Prádlo štěnice a jejich kousnutí

Březen 2019

Video: Our Miss Brooks: First Day / Weekend at Crystal Lake / Surprise Birthday Party / Football Game (Březen 2019).

Anonim

Серед всіх паразитів людини кровоссальні комахи - одні з найбільш помітних і викликають найбільшу кількість неприємностей. І клопи з них подвійно неприємні тим, що поселятися воліють в основному в житло людини, як можна ближче до свого основного джерела живлення. Тож не дивно, що в особливо запущених випадках вони здатні перетворити затишне житло в абсолютно непридатний для життя приміщення.

Клопи білизняні - вони ж постільні клопи, або домашні (лат. Cimex lectularius ) - дуже поширений вид побутових комах.

В залежності від ступеня насичення кров'ю клоп білизняний може відрізнятися як розмірами, так і відтінками забарвлення. Із зовнішнім виглядом і особливостями цієї комахи давайте познайомимося докладніше.

Як виглядають білизняні клопи

Все в тілі клопа пристосоване до висмоктування крові з тіла людини. При цьому на інших ссавців клопи практично не паразитують.

Широке і плоске черевце, маленька головка, від передньої частини якої відходить хоботок, тонкі лапки - ці деталі будови тіла клопів свідчать про високу спеціалізації їх і пристосованості саме до паразитизму.

Завдяки плоскому черевця клопа дуже нелегко розчавити навіть спеціально. Трохи більш уразливим він стає, коли насмокчеться крові. За мільйони років еволюції клопи втратили крила, що додатково захищає їх від пошкоджень перевертається уві сні жертвою.

Комаха, що знаходиться на голодному пайку, розмірами зазвичай не перевищує 3-4 мм і має світло-червоний або жовтувато-коричневий колір тіла. Після ситного ж обіду розмір тулуба клопа досягає вже 9-10 мм, а його забарвлення стає криваво-коричневої з темним відливом.

Щелепи клопів є колючо-сисний апарат і утворюють два канали: широкий, через який надходить кров, і вузький - для виділення слини при укусі, щоб зробити поглинається кров рідшою.

Харчуються білизняні клопи вночі. За одну ніч комаха встигає насосала крові стільки ж, скільки важить сама. Ссуть кров і дорослі клопи, і їх личинки.

Спосіб розмноження білизняних клопів повністю адаптований не тільки до паразитичного способу життя, а й до максимально швидкого захоплення територій.

В організмі самки після спарювання щодня утворюється до 5 яєць, а протягом життя одна продовжувачка роду генерує до 500 яєць. Вона ж практично кожен день відкладає їх в затишні місця. Розвиток від яйця до дорослої особини проходить, в середньому, за 4-6 тижнів.

Зазвичай постільні клопи живуть цілими колоніями, серед мешканців яких можна зустріти і дорослих особин, і личинок, які виглядають, як зменшені копії дорослих комах більш світлого забарвлення, і нові кладки яєць. Найчастіше таке скупчення клопів при сприятливих для їх розвитку умов виглядають як суцільне шевелящееся пляма світло-коричневого із сіруватим відтінком кольору.

Як відрізнити білизняних клопів від інших комах: вошей, кліщів, тарганів

Серед комах клопи білизняні - не єдині мешканці житла людини. Вони зустрічаються тут з тарганами, блохами, мурахами, зрідка - з кліщами.Але від всіх цих сусідів клопи досить сильно відрізняються.

  • Перш за все, клоп білизняний - нелітаючих комаха, дуже невеликих (безумовно менших, ніж у дорослих тарганів) розмірів. Крила у нього практично нерозвинені, тому клопи не літають, що також відрізняє їх від тарганів.
  • Від личинок тарганів, теж не мають крил, клопи досить легко відрізняються однотонним забарвленням: личинки сірого таргана мають помітне світло-коричневе плямочка на головогруди, і личинки чорного таргана майже завжди крупніше клопів.
  • Білизняні клопи не формують окремих "гнізд", як наприклад мурахи. Однак їх кладки найчастіше знаходяться поблизу джерела їжі, в затишних місцях (дивани, ліжка, стики шпалер, плінтуса).
  • Полювання цих комах відбувається в нічний час доби, а значить, на відміну від вошей, сліди укусів білизняних клопів почнуть чухатися і будуть виявлені з ранку, після нічного сну. Крім того, якщо воші паразитують саме на волосистої частини тіла - на голові, в паху і під пахвами, то клопи, навпаки, кусають тільки на спині, руках і ногах - там, де волосся менше за все.
  • Характерним "відзнакою" білизняних клопів є їх специфічний запах, що виділяється спеціальними залозами цих комах для відлякування ворогів. У приміщенні, де є хоча б одне гніздо-колонія білизняних клопів, обов'язково з'являється досить-таки неприємний запах, що нагадує солодкуватий запах кислим ягід.

Укуси білизняних клопів і їх особливості

Наслідки контакту білизняного клопа з людиною завжди дуже помітні. Однак відразу відрізнити укус клопа від укусу іншого комахи не завжди можливо.

Основною відмінністю укусів білизняних клопів від будь-яких інших комах є їх специфічне розташування - своєрідна стежка з 4-7 проколів, найчастіше на відкритих ділянках шкіри.

Особливою вибірковістю ці паразити не страждають, кусаючи і чоловіків, і жінок, і дітей. Однак в цілому через більш тонкої шкіри і, як наслідок, кращого запаху крові на жінок і дітей вони нападають частіше. За ніч на тілі дорослої людини, яка перебувала в зараженій білизняними клопами кімнаті, може з'явитися до 300 укусів!

Перш за все, в місці укусу клопа починає сильно свербіти і з'являється відчуття печіння. Людина дуже часто плутає ці прояви з алергічними реакціями, але прийом антигістамінних (протиалергічних) препаратів не приносить полегшення.

Потім з'являється рожева припухлість з невеликим набряком. Якщо постраждала людина схильний до алергічних реакцій, то поступово розміри припухлості будуть збільшуватися, а відчуття свербіння і печіння ще довго будуть турбувати. До того ж, щоночі кількість укусів буде зростати, а відповідно і рости гострота відчуттів від них.

До сих пір чітко не встановлено, чи є клопи переносниками будь-яких інфекційних захворювань, як наприклад, кліщі і комарі. Однак зі 100% -ною вірогідністю говорити про неможливість передачі таких захворювань, як гепатит В, черевний тиф і навіть ВІЛ, сьогодні не можна.

Де живуть білизняні клопи і як їх шукати?

Білизняні клопи ведуть нічний спосіб життя, тому виявити їх можна, перш за все, за результатами життєдіяльності: укусів на шкірі, а також на появу невеликих цяток крові і екскрементів комах на постільній білизні або одязі.

Якщо ж проводити пошук білизняних клопів днем, то в першу чергу треба зазирнути в затишні місця: нутрощі диванів, ліжок, стики шпалер і під ними, щілини підлоги і стін, а також на книжкові полиці.Різноманітність місць укриття колонії цих паразитів призведе до того, що оглянути доведеться практично всю квартиру - від одягу до електроніки (наприклад, колонки з дерев'яним корпусом). Виправдовуючи свою назву, вони можуть ховатися в складках постільної білизни і в одязі. Однак тут зустрічаються частіше поодинокі особини, а гнізда розташовуються в більш надійних і затишних місцях (так що позбутися від клопів, просто давлячи їх час від часу, практично неможливо).

Важливо те, що навіть вчорашнє відсутність клопів в квартирі зовсім не означає захищеності господарів від них сьогодні. Клопи досить мобільні і легко переміщуються від сусідів. Більш того, вони з однаковою легкістю заселяють як приміщення, що знаходяться в поганому санітарному стані, так і квартири зі свіжим сучасним ремонтом і регулярно забираються. Тому він зустрічі з ними не застрахований ніхто.

Якими бувають домашні клопи і як розпізнати їх поява в квартирі

Корисне відео про те, як виявити постільних клопів