Vejce štěnic a jejich zničení

Březen 2019

Video: 3000+ Common English Words with British Pronunciation (Březen 2019).

Anonim

Незважаючи на свої маленькі розміри, клопи, оселившись поруч з людиною, доставляють дуже великі проблеми. Розмноження їх відбувається так швидко, що встигнути помітити появу цих комах на початковому етапі буває складно. До того ж, яйця і личинки клопів зазвичай заховані в важкодоступних місцях, що також ускладнює процес їх повного знищення. Та й сам процес розмноження кровососів досить незвичайний і спрямований на збільшення популяції швидкої темпами.

Розмножуються постільні клопи за допомогою травматичного запліднення. Самець проколює черевце самки і вводить в нього сперму. Уже через п'ять годин після спарювання самка починає відкладати яйця. За день самка може відкласти до 12 яєць, а за весь життєвий цикл - до 500 штук.

Плідність клопів і швидкість їх розмноження залежать від великої кількості їжі і сприятливих температурних умов:

  • постільні клопи не переносять низьких (нижче мінус 10 ° С) і високих температур (вище + 45 ° С)
  • оптимальна температура для розвитку яєць і личинок постільних клопів: від + 20 ° С до + 35 ° С, при більш низьких температурах швидкість їх розвитку сповільнюється
  • личинки клопів вилуплюються з яєць, в залежності від температури, через 5-25 днів. Також, в залежності від температури, личинка клопа розвивається в дорослу особину за 30-90 днів.

Щоб зрозуміти, як успішно знищити клопів і їх яйця, необхідно знати особливості розмноження цих комах, зовнішній вигляд і місця проживання.

Як виглядають яйця постільних клопів

Якщо ви виявили у себе клопів, будьте впевнені, десь уже є і кладки їх яєць. Не варто втрачати час, краще відразу почати пошуки, щоб оцінити масштаб проблеми і приступити до їх знищення. Щоб знайти паразитів, потрібно, по-перше, уявляти собі як же виглядають яйця постільних клопів, по-друге, краще озброїтися лупою, так як розмір яєць дуже маленький, і, по-третє, потрібно знати, де клопи відкладають яйця.

На наведеному нижче фото ледь помітні яйця постільної клопа на матраці. Як бачите, їх не так-то легко буває виявити:

Отже, яйця постільних клопів за формою нагадують рис, вони довгасті, прозоро-білі, або жовтуваті, злегка зігнуті, з "кришечкою" на кінці, завдовжки не більше 1 мм і покриті клейкою речовиною, завдяки якому яйця надійно кріпляться до будь-якої поверхні і в будь-якому положенні. Не варто плутати яйця клопів з їх послідом, який відрізняється темним кольором (на фото нижче видно білі яйця і майже чорні екскременти клопів).

В кладці зазвичай буває від 5 до 12 яєць. Кожну кладку самка намагається розмістити в різних місцях, щоб забезпечити потомству виживання і знизити ризик знищення яєць людиною.

Де клопи відкладають яйця

Необхідно пам'ятати, що клоп - це дуже потайливі комаха, яка живиться ночами, тому днем ​​його зустріти досить складно. Найчастіше присутність в будинку клопів виявляється вранці покусаними жертвами. Відповідно, яйця паразитів слід шукати в максимальній близькості до спального місця людини, так як личинки і самі клопи зазвичай селяться ближче до джерела їжі. А враховуючи, що клопи погано переносять штучне освітлення і низькі температури, то і місця їх проживання будуть темними, важкодоступними і комфортними для розмноження.

Якщо вранці ви виявили укуси клопів, то починати пошуки варто з ліжка. Оглянути потрібно матрац, постільна білизна, щілини в ліжку, кути, плінтуси, приліжкові тумбочки. Крім того, якщо проблема присутності маленьких кровососів вже сильно запущена, зона розселення клопів значно розширюється, і їх гнізда можна виявити по всьому будинку: під шпалерами і килимами, в книгах, картинних рамах, за батареями, в електроприладах, в вентиляції. Якщо у вас є домашні тварини, то і їх обов'язково потрібно перевірити. Оглядати всі речі необхідно ретельно, з усіх боків, так як яйця можуть бути прикріплені в будь-якому положенні. Часто поруч з кладкою знаходяться і личинки клопів, і дорослі особини, тому якщо ви виявили десь скупчення цих комах, обов'язково уважніше придивіться і ви знайдете кладки їх яєць.

Як ефективно знищити яйця клопів

Якщо ви вже зустрічалися з проблемою клопів в будинку і намагалися їх вивести, то знаєте, що спроби позбутися від цих комах, часом, доводиться повторювати неодноразово. Здається, що ці неприємні паразити нарешті зникли, як раптом через пару тижнів все починається знову. А причина цього замкнутого кола досить проста: знищуючи самих клопів, не всі приділяють належної уваги знищення яєць, вважаючи, що загрози немає. Однак в них то і криється вся небезпека. Яйця клопів численні, вони приховані в важкодоступних місцях, і, крім того, дуже стійкі до багатьох способів винищення, в тому числі хімічним.

Щоб зрозуміти, як найефективніше знищити яйця клопів, потрібно для початку визначити ареал проживання кровососів в будинку. Для цього необхідно ретельно оглянути всі можливі місця їх розселення, про які говорилося вище.Особливу увагу варто приділити постільній білизні, складкам і швам матраца і м'яких меблів, щілинах в ліжку, на стінах і підлозі поруч зі спальним місцем.

Якщо огляд результатів не дав, і кладки яєць виявити не вдалося, варто діяти в такий спосіб. Білизна слід прокип'ятити протягом мінімум 20 хвилин. Матрац, меблі, а також всілякі щілини необхідно обробити гарячою парою, або розчином з 150 мл окропу, 20 мл гасу і 15 мл скипидару. Якщо є місця, де шпалери відходять від стіни, або є тріщини в шпалерах, краще також обробити дані місця, а потім проклеїти шпалери.

Якщо обробка відбувається в холодну пору року, слід винести меблі, ковдри, подушки та інші заражені речі на вулицю і залишити на морозі (не вище мінус 20 ° С) на добу. Після цього промити все розчином гарячої води з содою або перекисом. Приміщення також варто гарненько провітрити.

Можна також використовувати різні сучасні аерозольні (на зразок дихлофосу), або порошкові препарати проти клопів, проте варто враховувати, що вони не завжди ефективні при знищенні яєць клопів. Крім того, зважаючи на присутність шкідливих речовин в складі даних препаратів, обов'язково потрібно слідувати інструкції і дотримуватися заходів безпеки при обробці приміщення.

В разі якщо всі ці процедури не допомогли, варто поговорити про цю проблему з сусідами, можливо, комахи вдаються до вас саме від них. В такому випадку, позбавлятися від клопів слід спільно.

Самостійна боротьба з клопами - це дуже копітка і тривала процедура, і якщо ви рішуче хочете домогтися результату, доведеться витратити свій час і сили на обробку всього приміщення від цих комах і їх яєць.В іншому випадку клопи будуть повертатися знову і знову.

Якщо ж вам не хочеться розбиратися з цією проблемою самостійно, кращим рішенням буде звернутися в спеціальні організації, які займаються дезінсекцією від клопів. Фахівці проведуть необхідну обробку приміщення відповідно до вимог безпеки.

Яким способом боротися з проблемою клопів в будинку, вирішувати вам, головне - не відкладати її рішення в довгий ящик, інакше боротьба з маленьким комахою може перерости в справжню битву з цілими полчищами цих кровососів.

Що потрібно знати про постільних клопів для успішної боротьби з ними

Знищення клопів: найефективніші засоби