Symptomy štěnice v bytě

Únor 2019

Video: 1991-0328 Mahavira Puja Talk, Perth, Australia, subtitles (Únor 2019).

Anonim

Здогадатися про те, що в квартирі живуть комахи, не так вже й складно. Всі живі істоти, в тому числі і паразити, не можуть не залишати слідів своєї життєдіяльності. Симптоми появи клопів в квартирі дуже характерні і допоможуть виявити місця проживання цих комах. Якщо вчасно помітити їх, можна набагато швидше позбутися від постільних клопів і повернутися до спокійного життя.

Укуси клопів: найвірніший ознака

Єдиний продукт харчування клопів - людська кров. Для того щоб отримати її в достатній кількості і одночасно убезпечити себе, клоп воліє полювати в темний час доби.

Він заповзає на незахищені ділянки тіла, проколює шкірний покрив своїм гострим ротовим апаратом, потрапляючи в кровоносну судину, звідки висмоктує необхідну кількість крові. Одночасно з цим спеціальний канал в хоботке дозволяє клопу виділити особливу речовину, яка робить шкіру нечутливою на час, блокуючи нервові закінчення. Люди часто не прокидаються від укусів і не відчувають їх.

Регулярна поява на тілі слідів від укусів - одна з ознак наявності клопів в квартирі.

Після вживання першої порції крові, клоп переміщається трохи далі і робить наступний укус. На фото видно, що сліди від декількох укусів клопа нагадують своєрідні доріжки:

Відгук:

"Ми думали, що у дітей алергія, незрозуміло на що.Занадто багато цих червоних точок було. На вітрянку було схоже. Почали продукти перебирати, на рослини дивитися. Але мене бентежило, що багато точки чітко по лініях розташовані. Ніби хтось під шкірою повзає. Так нам педіатр відразу і сказала, що це клопи. Перевернули у них диван в дитячій і мене нашатирем відкачували. Такого жаху я ніколи раніше не бачила. Ці клопи там кишіли, як в мурашнику … "

Анна, Харків

Крім того, постільний клоп зазвичай не чіпає ділянки тіла з волоссям. Він вважає за краще гладку шкіру, яку можна швидко і легко прокусити. На місці укусу з'являється червона пляма . Ознака укусу постільної клопа - сильні свербіж і печіння, найчастіше - сильна припухлість.

Як правило, сліди виявляються тільки на ранок і людина може прийняти їх за алергічну реакцію. Однак відповідні препарати не дають ніякого полегшення, а площа червоних плям тільки зростає коженень.

Клопи кусають всіх підряд, проте нерідко більш покусаними виявляються жінки і діти. Це пояснюється тим, що клопи легше прокусити їх тонку шкіру, та й кровоносні судини у жінок і дітей розташовуються ближче до шкіри.

Кількість укусів залежить тільки від популяції постільних клопів в квартирі. Бували випадки, коли при сильному зараженні паразитами на тілах людей налічувалося по 300-400 укусів за ніч.

Можна з усією відповідальністю стверджувати, що укуси є одним з найбільш характерних симптомів постільної клопа в квартир . Важливо лише відрізняти їх від укусів інших комах і алергічних проявів.

Запах від клопів в квартирі

Нерідко можна почути таку фразу: "У квартирі пахне клопами". Вона здається дивною, але це науково обгрунтоване.

Як дорослі клопи, так і личинки мають особливу залозу, якої немає у інших домашніх комах. Заліза виділяє спеціальний секрет, який виділяє характерний для клопів запах.

Такий же запах мають і фекалії комах, які схожі на невеликі чорні точки. Ті, хто відчував його, описують легке сморід, схоже на запах зіпсованого коньяку або кислим ягід малини.

Фахівці добре знають з досвіду, що такий запах у квартирі є ознакою великої кількості клопів в будинку.

Запах клопів буде найсильніше відчуватися поблизу постійних місць їх проживання - в області ліжка, за шафами, за підвіконнями, за рамами картин.

Відгук:

"Ніколи не вірив, що від клопів в кімнаті може і правда помінятися запах. Теща казала, що в нашій квартирі пахне клопами, але ми з дружиною думали, що це просто запах старих меблів. Коли приїхали з дводенної риболовлі, жахнулися: чужорідний запах дійсно є, це не вигадка! Стали ретельно переглядати меблі і знайшли за диваном цих паразитів ".

Саша, Курськ

Безумовно, запах - це майже стовідсотковий ознака присутності клопів, проте люди не завжди його відчувають, адже нюх швидко звикає до постійних ароматів. Найбільша вірогідність заново "принюхуватися" до власної квартири - приїзд з відпочинку, з дачі.

Якщо немає повної впевненості в тому, що запах дійсно відповідає опису, потрібно звернути увагу на інші ознаки клопів в квартирі.

Сліди клопів на ліжку

Іноді попередні симптоми наявності клопів в квартирі не дають стовідсоткової гарантії, і хочеться побачити кровососів, як то кажуть, "вживу". Для цього є такий спосіб: потрібно ввечері розстелити на ліжку білу простирадло (на якій темні комахи будуть добре помітні), вимкнути світло і дочекатися настання 2-3 годин ночі.

Після цього світло потрібно різко включити. Якщо в будинку є клопи, то хоча б кілька з них обов'язково будуть перебувати на ліжку.

Коли постільні клопи кусають людину, вони, на відміну від комарів, які не впорскують в кров ферменту, який допомагає їй швидше згорнутися. Тому відразу після укусу клопа з ранки виділяється кілька крапель крові. Природно, під час сну людина повертається на ліжку і на простирадла часто залишаються невеликі плямочки крові.

Для того щоб виявити їх, потрібно зняти ковдру і уважно розглянути простирадло при денному освітленні. Краплі крові на постільній білизні - один з найточніших ознак присутності постільних клопів.

Сліди життєдіяльності клопів

Клопи відзначають свою присутність в квартирі не тільки запахом або слідами укусів на людському тілі, а й іншими симптомами та ознаками

  • Як і у інших живих істот, у них проходить процес травлення, який закінчується виділенням залишків неперетравленої їжі.
  • Виділення постільної клопа рідкі, темно-коричневого кольору. Однак на повітрі вони швидко застигають і стають твердими.
  • Зазвичай клоп виділяє фекалії незабаром після прийняття їжі. Тому виявити продукти життєдіяльності комахи можна де завгодно, особливо багато їх буде в районі ліжка і, можливо, на ній самій - це теж вірний симптом ховаються десь поблизу клопів. Фекалії клопів мають характерний запах неякісного коньяку.

Для виявлення популяції паразитів в квартирі є ще один важливий ознака. Після вилуплення з яйця, німфа клопа зростає і кілька разів линяє. Комаха скидає верхній хітиновий покрив, який з кожним разом стає все більш щільним і більш темним.

Якщо в квартирі мешкає велика кількість клопів, то знайти такі "шкурки" можна практично всюди.

Все ознаки присутності клопів в квартирі з високим ступенем точності визначать наявність комах. Однак самим шокуючий і найвірнішим підтвердженням факту зараження квартири комахами буде побачити паразитів на власні очі.

При зародженні хоч найменших сумнівів потрібно обов'язково перевірити всі можливі місця проживання клопів. Також це потрібно зробити в тому випадку, якщо клопи завелися у сусідів. Цілком ймовірно, що скоро вони почнуть розселятися і по сусідніх квартирах.

Звідки беруться постільні клопи в квартирі і як з ними правильно боротися

Як вибрати службу по знищенню клопів?