і нормально голодують протягом 5-6 місяців.

З огляду на такі здібності клопів, не слід сподіватися на те, що за час двотижневої відпустки і відсутності людей в квартирі клопи покинуть її в пошуках їжі. Швидше за все, такого тимчасового утримання комахи навіть не помітять.

На замітку

Постільний клоп живиться раз в 5-10 днів. І тижнева голодування для нього протікає зовсім без проблем.

І, нарешті, варто сказати, скільки живуть клопи після обробки приміщення спеціальними засобами.

Якщо обробка проводиться максимально ретельно аерозолями на водній основі типу Кат, Клопомор або Тетрікс, клопи живуть після неї не більше двох-трьох годин. При попаданні в організм комах ці препарати призводять до смерті паразитів буквально за кілька хвилин. Життя клопів в квартирі після дезінсекції визначається лише тим періодом, поки засіб потрапить на комаха.

Разом, мораль всієї байки для тих, хто шукає спосіб швидкого і простого знищення постільних клопів в квартирі: відпустка на два тижні і винос дивана на слабкий нічний морозець ефекту в боротьбі з клопами не дасть. І знищувати їх слід потужними і дійсно ефективними засобами.

Корисне відео: звідки взагалі постільні клопи з'являються в квартирі

Квартира, сильно заражена клопами. Добре видно, де ховаються паразити