Chov podrobnosti štěnic

Únor 2019

Video: Časté chyby začátečníků se zvířaty (Únor 2019).

Anonim

Як і більшість паразитичних комах, клопи розмножуються надзвичайно швидко. Цьому сприяють висока поживність і енергетична цінність людської крові - їх єдиного виду корму, а також комфортні умови, в яких вони мешкають, і загальна видова плодючість.

Це цікаво: на відміну від тарганів клопи байдужі до санітарних умов в тому приміщенні, в якому живуть. Вони з однаковим успіхом заселяють і фешенебельні апартаменти, і студентські гуртожитки, і дачні времянки.

Розмноження постільних клопів - процес, буквально переповнений специфічними особливостями, і тому знати, як розмножуються клопи, буде не тільки корисно в боротьбі з ними, а й просто цікаво кожному допитливому людині.

Трохи біології: розмноження клопів під мікроскопом

Головною особливістю, якої розмноження постільних клопів приваблює інтерес вчених-ентомологів, є так зване травматичне запліднення. При травматичному заплідненні запліднення самки відбувається не за обопільною згодою, як у інших комах, а свого роду насильно, коли самець своїм статевим органом протикає стінку черевця самки і вводить у внутрішні порожнини своє сім'я.

За багато тисячоліть еволюції саме такий, досить брутальний з точки зору людських уявлень, спосіб спарювання виявився найкращим для домашніх клопів.Він гарантує, що в разі тривалого голодування, яке клопам часто доводиться терпіти, частина вже наполовину сформованих яєць буде використано організмом комахи для харчування. Найчастіше це допомагає зберегтися цілим популяціям домашніх клопів.

Самка постільної клопа злучається тільки один раз в житті. Цього їй достатньо, щоб в подальшому відкладати необхідну кількість яєць: насіннєві продукти самця будуть зберігатися в спеціальних органах і витрачатися у міру необхідності. Завдяки цьому навіть одна запліднена самка може стати родоначальницею цілої популяції паразитів в квартирі.

Самці постільних клопів в своєму прагненні розмножуватися вкрай нерозбірливі у виборі статевого партнера. У багатьох випадках вони нападають на інших самців, німф і навіть тарганів. За результатами проведеного ентомологами дослідження з'ясувалося, що майже всі комахи в популяції незалежно від статі і віку мають пошкодження черевця, тобто хоча б раз в житті були атаковані дорослим самцем.

Після запліднення самка постільної клопа починає відкладати по 4-10 яєць в день. Ці яйця дуже малі - не більше 1 мм в довжину.

Самка залишає їх в тих місцях, де проводить світлий час доби. Практично неможливо знайти яйця клопів на ліжку або просто розкиданими по квартирі.

Для нормальної і регулярної відкладання яєць самиці потрібно регулярно харчуватися - це головний фактор ефективного розмноження. Однією нормальної трапези їй вистачає для того, щоб відкласти до 20 яєць. В цілому ж самки клопів харчуються частіше і рясніше самців, і за своє життя встигають відкласти від 300 до 500 яєць кожна.

Оптимальні умови для розмноження постільних клопів досягаються саме в міських квартирах: досить висока вологість повітря, температура в межах 20-30 ° C, відсутність перепадів температури, велика кількість укриттів і, звичайно ж, постійний доступ до їжі.

Розвиток клопа від яйця до дорослої комахи

З відкладеного яйця приблизно через 3-4 дня виходить личинка, що нагадує дорослого клопа в мініатюрі. Ентомологи називають таких личинок німфами, і у домашніх клопів вони відрізняються від дорослих комах тільки розмірами і нездатністю до розмноження.

Личинка постійно росте і змушена линяти, оскільки її хітинова оболонка не здатна розтягуватися. За час розвитку у німфи 5 разів змінюється покрив. Для нормальної линьки комаха має хоча б один раз повністю наповнити шлунок кров'ю.

В нормальних умовах німфи линяють кожні 6-7 днів, і вже через місяць-півтора після виходу з яйця перетворюються на дорослих комах.

При зниженні температури термін розвитку личинок збільшується. Так, при температурі нижче 20 ° C личинка перетвориться на дорослого клопа тільки через три місяці, а при температурі нижче 15 ° C взагалі впаде в сплячку.

Личинка споживає менше крові, ніж доросла комаха. Однак через велику кількість саме статевонезрілі особи доставляють найбільші неприємності людині: вночі, під час годівлі, на одного дорослого клопа на тілі людини доводиться до декількох десятків німф.

Личинки клопів не вміють вводити в місце укусу анестезуючу речовину. Відповідно, їх укуси є чутливими, і саме вони турбують людей ночами. Укуси дорослих клопів починають свербіти тільки через кілька годин після харчування паразита.

Де б не жили постільні клопи, розмноження їх буде відбуватися постійно і незалежно від сезону. Тому якщо в приміщення вони проникли, практично напевно через зовсім небагато часу вони розплодяться в кількості, що вимагає виклику СЕС.

Розмноження клопів в квартирі: де і як швидко воно відбувається

Клопи - дуже потайливі комахи. Велику частину часу вони проводять в затишних укриттях - щілинах, тріщинах, пустотах під матрацами, під килимами і за картинами, а також між книг. Зустріти в світлий час доби клопа дуже складно. У тих же місцях, де клопи проводять світлий час доби, і відбувається їх розмноження.

Велика кількість дорослих комах і личинок, відкладені яйця, шкурки личинок і екскременти клопів утворюють так зване гніздо, в якому немає жодної структури і ієрархії, але яке виглядає дуже неохайно. Саме тут під час денного відпочинку самки відкладають яйця і виводяться личинки.

В одній квартирі може бути кілька гнізд, і тому знищення одного з них, навіть самого великого, нікого не позбавить господарів приміщення від паразитів.

Щоб оцінити, як швидко розмножуються постільні клопи, досить обчислити приплід від однієї самки в одиницю часу: за один місяць з її яєць виведуться в середньому близько 30-70 личинок, велика частина з яких доживе до дорослого стану.

За час свого життя одна самка відкладає близько 500 яєць, і її нащадки вже через місяць здатні розмножуватися самі. Тож не дивно, що зазвичай зараження квартири клопами нагадує навала: буквально протягом тижня завдяки швидкому розмноженню їх кількість може збільшуватися багаторазово.

Найбільші гнізда і скупчення клопів знаходяться в місцях, найбільш близьких до ліжок і диванів, а найчастіше - в них самих. Тут клопи відчувають себе найбільш комфортно і можуть годуватися практично без витрат енергії на переміщення.

Речовини і комахи, які заважають клопам розмножуватися

Незважаючи на все більш активно розвиваються методи боротьби з клопами, ідеального рішення зупинити розмноження паразитів поки не знайдено.Більшість коштів здатні знищувати дорослих клопів і їх личинок, але часто не впливають на яйця комах. Це вимагає багаторазових обробок квартири.

Відомо, що порошки типу піретрумом і морально застарілого дустом можуть порушувати репродуктивну функцію клопів. Однак їх же здатність просто викликати отруєння комах надає все-таки більший ефект в боротьбі з паразитами.

В природних популяціях, які паразитують на колоніях птахів і гризунів, розмноження клопів контролюється комахами-суперпаразітамі. До таких шкідників клопів відносяться деякі наїзники і мухи, що відкладають в яйця клопів свої власні яйця.

, що виходить з яйця личинка клопа виявляється зараженої, в її організмі розвиваються личинки суперпаразіта, і в більшості випадків німфа гине після першої-другої линьки. Самі личинки наїзника окукліваются в тілі клопа і потім з нього виходять вже дорослі комахи.

Зрозуміло, в домашніх умовах така біологічна боротьба з клопами неможлива: мало хто з жителів квартир допустить літання по кімнаті зграї мошок, здатних тільки в певних межах регулювати чисельність клопів.

В цілому сьогодні найбільш ефективним способом зупинити розмноження постільних клопів є пряме їх знищення потужними і ефективними інсектицидами.

Що важливо знати про постільних клопів цивілізованій людині

Народження личинки клопа з яйця